טוען...

בכיר השב”כ לשעבר עדי כרמי עוזב את חברת הקנאביס של אולמרט

נמשכת ההתפוררות בחברת יוניבו: עדי כרמי, בכיר בשב"כ לשעבר שהצטרף לחברה לפני כשנה ושימש כמשנה למנכ"ל בעלות שכר של כ-46,000 ש"ח בחודש, הגיש מכתב התפטרות. מקורבים לחברה טוענים שהצעד בא מחשש לאי-סדרים לכאורה

פרסום ראשון: עדי כרמי, בכיר לשעבר בשב”כ, הגיש בסוף השבוע (חמישי) מכתב התפטרות מחברת יוניבו (Univo) – כשנה לאחר שהצטרף אליה. התפטרותו של כרמי, ששימש בתפקיד המשנה למנכ”ל, מנהל התפעול ומנהל חברת הבת יו אן וי מדיסין (UNV Medicine), מגיעה לטענת מקורבים על רקע חשש לאי-סדרים לכאורה.

סביר להניח שמלבד אי-סדרים לכאורה, סייעה להחלטת כרמי להתפטר גם החלטת החברה להפחית את שכר הבכירים בה בכ-10%-20% כחלק מהליך התייעלות שנכפה עליה על ידי הדירקטוריון, זאת בעקבות הגעה לסף חדלות פירעון לאחר הפסד של כ-2.7 מיליון ש”ח ברבעון הראשון של 2022 שהתווסף להפסד של כ-12 מיליון שקל בכל שנת 2021.

בהתפטרותו מוותר כרמי, בן 54, נשוי ואב לשלושה שפרש מהשב”כ ב-2014, על עלות שכר של יותר מ-46,000 ש”ח בחודש שקיבל מיוניבו. ההתפטרות באה במקביל להתפטרותו של מנהל הביטחון וסמנכ”ל הלוגיסטיקה של החברה, ערן מסיקה, שגם היא נחשפה במגזין קנאביס בשבוע שעבר. בשני המקרים לא דווח הדבר למשקיעים ולבורסה.

עדי כרמי (צילום מסך: ערוץ 13)
עזב את יוניבו לאחר כשנה בתפקיד – עדי כרמי (צילום מסך: ערוץ 13)

שתי העזיבות הללו, שמותירות את צוות ההנהלה של יוניבו רק עם שתיים – לנה חאיטוב סמנכ”לית הבטחת איכות וסיוון כספי מנהלת השיווק – באות בהמשך לגל עזיבות דרמטי: לפני חודש וחצי התפטר סמנכ”ל הכספים פבל בובר, בסוף דצמבר התפטרו סמנכ”לית המו”פ ד”ר אילנה לבון וסמנכ”לית הכספים מורן עטר, ובספטמבר התפטר סמנכ”ל הטכנולוגיות עומר ליאני.

כזכור, שמה של יוניבו בהקשר לאי-סדרים עלה לאחרונה לכותרות לאחר חשיפת פרשת העברת הקצאת קרקע ללא מכרז לבעלות המנכ”ל ביטון וזאת לכאורה ללא אישור הדירקטוריון, כמו גם מענקים חריגים שניתנו לסמנכ”לית הכספים מורן עטר שהיתה במקביל בקשר אישי עם ביטון, ועוד, לצד כמובן פרשת גניבת הקנאביס על ידי מנהל החווה של החברה אורן פרג’.

מכה קשה נוספת נחתה על יוניבו לפני כשלושה חודשים, עת נפסל לה משלוח של קנאביס במשקל 1.6 טון שהיא ייבאה מחברת טילריי. המשלוח, בשווי מוערך של כ-12-14 מיליון ש”ח, הגיע למפעל החברה באשקלון שלא על פי הנהלים ולכן נפסל לשיווק. בעקבות כך אף הגישה יוניבו בשבוע שעבר תביעת-עתק נגד 5 חברות שעסקו בשילוח הסחורה ובביטוחה.

מיוניבו נמסר: “עדי כרמי ביקש לסיים את תפקידו בחברה עקב נסיבות אישיות. החברה מודה לעדי כרמי על התקופה המשותפת ועל העבודה המסורה”. כרמי עצמו סירב להתייחס.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר