ראיון: בארי קופר – השוטר לשעבר שיעזור לך להשאר אדם חופשי!

איפה כדאי להחביא את הג’וינט ברכב? וכיצד ניתן להתמודד עם חיפוש משטרתי בעזרת כלבים? בארי קופר, השוטר שעשה מהפך של 180 מעלות עכשיו נמצא בצד של הטובים והוא ישמח לשתף אתכם בעצה או שתיים מהידע האישי שלו…

זה לא קורה הרבה, בטח לא בתדירות בה היינו רוצים או אפילו מצפים מבנאדם בעל אינטליגנציה בסיסית ומינימום מצפון – אבל מידי פעם יוצא לנו לשמוע על מקרים מסוימים בהם שוטרים הפתיעו לטובה וגילו פתיחות וסבלנות כלפי צרכן הקנאביס.

המקרים הללו אמנם נדירים, נדירים עוד יותר כשמדובר ב”משטרת ישראל” שלנו, אבל אין ספק שגם בארץ התופעה הזו קיימת ועושה רושם ששוטרים מסוימים כבר מתחילים להפנים את העובדה שהמלחמה בסמים זו מלחמה עקרה אשר גורמת יותר נזק לחברה מאשר המעט תועלת שהיא מביאה אם בכלל. סיכוי לא רע שיצא לכם לשמוע על מקרים בהם שוטר מצא קצת “חומר” על מישהו ולאחר מספר חילופי מילים שתי הצדדים נפרדו בכך שהשוטר מסתפק בלהחרים לאזרח את ה”בוף” ולשלוח אותו לדרכו מבלי לטרטר אותו לתחנת משטרה ו”לפנק” את הבחור ברישום פלילי.

אני אישית שמעתי על מספר סיטואציות בהן שוטרים הרשימו עוד יותר ברמת הפתיחות וההבנה שלהם ושלחו את הבנאדם לדרכו עם ה”חומר” עליו – אירועים כאלה קורים בדרך כלל כשהשוטרים באים באינטראקציה עם האזרח כשיש להם מטרה מסוימת אותה הם מחפשים או דורשים לברר – וכך אם הם נתקלים בפרח קטן או חתיכת חשיש הם מעדיפים פשוט להעלים עין ולא להתעסק. לעיתים נדירות קורה גם שהשוטר מגיע למצב בו הוא מחזיק את ה”חומר” ביד אולם לאחר מספר מילות פיוס והסבר של ה”עבריין” השוטר מקבל את הרושם שאין טעם להכתים את הבנאדם עם רישום פלילי ופשוט משיב לבחור את ה”חומר” ושולח אותו לדרכו תוך כדי שהוא מסנן מספר מילים שתוכנן מסתכם ב”תשמור על עצמך” ו”אל תעשה שטויות”.

למרות הסיפורים והמחוות היפות של כחולי המדים שהזכרנו קודם עדיין ניתן לומר באופן מפתיע שיש שוטרים שעושים אפילו יותר…

קיראו עוד: איך להימנע מהרשעות על עבירות סמים / עו”ד שרון נהרי

סדרת הסרטים של "Never Get Busted"
סדרת הסרטים של “Never Get Busted”

שוטר עם מצפון

בארי קופר נולד בקליפורניה ארה”ב שם גדל עד גיל 10 אז עברה משפחתו לטקסס. בטקסס התמחה קופר באילוף כלבים למטרות שונות. בשלב מסוים הצטרף קופר לשורות המשטרה שם הוא נחל הצלחה רבה במחלקת הסמים של התחנה בזכות כישוריו והאינטראקציה המיוחדת שהייתה לו עם חברו הטוב ביותר של האדם. ברזומה של בארי קופר ניתן להתרשם מאינספור מעצרים ותפיסות של כמויות אדירות של “נרקוטים” מכל הבא ליד – הרואין, קוקאין, כימיקלים, אלכוהול לא חוקי וכמובן גם טונות על גבי טונות של מריחואנה.

בארי קופר באחת מתפיסות הסמים בימים ה"טובים" שלו
בארי קופר באחת מתפיסות הסמים בימים ה”טובים” שלו


בשלב מסוים החלו לצוץ לבארי קופר ספקות לגבי התפקיד שלו – גם מבחינת יעילות העבודה וגם מהבחינה המוסרית: “ככל שחלף הזמן נוכחתי לדעת את ההיקף העצום של התופעה והבנתי שלא משנה כמה תפיסות אני יעשה זה כמו טיפה בים…כשראיתי את סכומי הכסף המפחידים שמתגלגלים בתעשייה הזו נחרדתי לחשוב על האנשים הרעים שמרוויחים מכל העניין”. אבל חוסר הפרקטיות של המלחמה בסמים לא היה הדבר היחיד שהפריע לבארי, כמו שאמרנו, היה גם את הפן המוסרי: רובם המוחלט של האנשים שעצרנו על מריחואנה היו מאוד חביבים, שיתפו פעולה ולא היו אלימים בכלל בניגוד לעצורים שתפסנו עם אלכוהול למשל…”

צפו: בארי קופר מסביר לכם היכן להחביא את הג’וינט ברכב:

קיראו עוד: ממשיכים במגמה – נלחמים בחיפושי הסרק של המשטרה!

לאחר שמונה שנים בשירות המשטרה בארי קופר הגיע למסקנה שהגיעו מים עד נפש והוא יוצא לחפש תעסוקה אחרת שתביא יותר תועלת לחברה מאשר להחרים כמויות של סמים שפשוט “יגררו” אחריהם עוד כמויות אדירות של סמים וחוזר חלילה…

בארי קופר לא תיאר לעצמו כמה “תועלת” הוא יכול להביא למיליוני אנשים ברחבי העולם – הוא החליט לנצל את כל הידע והניסיון הרחב שלו מתחום “מחלקת הסמים” במשטרה בכדי לצאת עם סרט באורך מלא (שמאז יצאו עוד שניים נוספים) אשר מגלה את כל הסודות והדרכים שצרכן הקנאביס צריך לדעת בשביל להישאר אדם חופשי.

עם לא מעט עזות מצח מרשימה הצליח בארי קופר לעצבן הרבה מאוד גופים שונים הנוגעים לדבר בארה”ב, וליצור כאב ראש גדול לשוטרים רבים בכל העולם.
כתב “מגזין קנאביס” הפנה לבארי קופר מספר שאלות:

בארי, ספר לנו מדוע בצעירותך החלטת להצטרף לשורות המשטרה?

הייתי יכול להביא לך תשובה קלישאה שהצטרפתי למשטרה במטרה לעזור לאנשים וליצור מציאות טובה יותר אבל האמת היא שהצטרפתי למשטרה מאותה הסיבה שכל גבר ואישה מצטרף למשטרה – בשביל זריקת האדרנלין וליהנות מסטטוס של כח.

אילו תפקידים שונים ביצעת במהלך שירותיך במשטרה?

התחלתי את הקריירה שלי בהתעסקות עם “עבריינות רחוב” כמו אלימות במשפחה, גניבות, שודים ותקיפות. משם עברתי ליחידת הנרקוטים שם העברתי את רוב הקריירה המשטרתית שלי – בעיקר ביחידת הכלבנים המתמחה בתנועה ושינוע של סמים, פשיטות על בתים ותפקידי “שוטר סמוי” למיניהם…

באיזה שלב במהלך הקריירה המשטרתית שלך התחילו לצוץ ספיקות בנוגע למה שאתה עושה?

לאחר שעצרתי מאות אזרחים על עבירות מריחואנה שמתי לב שמעט מאוד מאותם “עבריינים” היו פושעים אלימים. הרוב המוחלט של מעשני המריחואנה היו אזרחים שלווים ושקטים. בנוסף שמתי לב שכשהייתי עוצר בנאדם שיכור נאלצתי לא פעם להאבק איתו או לחילופין להקשיב למטר דוחה של קללות שיצאו לו מהפה בזמן שכשהייתי עוצר אזרחים שהיו תחת השפעת מריחואנה מעולם לא נאלצתי להילחם או להאבק איתם.

מאיפה צץ הרעיון לצאת עם הסדרה “NEVER GET BUSTED” שמסבירה לאנשים כיצד לא להיתפס על עבירות סמים?

אישתי קאנדי ואני היינו מסטולים יום אחד ודיברנו על האפשרויות בהן ניתן לנצל את הניסיון שלי כשוטר לשעבר למען רווחת הציבור ולטובת האנושות. היו לנו שתי רעיונות בראש: הראשון היה להפיק סרט דוקומנטרי בנושא המלחמה בסמים והשני דיבר על הסדרה “NEVER GET BUSTED”. כשבדקנו וגילינו שאיש מעולם לא הוציא סרט וידאו איכותי שמסביר כיצד ניתן להימנע מלהיתפס על עבירות סמים הבחירה הייתה פשוטה.

מה תענה להורים שיטענו שאתה מהווה דוגמא רעה לילדים בכך שאתה שוטר לשעבר שמסביר לאנשים כיצד להימנע מלהיתפס על עבירות סמים?

אני יענה להם שאני הורה מעולה במובן הזה שאני מספר לילדיי את כל האמת על מריחואנה. כפי שלדעתי כל הורה צריך לעשות – אני מלמד את ילדיי שארצות הברית של אמריקה מחזיקה בשיא העולם של כל הזמנים במספר האנשים הנמצאים במאסר על אדמתה: יותר מ-2.1 מיליון איש נמצאים מאחורי סורג ובריח ב”ארץ החופש”. לארה”ב יש יותר אסירים מלסין למרות שלסין יש מיליאד תושבים יותר מלארה”ב! אין שום תקופה בהיסטוריה האנושית בה קבוצת אנשים כלאה כל-כך הרבה בני-אדם! המלחמה בסמים היא שואה בהילוך איטי. כל הורה אמריקאי צריך ללמד את הילד שלו שבמובן מסוים השוטרים האמריקאים הם לא הרבה יותר טובים מהנאצים.

לסיום, יש משהו שתרצה לומר לקוראי “מגזין קנאביס” בישראל?

כן, כולי תקווה שישראל תחדל להיות כל-כך מושפעת ממדיניות הסמים האמריקאית. מדינת ישראל החזקה והיפייפיה צריכה לבחון את הנושא ולאמץ לעצמה חוקים חדשים הנוגעים לצמח הקנאביס.

צוות “מגזין קנאביס” מודה לבארי וקאנדי קופר על זמנם ושיתוף הפעולה בהכנת הכתבה ומאחל להם המון הצלחה בהמשך הדרך – אתם מוזמנים לעשות “לייק” לדף הפייסבוק של בארי שם תוכלו למצוא אינספור טיפים ועצות פרקטיות שיעזרו לכם להישאר אזרחים חופשיים – ובנוסף תקבלו לינקים בחינם לסרטיו של בארי קופר – מומלץ ביותר!
לכניסה לדף הפייסבוק של בארי קופר לחצו כאן
לכניסה לאתר האינטרנט של בארי קופר לחצו כאן

קיראו עוד: מה לעשות נגד חיפוש לא חוקי או שוטר אלים?

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר