טוען...

ארה”ב: המדינות שעשויות לאשר לגליזציה ב-2020

כ-5 מדינות בארה"ב עשויות לאשר לגליזציה של קנאביס במהלך שנת 2020 ולהצטרף ל-11 מדינות בארה"ב שכבר עשו זאת עד כה. שתי מדינות נוספות יעמידו כנראה את הנושא להצבעה אם כי בסיכוי נמוך יותר להצלחה.

11 מדינות בארה”ב כבר אישרו לגליזציה מלאה של קנאביס באופן כזה או אחר מאז שנת 2012 ועד היום, והמגמה צפויה להימשך גם בשנים הקרובות, כולל השנה, 2020, בין אם בהחלטת ממשלה או במשאל-עם כמקובל.

כידוע, על פי “מזכר קול” (Cole Memo) שנחתם בימי הנשיא ברק אובמה, רשאיות מדינות בארה”ב לאשר שימוש, גידול, ייצור ומכירת מוצרי קנאביס בשטחן על אף החוק הפדרלי האוסר זאת ועדיין מתייחס לקנאביס כסם המסוכן ביותר.

אם כן, לאחר שלגליזציה כבר אושרה במדינות קולורדו, וושינגטון, אלסקה, אורגון, מיין, מסצ’וסטס, קליפורניה, נבדה, מישיגן, ורמונט ואילינוי, הנה המדינות שעשויות להצטרף בקרוב לרשימה ההולכת וגדלה.

ורמונט אישרה כבר לפני כשנתיים לגליזציה של שימוש עצמי וגידול ביתי של קנאביס אך טרם הסדירה את השוק למכירה דרך חנויות. בשנת 2020 עשויה המדינה לעשות את הצעד המתבקש הנוסף.

ניו ג’רזי תעמיד בפני תושביה את שאלת הלגליזציה במסגרת משאל-עם שיערך בצמוד לבחירות לנשיאות שיערכו בנובמבר 2020. מומחים מעריכים כי הסיכויים של הצעת החוק להתקבל גבוהים מאוד, בין השאר לאור תמיכת המושל פיל מרפי שאף הבטיח זאת במסגרת קמפיין הבחירות שלו לתפקיד.

ניו יורק צפויה להתקדם לעבר לגליזציה בשנת 2020, לפחות לדברי מושל המדינה אנדרו קומו שהצהיר באופן רשמי כי הוא תומך בהסדרת שוק קנאביס חוקי למבוגרים ואף הבטיח לעשות זאת בשנת 2019. ייתכן שהשנה הוא יצליח את מה שלא הספיק בשנה שעברה.

קונטיקט, הגובלת עם ניו יורק שתעשה זאת כאמור בשנת 2020 וכן עם מסצ’וסטס שאישרה לגליזציה עוד בשנת 2016, עשויה להצטרף לשכנותיה במהלך השנה, כך מעריך גם מושל קונטיקט נד למונט בעצמו, אם כי עדיין ללא סימוכין מספקים.

ניו מקסיקו עושה קולות של לגליזציה לאחר שלתפקיד המושל נבחרה בשנת 2019 מישל לויאן גרישם. היא הקימה צוות מיוחד שבוחן בימים אלה כיצד להסדיר את שוק הקנאביס באופן חוקי לאחר החוק לביטול ההפללה שאושר באפריל 2019.

דקוטה הדרומית תעמיד בנובמבר 2020 את שאלת הלגליזציה למשאל-עם שיערך בצמוד לבחירות לנשיאות. הסיכויים אינם גבוהים כמו במדינות אחרות, בין השאר עם שלטון רפובליקני, אך האזרחים הם אלה שיקבעו.

אריזונה תאפשר כנראה לתושבים להצביע בנובמבר 2020 בעד או נגד לגליזציה של קנאביס. שתי יוזמות כאלה נמצאות בהליכים ובהחלט סביר שלפחות אחת מהן תתקדם והפוך להצעת חוק שתוגש להצבעת האזרחים.

לצד הנ”ל נבחנת האפשרות להגשת הצעות חוק ללגליזציה להצבעה במשאל-עם גם בעוד מספר מדינות בארה”ב כמו מונטנה, פנסילבניה ופלורידה. סביר להניח שגם אם לא כל 10 המדינות המוזכרות כאן יעשו זאת, לפחות חלקן כן יצטרפו למגמה.

למפה העדכנית של חוקי הקנאביס בכל מדינות ארה”ב לחצו כאן.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר