איך לקנות ולהשתמש בערכה לבדיקת איכות סמים

ישראלים המעוניינים להתנסות בסמים מסוגים שונים, נאלצים לסמוך בעיניים עצומות על הסוחר שלהם, ולעתים מסתכנים בחייהם. בעבור 40 ש”ח פלוס דמי משלוח תוכלו לוודא שהחומר שנמצא בידיכם הוא אכן החומר ששילמתם עבורו, ולא תחליף מזויף ומסוכן שלו, להימנע מלסיים את הערב באשפוז.

טקסט זה אינו בא לעודד או לקדם שימוש בכל חומר שהוא. עם זאת, בישראל ישנם מאות אלפים שהתנסו ומתנסים בשימוש בחומרים שונים המכונים “סמים”. אותם צעירים נאלצים “להמר” על בריאותם ולקוות שהחומר שקנו מהסוחר או שקיבלו מהחבר הוא אכן הדבר האמיתי.

בעוד שבמקרים רבים הסוחרים הם אמינים והוגנים, ישנם גם כאלו שלא – שעלולים למכור חומרים מזוייפים הנקראים כמיקלים מחקריים, שהם למעשה זיוף, או חיקוי, של הדבר האמיתי. שימוש בהם עלול להוביל לאשפוז בבית החולים ואף חמור מכך.

ערכה לבדיקת איכות סמים
ערכה לבדיקת איכות אקסטזי

חומרים מזוייפים מסוגים מסויימים ניתנים כתחליף ל-LSD, אחרים כתחליף ל-MDMA והמוכרים שבהם הם כמובן הקנבינואידים הסינטטיים, המכונים גם “סמי פיצוציות” או “נייס גאי” – כולם מסוכנים הרבה יותר מהחומרים שאותם הם אמורים לדמות.

על כן חשוב לבדוק לפני כל שימוש בסמים שאינם מפוקחים, האם מדובר באמת בחומרים טהורים או בתחליפים זולים ומסוכנים. בעוד שבעבר היה אפשר רק לסמוך על הבטחתו של הסוחר, היום ישנן ערכות אישיות ופשוטות לבדיקת אותם חומרים.

‘איזי טסט’ (EZtest) למשל (ניתן לרכוש כאן) היא סדרת ערכות לבדיקת חומרים בלתי חוקיים נפוצים כגון אסיד (LSD), אקסטזי, MDMA, קוקאין, קטמין, קנבינואידים סינטטיים, הרואין, GHB ועוד. בעזרת בדיקה פשוטה למדי ניתן לוודא שמדובר בדבר האמיתי ולא באותם חיקויים מסוכנים.

גם זה בטח יעניין אותך

כמובן שגם לאחר שנערכה הבדיקה וישנה ודאות שמדובר בחומר האמיתי, על הצרכן לבדוק היטב מהי השפעת החומר, איפה ואיך נכון לצרוך אותו, אילו תחושות הוא עשוי, או עלול, לעורר, וכיצד לטפל בהן במקרה הצורך, מהן תופעות הלוואי של השימוש וכיצד להתמודד איתן, ועוד.

בעוד שבאדינבורו בירת סקוטלנד למשל מחלקים לילדים פנקסים מצויירים ובהם הסברים מפורטים על השפעתו של כל סם, בוויילס מקימה הממשלה אתר המאפשר לשלוח דוגמית של סם בכדי לבחון האם זה אכן החומר האמיתי, ובמסיבות ופסטיבלים בכל העולם מוקמים דוכנים מיוחדים לבדיקת איכות הסמים – בישראל לא קיים אפילו לא אחד מהדברים הנ”ל.

ראו עוד:
בודקים סמים במסיבות טבע
המדריך המלא לצריכת MDMA
איך להשתמש בפטריות קסם

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר