בול פארמה הודיעה על רכישת טלפארמה (ואת גרין פארמה) ב-21 מיליון ש”ח

חברת בול פארמה שבין בעליה גם הבעלים של רשת סופר-פארם ליאון קופלר, רוכשת את בית המרקחת המקוון טלפארמה, כולל זרוע הקנאביס הרפואי שלו גרין פארמה, בעבור 21 מיליון ש"ח. בכך מצטרפת BOL לגל הרכישות של בתי מרקחת על ידי חברות קנאביס גדולות

בית המרקחת טלפארמה (Telepharma), הידוע בפעילות האונליין שלו למכירת תרופות מרשם איפארמה (EPharma) ובעל זרוע הקנאביס הרפואי גרין פארמה (Green Pharma), צפוי להירכש על ידי חברת הקנאביס הרפואי הותיקה בול פארמה (BOL Pharma).

בדיווח שמסרה היום (א’) לבורסה החברה הציבורית עמיר שיווק (Amir Marketing), המחזיקה 36% מ-BOL, נכתב כי דירקטוריון BOL אישר את תנאי ההסכם לרכישת 100% ממניות טלפארמה מבעליהן, חברת פישמן רשתות בע”מ שבבעלות (55.5%) אליעזר פישמן (שהוכרז לאחרונה פושט רגל וירד מנכסיו) ושלושת ילדיו (44.5%), וזאת בעבור 21 מיליון ש”ח.

בחודשיים האחרונים החל דיון מחודש למכירת השליטה של פישמן בפישמן רשתות, וזאת לצורך תשלום חלק מחובותיו לבנקים ולנושים אחרים – מכירה שהתמהמהה בעקבות התנגדות ילדיו. יתכן שהליך המכירה של טלפארמה הוא מעין “דרך השווה” אליה הגיעו הצדדים, במסגרתה המניות שהיו בערך של פישמן ברשתות פישמן לא ימכרו, אך טלפארמה, שהיא חלק מהפעילות – כן תימכר.

בנוסף, ההסכם כולל גם אופציות למשך 12 חודשים ובעבור מחיר שלא פורסם, לגבי מניות חברת טלפארם, שהינה בית מסחר בבעלות מלאה של טלפארמה העוסק בהפצת תרופות וקנאביס רפואי לבתי מרקחת. עם זאת, “מובהר כי פישמן רשאי למכור את מניות טלפארם או את כל נכסיה, ובמקרה כזה תתבטלנה האופציות,” דווח.

BOL, שבין בעליה גם בעל השליטה ברשת בתי המרקחת הגדולה בישראל סופר-פארם, ליאון קופלר, תשלם לפישמן את 21 המיליונים במזומן במועד השלמת העסקה – הכפופה לתנאים מתלים שונים כנהוג בעסקאות מסוג אלו, כגון אישור רשות התחרות ואישור משרד הבריאות והיק”ר להעברת הבעלות על טלפארמה ל-BOL.

לדברי עמיר שיווק, “העסקה תסייע לחיזוק זרוע ההפצה של מוצרי BOL בתחום הקנאביס הרפואי, ותשלים את המערך הורטיקאלי של חברת BOL עד למכירה ישירה של מוצרי קנאביס רפואי למטופלים”.

בכך מצטרפת בול פארמה לגל הרכישות ההולך וגובר של בתי מרקחת בכלל ובתחום הקנאביס בפרט על ידי חברות קנאביס שהופכות אט אט לתאגידים.

כזכור, מגזין קנאביס העריך כבר לפני כ-3 חודשים, על בסיס ניתוח הרווחיות והנכסים של החברה מהדוחות הכספיים שלה, שיתכן מאוד שהיא תחל לבצע רכישות בענף. “יתכן מאוד שבקרוב נתחיל לראות את החברה יוצאת גם כן ‘למסע רכישות’ בענף הקנאביס בדומה לחברות אחרות שנמצאות בבליץ של רכישות בתי מרקחת,” דיווחנו אז.

המובילות בשוק מבחינת רכישות של בתי מרקחת הן החברות אינטרקיור (Intercure), בעלת השליטה ברשת בתי המרקחת לקנאביס גבעול (Givol) ומחזיקה בנוסף כמה בתי מרקחת באופן פרטי ישיר. אינטרקיור מחזיקה בסך הכל בכ-20 בתי מרקחת מתוכם כ-14 שכבר פעילים בתחום הקנאביס.

אחריה ברשימה חברת איי.אמ.סי (IMC) המחזיקה ב-4 בתי מרקחת: ורונה פארם, פארם ירוק, אורנים פארם ופנאקסיה עד הבית, בעוד שיח מדיקל (Seach Medical) מחזיקה 3 בתי מרקחת: תפרחת ואבן חן הפעילים בתחום הקנאביס ובית מרקחת שפע שעדיין אינו פעיל בתחום הקנאביס.

*עדכון (אוגוסט 2022): בוטלה עסקת רכישת טלפארמה על ידי בול פארמה – פרטים כאן.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר