טוען...

ארגנטינה: גידול קנאביס והחזקת סמים יותרו לשימוש עצמי

נשיאת ארגנטינה נתנה אור ירוק לקידום הצעות חוק ללגליזציה של שימוש עצמי בכל סוגי הסמים וכן להפסקת הפללה של מי שמגדל קנאביס בביתו. ההצעות צפויות לעמוד להצבעה בקונגרס עד סוף השנה.

כריסטינה קירשנר, נשיאת ארגנטינה, אישרה לממשל הפדרלי לקדם שתי הצעות חוק חדשות להפסקת הפללת צרכני הסמים במדינה ולהתרת גידול קנאביס ביתי – כך מדווח העיתון La Nacion.

“הרעיון הוא לעבוד על רפורמה במסגרתה יוקמו לפחות שני פרוייקטים,” נמסר בדיווח, “אחד, שהוצג על ידי סנטור אניבל פרננדז בשנת 2012, ללגליזציה של החזקת כל הסמים לשימוש עצמי, ושני, הסרת האיום הפלילי על גידול מריחואנה לשימוש עצמי.”

כריסטינה פרננדס דה קירשנר
כריסטינה פרננדס דה קירשנר – נשיאת ארגנטינה

מטרת הצעות החוק היא לבטל את הענישה הקשה המוטלת על אלו המחזיקים בסמים בכמויות קטנות ועל אלו המגדלים קנאביס בבית בכמויות לשימוש עצמי, ובכך למשוך את הקרקע מתחת לכלכלת ארגוני הפשיעה.

ארגנטינה, שכנתה של אורוגוואי – בה ייכנסו לתוקף חוקי הלגליזציה החדשים בתחילת שנת 2015, היא כבר היום מדינה ליברלית יחסית מבחינת חוקי הסמים. על פי החוק הנוכחי במדינה, החזקה של קנאביס לשימוש עצמי היא אינה עבירה פלילית, אך גידול ומכירה של קנאביס ו/או החזקת סמים אחרים כלשהם אסורים בחוק לחלוטין.

הצעות החוק החדשות, בדומה לאלו שהעבירה פורטוגל בשנת 2000, תאפשרנה כאמור גידול קנאביס ביתי לשימוש עצמי והחזקת כמויות קטנות של כל סוגי הסמים, ותעמודנה להצבעה עד לסוף השנה (2014), כך על פי הדיווח.

על תמיכתה של נשיאת ארגנטינה בלגליזציה סיפר לפני כחצי שנה חואן קרלוס מולינה, שמונה אז לתפקיד ראש הרשות הארגנטינית למלחמה בסמים. מולינה סיפר על תמיכתה של הנשיאה וקרא אף הוא לדיון ציבורי בנושא: “ארגנטינה ראויה לדיון מעמיק בנוגע לזה,” אמר אז. “יש לנו את היכולת לעשות זאת, אל לנו להמעיט מערכנו.”

בסקר אחרון שנערך בבואנוס איירס, בירת ארגנטינה, נמצא כי 81% אחוז מהצעירים בעיר תומכים בלגליזציה.

ראו: ארגנטינה: פוליטיקאית פירסמה תמונה של עציץ מריחואנה
ראו גם: ארגנטינה: מבריחים מריחואנה בעזרת יונים

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר