“תעשו אסיד”: גדי וילצ’רסקי מפתיע את חברי תנועת ‘אם תרצו’

גדי וילצ’רסקי מעז לעשות את מה שאף קומיקאי אחר בישראל לא מעז לעשות. השבוע הוא שבר שיא, כשקרא לחברי תנועת “אם תרצו” לעשות אסיד (LSD).

גדי וילצ’רסקי הולך והופך, צעד אחר צעד, לאמן הבידור המקורי והחדשני ביותר שידעה ישראל.

בדומה לאייקונות קומדיה מארה”ב, ביניהם שמות כמו לני ברוס, ג’ורג’ קרלין, ריצ’רד פריור, אדי מרפי, ביל היקס, רובין וויליאמס, לואי סי.קיי ועוד רבים וטובים, וילצ’רסקי מדבר בשפה חופשית ובגובה העיניים ומצליח בכשרון רב לשלב סרקאזם עוקצני עם מסרים חדשניים ומקוריים, וכל זה בתוך עטיפה קומית קלילה.

גדי וילצ'רסקי
גדי וילצ’רסקי

מעבר לקטעי סטנד-אפ רגילים (לא באמת רגילים) הוא מקפיד לעסוק רבות גם בנושאים חשובים, החל מהתרבות הישראלית, יוקר המחייה, יחסי יהודים-ערבים והמלחמה בסמים ועד לאהבה, פסיכולוגיה והגות. הוא יצא להגנת החיילים שגורשו מהרכבת, הוא הצטרף להפגנת העגלות והוא גם יצא כנגד הרשות למלחמה בסמים ביום המריחואנה 2012.

ראו גם: וילצ’רסקי על מחאת הקנאביס הרפואי

כחלק מהמסרים החתרניים והחדשניים שלו, וילצ’רסקי מנסה להפיץ את בשורת השלום והאחווה (חוץ הקרייתים שהגיע הזמן שיצאו מחיפה), גם דרך שימוש בחומרים הידועים כמעוררי ומפתחי תודעה כגון קנאביס ו-LSD.

הוא מעז לדבר על סמים באופן גלוי ולספר על התנסויותיו איתם, זאת בניגוד לתרבות ההשתקה שקיימת בישראל המשתדלת להתעלם מהתופעה הנפוצה כל כך של שימוש בחומרים אלו. הוא חי ונושם את תרבות האינטרנט והמידע האלטרנטיבי ולמעשה מגלם את דמות “הסטלן האינטיליגנט”. זו גם הסיבה שרבים כל כך מתחברים לדבריו (מעל 70 אלף עוקבים בפייסבוק ומאות אלפי צפיות ביוטיוב) – הוא אומר בגלוי את מה שרבים חושבים ולא מעיזים לומר.

השבוע, במסגרת כנס של תנועת המהפכה הציונית השנייה, “אם תרצו“, שעסק בנושא הגאווה הישראלית (בלי קשר למצעד הגאווה שנערך זה מכבר בתל אביב), אמר וילצ’רסקי לקהל: “תעשו אסיד!”

“אמרו לי שאם הקהל מוחא כפיים, אז אני יכול להכניס מסרים,” הסביר וכנראה רצה להכניס קצת “מחשבה אחרת” בראשם של המהפכנים.

צפו
(הקטע עם האסיד בדקה 6:00, אבל מומלץ לצפות בכל הקטע)

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר