רשת בתי המרקחת הגדולה בקנדה חתמה על הסכם הפצת קנאביס

כמו ‘סופר-פארם’ בישראל, כך גם רשת בתי המרקחת הגדולה בקנדה, ‘שופרס’, מצטרפת לענף הקנאביס הרפואי. השבוע דווח כי חברת הקנאביס הרפואי המצליחה ‘אפרייה’ (Aphria) חתמה על אספקת קנאביס ל’שופרס’.

כפי שחשפנו לראשונה בשנה שעברה צפויה בקרוב רשת בתי המרקחת הגדולה בישראל, ‘סופר-פארם’, להצטרף לענף הקנאביס הרפואי באופן רשמי.

החברה, לה קשרים אישיים עלומים עם מנהל היחידה לקנאביס רפואי יובל לנדשפט, תמכור קנאביס מתוצרת חברות ישראליות בבתי המרקחת של הרשת, הפזורים בכל רחבי המדינה.

בשבוע שעבר חשפנו לראשונה קשר בין יו”ר הרשת הישראלית, המיליארד ליאון קופלר, לבין חברת קנאביס ישראלית חדשה – קשר שהוכחש מסיבה לא ברורה לאחר מכן על ידי החברה.

אביו של קופלר, משה, שהלך בתחילת החודש לעולמו בגיל 93, הוא הבעלים המייסד של ‘סופר פארם’, אך גם מייסדה של רשת גדולה עוד יותר – ‘שופרס’ – רשת בתי המרקחת הגדולה ביותר בקנדה.

בדומה לסופר-פארם גם ‘שופרס’ (Shoppers Drug Mart) הודיעה בשנה שעברה על כניסה רשמית לענף הקנאביס הרפואי בקנדה, כפי שדיווחנו כאן.

כעת מודיעה חברת הקנאביס הקנדית המצליחה ‘אפרייה‘ (Aphria), כי חתמה על חוזה חמש-שנתי עם רשת ‘שופרס’, במסגרתו היא תהיה הספקית ‘הראשונה והעיקרית’ שתשווק לבתי המרקחת את הקנאביס מתוצרתה.

יחד עם זאת למרות ש’שופרס’ אמנם הגישה מועמדותה וקיבלה אישור ראשוני למכירת קנאביס רפואי בסניפיה, היא טרם קיבלה רישיון סופי לעשות כן – בדיוק בדומה למצבה של סופר-פארם בישראל – ועל כן תציע את הקנאביס למכירה בהזמנה באינטרנט.

“בהתאם לתנאים בהסכם אפרייה תספק לשופרס מוצרי קנאביס רפואי ממותגים,” נכתב בהודעה לעיתונות שפרסמה אפרייה. “המוצרים צפויים להימכר אונליין מאחר והרגולציה הקנדית אוסרת בינתיים מכירת קנאביס בבתי המרקחת עצמם”.

“חתמנו על הסכם עם ‘שופרס’ במסגרתו נהיה הספק הראשון והעיקרי,” מסר ויק נויפלד, מנכ”ל ‘אפרייה’. “הם התחייבו לרכוש כמות מינימום של תוצרת מדי שנה בשנה, זה נותן לאפרייה דחיפה אדירה בכל הנוגע לערך המניות.”

ההסכם החדש מגיע כחצי שנה לפני שקנדה ממסדת, לראשונה בעולם, שוק קנאביס חופשי וחוקי לבוגרים (לגליזציה), במסגרתו יוכלו כל עשרות חברות הקנאביס הרפואי הפעילות, למכור גם קנאביס למטרות שימוש פנאי.

‘אפרייה’ היא רק אחת משורת חברות קנדיות מצליחות שחותמות בחודשים האחרונים על הסכמים חובקי עולם, בין השאר גם כאן בישראל.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר