מגלגל...

אפליקציה חדשה: מרשם לקנאביס רפואי מבלי לצאת מהבית

לתשומת לב משרד הבריאות: בעזרת אפליקציית EazeMD יכול המטופל האמריקאי להשיג מרשם ולהזמין קנאביס מהר יותר ממשלוח פיצה.

עמק הסיליקון בסאן פרנסיסקו שבקליפורניה ידוע כחממה לפיתוחים טכנולוגיים פורצי דרך, ומאז שקליפורניה הפכה לראשונה את השימוש בקנאביס רפואי לחוקי עוד בשנת 1996, היא סללה את הדרך למגוון חידושים טכנולוגיים שקשורים בתעשייה זו, כאשר הפיתוח הבא מעלה עוד רף בהתייעלות של תהליך קבלת המרשם לקנאביס רפואי, ואספקתו לחולה.

נכון להיום, אזרח קליפורניה המעוניין לקבל מרשם לקנאביס רפואי, צריך להיפגש עם רופא, לשלם סכום של עשרות דולרים, ואז להמתין כמה שבועות עד לקבלת המרשם. זאת מפני שתהליך אישור זכאות המטופל עדיין אינו יעיל לחלוטין. המחלות המתוות על פי חוק לקבלת קנאביס רפואי הן – סרטן, אנורקסיה, איידס, כאבים כרוניים, גלאוקומה, דלקת מפרקים, מיגרנה, או כל בעיה רפואית למעשה שהחולה מצהיר שקנאביס רפואי מקל עליו.

eaze אפליקציה

אפליקציה חדשה בשם EazeMD שהושקה לאחרונה בסאן פרנסיסקו, מאפשרת למשתמשים לקבל את המרשם לקנאביס רפואי בשיחת ווידאו עם רופא המשפחה, לבחור את הזן הרצוי, ולקבל אותו במשלוח עד הבית, וכל זה בתוך פחות משעה. האפליקציה מאמתת את זהות המטופל באופן אלקטרוני דרך הטלפון החכם או המחשב האישי, ולאחר ראיון אישי קצר עם הרופא, וביצוע ההזמנה, החולה יכול לעקוב אחר המשלוח בזמן אמת, באמצעות החברה שמספקת את המשלוחים בעיר.

קית מקרתני
מייסד חברת EazeMD קית’ מקרת’ני

מייסד החברה, קית’ מקארתי, אומר שחברת EazeMD פועלת תחת ההנחיות של הוועדה הרפואית של קליפורניה הקובעות כי “אין איסור חוקי לשימוש בטכנולוגיה בפרקטיקה של רפואה, כל עוד בפועל הדבר  נעשה על ידי רופא מורשה בקליפורניה”. בנוסף החברה אינה גובה דמי משלוח מהמטופל, ונהגי החברה חייבים להיות בעלי מרשם לקנאביס רפואי, וללא עבר פלילי.

התועלת ששירות זה מספק היא אדירה, כיוון שעלות הנפקת המרשם דרך האפליקציה היא רק 25 דולר, ואין צורך למעשה לצאת מהבית. זמן ההמתנה למרשם ירד לשעה בלבד, וזמן המשלוח אגב, עומד על כ-15 דקות, יותר מהר מהפיצה שתזמינו.

בעוד שאבחון מטופל, או ייעוץ עם רופאים באמצעות שיחת ווידאו הם לא דבר חדש, כמו גם אספקת קנאביס במשלוח עד הבית, היא משהו שקיים בקליפורניה כבר זמן רב. השילוב ביניהם, וההכרה המשפטית בטכנולוגיית הזיהוי האלקטרונית למערכת הרפואית, הוא מה שהופך את השירות הזה למיוחד. יתרון נוסף הוא שניתן לקבל ייעוץ מרופא בכל שעה דרך האפליקציה.

תהליך ההתייעצות המקוון הוא קל ופשוט. ולאחר מילוי של כמה טפסים והעלאת צילום של רישיון הנהיגה לאימות, מועברים ליצירת קשר עם הרופא, דרך פלטפורמת ווידאו מאובטחת. שזה אומר שהחברה לא תוכל לגשת לנתונים הרפואיים של המטופלים, וחייבת לעמוד בתקני אבטחת המידע המחמירים ביותר ברשת. המרשם האלקטרוני מתקבל לתיבת המייל בתוך שניות כקובץ PDF.

eaze אפליקציה 3

עם זאת, הלקוחות עדיין חייבים לשלם במזומן עבור התרופה, בגלל החוקים הפדרליים בארצות הברית שנוגדים עדיין את החוקה המקומית בקליפורניה, ויוצרים סיבוך משפטי אשר מונע מהבנקים טיפול בעסקאות אשראי בתחום הקנאביס. בעקבות כך כל תעשיית הקנאביס במדינה מתנהלת במזומן כולל החנויות, חוות הגידול, וחברות האספקה, ולמעשה כל חברה או עסק שתזרים הכספים שלו מגיע מהקנאביס הרפואי.

מאז הושקה בנובמבר 2014, EazeMD גייסה כבר 12.5 מיליון דולר במימון. בין היתר באמצעות, DCM Ventures, וסנופ דוג. “מטרת החברה”, אומר המייסד “היא להוביל את שוק אספקת הקנאביס הרפואי בארצות הברית, ולסלול את הדרך לעוד חברות סטארט אפ בתחום”. השירות זמין כרגע רק בסאן פרנסיסקו, ואמור להתרחב ללוס אנג’לס, וסאן דייגו בתקופה הקרובה, אפליקציה זו מגיעה כשנה לאחר הופעת הבכורה של Nestdrop, אפליקציה למשלוחי קנאביס ​​אחרת שמציעה מוצרים באיכות גבוהה למשתמשים בקנאביס רפואי באמצעות הטלפון הסלולרי.

Nextdrop
אפליקציית Nextdrop שמספקת משלוחי קנאביס רפואי

ממחקר שנערך על ידי המרכז לבקרת מחלות ומניעתן, עולה כי “מעל 90 אחוזים מהמשתמשים בקנאביס הרפואי בקליפורניה טוענים כי הטיפול מסייע ומקל עליהם בבעיות רפואיות שונות.”

טכנולוגיות מסוג אלו ככל הנראה ישפיעו בעתיד על מערכת הבריאות כולה וגם על הדרך שבה נקבל את המרשם והתרופה מרופא המשפחה שלנו, בין אם מדובר בשפעת עונתית, או בעיית עור חולפת, בעתיד הקרוב תוכלו גם לקבל ייעוץ מרופא המשפחה וגם לקבל את התרופה עד הבית, בלי המתנה מתסכלת אצל הרופא ומבלי לבזבז זמן יקר.

צפו בכתב ‘מגזין פורבס’ מצליח להשיג אישור רפואי ולהזמין קנאביס עד הבית תוך פחות משעה:


ראו גם:
מי שמח? אפליקציה חדשה תמצא לכם שותף לג’וינט
חדש: אפליקציה לגידול קנאביס הידרו בבית
טינדר מריחואנה: תחרות מיזמי קנאביס בקולורדו

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר