רשת בתי המרקחת הגדולה בקנדה רוצה למכור קנאביס

כיום בכל המדינות בהן קיים ענף קנאביס רפואי פעיל, כמו קנדה, קליפורניה ועוד, הקנאביס הרפואי נמכר בחנויות ייעודיות, “דיספנסריס”, ולא בבתי מרקחת כפי שמתכנן משרד הבריאות לעשות בישראל. כעת מעוניינת רשת בתי המרקחת הגדולה ביותר בקנדה לעשות צעד דומה ולמכור קנאביס לחולים בחנויות הרשת הפזורות ברחבי המדינה.

בכל אחת מהמדינות בהן מתנהל ענף קנאביס רפואי נמכר הקנאביס בחנויות ייעודיות שנפתחו במיוחד ובלבד עבור מכירת קנאביס לחולים המחזיקים ברישיון. בישראל המצב היום שונה כאשר חולים יכולים לרכוש את הקנאביס שלהם במרכז אחד שנמצא בבי”ח אברבנאל, או במשלוח עד הבית.

רפורמת הקנאביס הרפואי שמתכנן שר הבריאות ליצמן אמורה להעביר את חלוקת הקנאביס הרפואי מהמרכז הבודד באברנאל – לחלוקה בבתי מרקחת בכל רחבי הארץ. אם אכן תתקבל תכנית זו, תהפוך מדינת ישראל לראשונה בעולם שמחלקת קנאביס רפואי בבתי מרקחת.

עם זאת, חלוקת קנאביס רפואי בבתי מרקחת עלולה להביא עימה בעיות רבות מהן חוששים גורמים בתחום וכן מטופלים, שדואגים שלא יוכלו לקבל את כל המבחר בכל בית מרקחת, שהרוקחים לא יהיו מקצועיים מספיק, שלקוחות אחרים יגיבו באופן כזה או אחר כשלידם קונים קנאביס ועוד. בהתאם, בסקר שערכנו כאן במגזין נמצא שרק כ-23% תומכים בחלוקת קנאביס בבתי מרקחת, בעוד 77% חושבים שצריך למכור את הקנאביס כמו בקנדה – בחנויות ייעודיות.

במקביל מדווחות היום (ד’) רשתות התקשורת בקנדה כי רשת בתי המרקחת הגדולה במדינה, החולשת על 1,300 בתי מרקחת בסך הכל, מתכוננת להיכנס לתחום ומעוניינת למכור את הקנאביס הרפואי לחולים.

שופרס דראג מארט קנדה

על פי הדיווח, רשת בתי המרקחת הקנדית “Shoppers Drug Mart Corp“, בוחנת מזה כשנה את אפשרויות הכניסה לשוק ומנהלת שיחות עם 27 חברות הקנאביס הרפואי בקנדה לצורך שיתוף פעולה עתידי שכזה.

בנוסף מעוניינת הרשת לייצר ליין של זני קנאביס משלה, שישאו את שמה ואת הלוגו המוכר של החברה.

“רוקחים הם מומחים בתרופות ומהווים חלק חשוב בתהליך הרישום והבקרה של תרופות לחולים,” מסרה דוברת הרשת תמי סמית’הם. “אנחנו מאמינים שאספקת מריחואנה רפואית דרך בתי המרקחת, בדומה לכל תרופה אחרת, היא האפשרות הבטוחה ביותר.”

נכון להיום החברה מתייחסת לנושא הקנאביס הרפואי כמובן, אך תכניות ההתרחבות שלה מגיעות בסמוך לבחירתו של ראש הממשלה החדש תומך הלגליזציה ג’סטין טרודו, שהצהיר כי יביא ללגליזציה במדינה תוך זמן קצר. במקרה כזה בחברה רוצים להיות שם, מוכנים, כאשר תותר מכירת קנאביס באופן חוקי.

ראו גם:
מדוע לא תקבלו קנאביס בבתי המרקחת בקרוב
ליצמן מאשר: רופאים יספקו קנאביס בבתי מרקחת

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר