טוען...

קמפיין הבחירות של איילת שקד: “חממות סמים” בנגב

למה חברי מפלגת ימינה נזכרו בשדות הקנאביס הלא חוקיים של הבדואים בנגב, האם אינם מבינים שהתנגדותם ללגליזציה מעודדת את התופעה, למה איילת שקד מכנה אותם "חממות סמים" והאם אנחנו בבחירות מס' 4 תוך שנתיים רק בגללם? שאלות שעולות מביקורה של שקד בשדה קנאביס בנגב

חברת מפלגת ימינה איילת שקד ביקרה השבוע בשדה קנאביס לא חוקי שחשפה המשטרה בשטחי האש של צה”ל בנגב, ותקפה את התופעה שהולכת ומתרחבת במסגרתה ארגוני פשיעה מהפזורה הבדואית הפכו לספקי הקנאביס מס’ 1 בשוק הקנאביס הלא חוקי בישראל – השווה על פי הערכות כ-6 מיליארד ש”ח בשנה לפחות.

בסרטון קצר שפרסמה היום ברשת ציינה כי מדובר ב”חממת סמים”, ויצאה נגד התופעה. היא גם מחתה נגד כשלון האכיפה שלעמדתה מבטא חוסר משילות. יש לציין עם זאת שהמשטרה דווקא מדווחת על תפיסות והשמדות של שדות כאלה כמעט מדי יום, מה שכמובן לא מונע המגדלים להקים מיד עשרות שדות נוספים.

כידוע, מפעילי השדות הללו מעידים כי הם מרוצים מהמצב, ואף מספרים כיצד בעזרת הרווחים הם בונים וילות יוקרתיות וקונים ג’יפים נוצצים להם ולבני משפחותיהם.

הסרטון הוביל תגובות רבות והעלה שאלות מצד העוקבים, למשל מדוע דווקא עכשיו נזכרה שקד, ושאר חברי ימינה, לתקוף את תופעת גידולי הקנאביס בנגב, בעוד שכאשר היו חברי ממשלה, וגם בקדנציה האחרונה בכנסת, לא עסקו בנושא ולא יזמו פעילות למיגורה.

שאלה נוספת שעלתה בתגובות נוגעת לציניות לכאורה שבדברי שקד. שקד ומפלגתה אינם תומכים בלגליזציה שהיתה מאפשרת לשוק החוקי לחלוש על התעשייה ומייתרת את הגידולים בנגב ואת ניהולם על ידי ארגוני פשיעה.

היו גם מי שהזכירו ששקד היתה אמורה להתמנות כמנכ”ל חברת קנאביס רפואי לאחר שמפלגתה לא עברה את אחוז החסימה בבחירות 2019 ותהו מדוע היא מכנה את שדה הקנאביס בנגב בשם “חממת סמים בעוד שבביקורה בחוות קנאביס חוקית היא כינתה את הצמח בשמו.

כזכור, לימינה היו חסרים בבחירות 2019 כ-1,400 קולות בלבד לעבור את אחוז החסימה. אם היו עוברים, היתה קמה ממשלת ימין שהיתה חוסכת 3 מערכות בחירות בשנתיים. ימינה לא רצתה לתמוך בלגליזציה ומאז עולה השאלה האם היו זוכים בעוד 1,400 קולות אם היו נוקטים בגישה אחרת.

תהיות אלה מתחזקות מאחר וח”כ שקד היא תל-אביבית חילונית המכירה היטב תומכי לגליזציה וצרכני קנאביס. יש שטוענים שאי-תמיכתה בלגליזציה נובעת מטעמים אלקטורליים וכדי לא להפסיד את קולות השמרנים. יש שחושבים ששקד, כמו בנט, פועלים בכפוף למדיניות שמכתיבה ד”ר מרים אדלסון המתנגדת הבולטת ללגליזציה.

לקראת הבחירות בעוד כשבועיים לצד ימינה מתנגדות ללגליזציה גם מפלגת הרשימה המשותפת, ש”ס, יהדות התורה, הציונות הדתית בראשות בצלאל סמוטריץ ו’הכלכלית’ בראשות ירון זליכה. בצד התומכים הליכוד, יש עתיד, תקווה חדשה, ישראל ביתנו, העבודה, כחול לבן, מרצ.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר