גאס אנד גראס: הצצה לרשת חנויות הקנאביס החדשה של סונול

בחודש הבא צפוי להיפתח במודיעין הסניף הראשון של רשת בתי המרקחת החדשה של חברת הדלק סונול בשיתוף עם חברת הקנאביס גרינמד. הרשת תיקרא Lenny's ותמכור קנאביס בתחנות דלק סונול ובמתחמי סיטי מרקט. מנכ"ל גרינמד ירון ברגר מספק הצצה ראשונה לעיצוב של סניפי הרשת

חשבתם פעם שתוכלו לעצור בתחנת דלק, לתדלק את הרכב בסולר או בבנזין, את הבטן בקפה ומאפה, ואת הנפש בקצת קנאביס? המחשבה הזו אמורה להתממש, לפחות לטענת החברות היוזמות – חברת הקנאביס הרפואי גרינמד (Greenmed) וחברת הדלק סונול (Sonol) – כבר בחודש יוני הקרוב.

אחד האחראים המרכזיים לשיתוף הפעולה הזה הוא מנכ”ל גרינמד, ירון ברגר, אחד מהשחקנים המנוסים בתחום הקנאביס הרפואי בישראל, שגם מספק כעת לקוראי מגזין קנאביס הצצה ראשונה לעיצוב החדש של חנויות הקנאביס החדשות של סונול.

“בשורה התחתונה, מדובר בסיפור פשוט וברור”, מסביר ברגר. “הכוונה היא לקחת את הידע והניסיון שיש לנו כחברה וגם לי באופן אישי, בהקמה ובתפעול של בתי מרקחת שמתמחים בקנאביס רפואי, ולשלב אותו בעולם של חנויות הנוחות ותחנות הדלק”.

בית מרקחת מרי ג'יין סונול גרינמד
הדמיה של בית המרקחת החדש לקנאביס של רשת סונול בשיתוף עם חברת גרינמד
בית מרקחת מרי ג'יין סונול גרינמד
“סוג של ‘וואן סטופ שופ’. אפשר לתדלק, לקנות בחנות הנוחות וגם לקבל קנאביס איכותי”

“אני מגיע מהמקומות הללו, למשל כשהקמתי את רשת בתי המרקחת גרין פארמה, שנמכרה לאחרונה לחברת BOL. הפן הנוסף הוא כמובן זה של גידול הקנאביס, שאצלנו מתבצע בחוות בוטיק שנמצאת במושב מגדים. למעשה, מדובר על חיבור בין שני הצדדים הללו של עולם הקנאביס הרפואי.”

לדברי ברגר, “כדי לעשות את זה, הקמנו ביחד עם סונול בחלוקה של 50-50 חברה חדשה בשם לני’ס (Lenny’s), שאני המנכ”ל שלה. הרעיון הוא בעצם להקים רשת של בתי מרקחת שמתמחים בקנאביס, בתוך מתחמי תחנות הדלק של סונול או בצמוד לחנויות רשת הסופרמרקטים של סונול, שנקראת ‘סיטי מרקט’.”

רשת בתי מרקחת לני'ז (Lenny's)
לני’ס (Lenny’s) – רשת בתי המרקחת החדשה של סונול

“הסניף הראשון, שנמצא בשלבי בנייה סופיים, צפוי להיפתח כבר בחודש יוני במודיעין, בצמוד לסניף של סיטי מרקט באזור החדש של העיר,” הוסיף. “הסניף הבא צפוי להיפתח באילת באחת מתחנות הדלק של סונול בעיר, ובראייה רחוקה יותר אנחנו מתכננים לפתוח כ-20 בתי מרקחת כאלה בפריסה ארצית”.

מאיפה מגיע הרעיון לפתוח בתי מרקחת שמתמחים בקנאביס דווקא בתחנות דלק?

“הרעיון מגיע מזה שכבר היום נמכרות בחנויות נוחות תרופות כמו אקמול וכו’, שנמצאות ליד הקופה, מה שנקרא OTC, כלומר ‘על הדלפק’. הסתכלתי קצת מה קורה בעולם, וראיתי שבקליפורניה למשל מוכרים קנאביס רפואי בתחנות דלק. זה נקרא שם ‘גאס אנד גראס’ (Gas and Grass). ממש רשת בתוך תחנות הדלק. חשבתי שיהיה נכון לעשות את החיבור הזה גם כאן, וזה מכמה סיבות. קודם כל תחנות דלק הן זמינות, נוחות ונגישות. יש בהן חנייה מסודרת וקל להגיע. בנוסף, אנחנו מביאים את ההתמחות בקנאביס.

“יצרתי קשר עם מנכ”ל סונול ניר גלילי, הרעיון התגלגל די מהר ופתחנו בהשקעה משותפת את חברת Lenny’s. הרעיון הוא באמת להביא לפריסה ארצית של בתי מרקחת, שבהם נמכור לא רק את מוצרי גרינמד אלא את המוצרים של כל החברות, כולל של המתחרים שלנו”.

לא מדובר בתחרות קצת מוזרה עם חנויות הנוחות Sogood שנמצאות גם הן בתחנות הדלק של סונול? הרי בבתי מרקחת ובחנויות נוחות יש היום מוצרים דומים, למשל חטיפים ודברים נוספים.

“סדרנו את זה בהסכם בינינו כך שאנחנו לא מתחרים בחנויות הנוחות, כלומר לא מתחרים בעצמנו. בבתי המרקחת נתמקד בעיקר בקנאביס, ובהמשך אני מקווה שגם במוצרי CBD ובכל מה שהרגולציה תאפשר לנו.”

ירון ברגר
“כשתהיה לגליזציה, נשמח לקחת חלק” – ירון ברגר, מנכ”ל גרינמד

“השאיפה שלנו היא בעיקר לשרת את מטופלי הקנאביס הרפואי. אנחנו מביאים הרבה ידע וניסיון, החל ממני ודרך כל הצוות. יש אצלנו למשל את סמנכ”ל הרכש והמכירות קובי מוטנר, שמלווה אותי בארבע השנים האחרונות בכל החברות שאני נמצא בהן, או את לני פחימה, מנהלת השיווק שגם עיצבה את בית המרקחת החדש במודיעין והיא גם מטופלת בקנאביס רפואי.

“בנוסף, אנחנו מגייסים בימים אלה את הרוקחת האחראית לבית המרקחת במודיעין, שתגיע כמובן עם הכשרת הקנאביס הרפואי הנדרשת של הרגולטור, אבל מעבר לזה כל אנשי הצוות שלנו, שמלווים את תהליך הקמת החברה ואת הכשרת ולימוד הצוותים בבתי המרקחת, מגיעים עם המון ידע וניסיון. כולנו מכירים את הרגולציה בישראל, את הרפורמה, את השוק ובעיקר את הצרכים של המטופלים. כולנו בעסק הזה מתחילת הרפורמה.

“בסופו של דבר, הרעיון הוא להביא הנגשה. אתה נכנס לתחנת דלק ומקבל חנייה מסודרת, שעות פתיחה ארוכות – אולי אפילו 24/7 בחלק מהסניפים – וכמובן סוג של ‘וואן סטופ שופ’. אפשר לתדלק, לקנות בחנות הנוחות וגם לקבל קנאביס איכותי”.

דיברת על הרפורמה ועל הרגולציה. כדמות ותיקה ומנוסה בתחום, וגם במקביל ליום העצמאות, מתבקש לשאול מה דעתך על לגליזציה של קנאביס.

“אני בתחום הזה מהיום שבו הוכרז שהפיילוט של הרפורמה יוצא לדרך, ואני מסתובב בשטח. זה לא סוד שיש בישראל כמיליון צרכני קנאביס, מכל מיני סיבות. לכן אני חושב שהלגליזציה היא כבר לא רק בדלת, אלא הדלת כבר פתוחה.

“צריך לתת לנושא הזה מענה נכון, חוקי, איכותי ומקצועי, ואני חושב שעכשיו זו כבר בעיקר פוליטיקה. מישהו יצטרך להרים את הראש בקרוב ולומר שהדבר הזה – שוב, תחת פיקוח, תחת איכות ותחת מקצועיות – צריך לקבל מענה. ברגע שזה יקרה, אני אשמח לקחת חלק”.   

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר