White Widow – הסיפור מאחורי האלמנה המפורסמת ביותר בעולם…

במשך שנים הוא נחשב לקנאביס החזק ביותר בעולם. לא היה קופישופ אחד באמסטרדם שלא החזיק אותו בתפריט – כיצד הגיח אלינו אחד מהזנים הפופולארים ביותר בתבל ומדוע אנשים כל-כך אהבו אותו?

אם תשאלו כל אדם בעל ידע הבסיסי ביותר בכל מה שקשור ליין, על זני ענבים ויינות פופולאריים, הוא וודאי יזכיר “קברנה סוביניון” או “מרלו”. תשאלו את אותה השאלה על תפוחים וסביר להניח שתשמעו תשובות כמו “סמית'” או “פינק ליידי”. אבל כשזה מגיע לקנאביס, יש רק זן אחד ששולט בשוק ה-“קנאביס גורמה” ביד רמה זה למעלה מעשרים שנה. כשהוא הוצג לציבור הרחב לראשונה באמצע שנות התשעים היה נדיר למצוא זן שיתחרה איתו בכבוד על רמות ה-THC וכמויות השרף (Trichomes) האדירות שלו – אנחנו מדברים כמובן על “האלמנה הלבנה” המוכרת יותר בשם הלועזי שלה: “White widow”.

אמנם נכון שזה כבר כמה שנים טובות בהן השוק מתברך באינסוף זנים חדשים, שאחוז לא קטן מהם אכן נחשב לזנים מוצלחים יותר מ”האלמנה הלבנה” גם מבחינת רמת ה-THC וגם מבחינת איכות הגידול ועמידות הצמח בפני מזיקים ותנאים לא אופטימליים, אולם אין כל ספק שלמרות כל אותן תכונות טובות ושיפורים משמעותיים, אין שום זן שמתקרב לרמת הפופולאריות והתפוצה המרשימה אליה הגיעה ה-White Widow בהולנד בתחילה ומאוחר יותר ברחבי העולם כולו…

גינת White Widow משוגעת
גינת White Widow משוגעת

מקור הזן

בדיוק כמו הפייסבוק, גם על ה”אלמנה הלבנה” מתקיים דיון סוער בקרב קהילת מגדלי הקנאביס העולמית, למי מגיע הקרדיט על פיתוח הזן המפורסם. בזמן שחלק קטן מקהילת המגדלים בהולנד גורס כי אדם בשם “אינגמר” המציא את הזן, הרוב המוחלט הולך עם הדעה הרווחת כי מפתח זנים בשם “שאנטי-באבא” הוא האבא המקורי של האלמנה הלבנה.

“שאנטי-באבא” היה בזמנו אחד השותפים המרכזיים בלייבל הזרעים המוכר “Green House” יחד עם אריאן שעדיין נמצא שם ומנהל את החברה ביד רמה. במשך השנים התעוררו מחלוקות בין הצדדים ושאנטי-באבא החליט לעזוב לשוויץ שם הקים את חברת הזרעים שלו “Mr Nice SeedBank”.

פרחון של "האלמנה הלבנה"
פרחון של “האלמנה הלבנה”

מספרים שבאחד מהטיולים של שאנטי-באבא למזרח הוא שוטט לו להנאתו במדינת קראלה שבדרום הודו כשלפתע ניגש אליו אחד המקומיים והציע לו שאיפה מהג’וינט שלו. לקח לשאנטי-באבא כמה שאיפות בודדות בשביל להבין שאסור לו לחזור לאירופה בלי הגנטיקה של הזן ושאל את באבא האם הוא יודע היכן גדל הקנאביס שהם מעשנים. ההודי לקח את שאנטי-באבא להרי קראלה אל הכפר בו הוא מתגורר וחשף בפניו שדות מרשימים של קנאביס מזן מיוחד שפותח ע”י המקומיים במשך עשרות שנים. שאנטי-באבא לא פספס את ההזדמנות ודאג לשוב עם הזרעים והגנטיקה חזרה להולנד.

החלק השני של המשוואה מגיע אלינו הישר מברזיל – סאטיבה ברזילאית טהורה, לא ברור איזה זן בדיוק הוא הזן המקורי שהוכלא יחד עם הקנאביס מדרום הודו אבל מעריכים שזה ה-“Manga Rusa”, זן ברזילאי עתיק אשר שימש בעבר את המקומיים למטרת טקסים רוחניים.

זן “האלמנה הלבנה” נחשב לקנאביס משובח לא רק בגלל ההשפעה החזקה שלו – יש לו טעם פירותי מתקתק ומרענן. הוא אידיאלי עבור גידול פנים ונחשב לעמיד יחסית לקור ועובש. לקראת סוף תהליך הגידול הצמח יתכסה בכמות גדולה מאוד של שרף. חשוב לשים לב שלא להעמיס על הצמח בדשן בכדי לא להרוס את הטעם.

The Green House זכו עם ה”אלמנה הלבנה” במקום הראשון בתחרות ה-Cannabis Cup באמסטרדם לשנת 1995 ומאז היא הפכה להיות הבאנקר של כל קופישופ ברחבי ערים בעולם כולו כשמפתחי זנים לא מפסיקים להשתמש בגנטיקה שלה בשביל ליצור זנים חדשים כמו: White Rhino, Black Widow, Snow white ועוד…

ה-White Widow נחשב לזן מומלץ לגידול עבור מגדלים מתחילים בשל תכונותיו ה”סלחניות” ועמידותו גם בתנאי גידול לא אופטימליים.

White Widow

שימו לב לכמות השרף...
שימו לב לכמות השרף…

גנטיקה: סאטיבה ברזילאית x היבריד מדרום הודו
זמן פריחה: 8-10 שבועות
יבול: עד 400 גרם למטר רבוע
נתונים: 15%+ THC
השפעות: חזק אך צלול. מומלץ למפגשים חברתיים.
סגולות רפואיות: מטופלים ממליצים על שימוש כנגד כאבים כרונים/שריר.

זכה במקום הראשון בתחרות ה-Cannabis Cup ב-1995.

לרכישת האלמנה הלבנה לחצו כאן.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר