תאגיד האלכוהול הענק נכנס לעסקי הקנאביס – ובגדול

החברה האמריקאית המחזיקה בבעלות על מותגי אלכוהול כמו ‘קורונה’ ו’סבדקה’ רכשה כ-10% מ’קאנופי’ הקנדית, חברת הקנאביס הציבורית הגדולה בעולם. העסקה במסגרת ההכנות להסדרת שוק הקנאביס החוקי בקנדה (לגליזציה), שעתידה להיכנס לתוקפה במהלך שנת 2018.

תאגיד המשקאות האלכוהוליים הענק ‘קונסטליישן ברנדס’ (Constellation Brands), יבואן הבירות הגדול ביותר בארה”ב והבעלים של כמאה מותגי אלכוהול מוכרים ביניהם גם בירה ‘קורונה’, וודקה ‘סבדקה’ ועוד – מכריז על כניסה לשוק הקנאביס החוקי, כפי שהוערך לפני כשנה.

‘קונסטליישן ברנדס’ תרכוש 9.9% מתאגיד הקנאביס הקנדי ‘קאנופי’ (Canopy Growth), הגדול בתחומו בקנדה ומהבולטים והחזקים בעולם כולו.

בעבור נתח זה יועברו ל’קאנופי’ 191 מיליון דולר ויחדיו – עם הניסיון בעולם משקאות האלכוהול והעוצמה והידע בתחום הקנאביס – השתיים מתכננות בין השאר גם לייצר ולשווק משקאות קנאביס לכל מקום בו זה חוקי.

קאנופי היא חברת הקנאביס הציבורית הגדולה ביותר בעולם ושוויה מוערך בכ-1.7 מיליארד דולר בבורסת טורונטו.

‘קונסטליישן ברנדס’, האחראית על כמאה מותגי אלכוהול ובין המוכרים מתוכם היא בירה ‘קורונה’ (Corona), בחרה בהשקעה הגדולה לאחר רבעון מוצלח בו ראתה עלייה של 13% במכירות הבירה.

עסקת הרכישה תיתן למפיצה האמריקאית של ‘קורונה’ אחיזה בתעשיית הקנאביס העולמית, לקראת התפשטות הלגליזציה בכל מדינות ארה”ב ובעתיד הלא רחוק אולי גם ברמה הפדרלית.

החברה הדגישה כי אין בכוונתה לבצע מכירה מקומית של משקאות קנאביס בארה”ב עד אשר מריחואנה תהיה חוקית ברמה הפדרלית, אך כן מתכננת להתחיל למכור בקנדה, בה הלגליזציה צפויה להיכנס לתוקף בעוד כחצי שנה.

בארה”ב התירו כבר 8 מדינות (States), בנוסף לבירה וושינגטון די.סי, את המכירה והשימוש החוקי בקנאביס. מעל 20 מדינות בארה”ב כבר אישרו אי הפללה וב-29 מדינות בארה”ב כבר יש קנאביס רפואי במתכונות שונות.

‘קאנופי’, המבוססת באונטריו, קנדה, כבר הגבירה את קצב הפעילות שלה מאז הכריז ראש ממשלת קנדה, ג’סטין טרודו, על תכניתו לאשר לגליזציה. כעת היא מקווה, כך על פי הדיווחים, להפנות את ההון החדש מהעסקה להרחבת יכולות הייצור והאחסון ולבניית מתקנים חדשים ברחבי הפרובינציות של קנדה.

ברוס לינטון, מנכ”ל ‘קאנופי’, אמר כי הניסיון של ‘קונסטליישן ברנדס’ בהפצה של אלכוהול בקנה מידה גדול יהיה לעזר עבור חברת הקנאביס, כאשר זו תחליט כיצד לארוז ולהפיץ את מוצרי ומשקאות הקנאביס החדשים שישווקו.

לינטון הוסיף כי הוא מקווה שהעסקה תהיה נקודת מפנה עבור תעשיית המריחואנה המתפתחת ושהיא “תאותת למשקיעים שחברת קנאביס אשר עומדת בכל ההגבלות החוקיות היא המקום הנכון להשקיע את כספם”.

ההכרזה על כניסתו של תאגיד האלכוהול הענק לתעשיית הקנאביס העולמית הזניקה גם את מניותיהן של שאר חברות הקנאביס הקנדיות בבורסות, שמתכוננות בכל העוצמה לקראת הלגליזציה הצפויה במדינה.

לפני מספר שבועות דיווחנו על הצטרפותו של תאגיד הקנאביס הקנדי ‘קרונוס‘ לעסקי הקנאביס הישראליים וכן על כניסתה של חברת הקנאביס הקנדית ‘טילריי‘ לייצור קנאביס רפואי בפורטוגל.

נכון להיום ישנן 69 חברות קנאביס הנסחרות באופן ציבורי בשלוש הבורסות המרכזיות של קנדה ושוויין מוערך בכ-6.2$ מיליארד.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר