כך מקשה ישראל על הפלסטינאים להשיג סמים טובים

“אנשים חיים בתנאים נוראיים, ללא גישה לקוקאין, סמי הרגעה או אפילו מריחואנה”. הערוץ הסאטירי The Onion מציג כיצד מקשה הכיבוש הישראלי על הזרמת סמים איכותיים לשטחי הרשות הפלסטינית – מה שמוביל לקושי של האוכלוסיה בהתמודדות עם המציאות היומיומית.

ערוץ הוידאו של אתר הסאטירה המפורסם The Onion, הודיע לפני כשבוע על תחילת הפקתה של סדרת פארודיה אינטרנטית חדשה בשם EGDE. הסדרה ערוכה בסגנון הכתבות המפורסמות של מגזין VICE ומנסה להגחיך אותה עם תוכן מצחיק ומופרך לחלוטין. “זו פארודיה על הסגנון הדרמטי מדי והטריילרים המוגזמים שלהם,” כך על פי יוצרי הסדרה.

במסגרת התכנית החדשה שודר השבוע הפרק הראשון בסדרה. בכתבה המשעשעת סוקר שליח הערוץ למזרח התיכון זוית אחרת של המצב הישראלי-פלסטינאי הבעייתי גם כך, “בוחן” כיצד המחסומים, נקודות הבדיקה והעוצר החלקי באזור, מפריעים לתושבים הפלסטינאים להשיג לעצמם סמים טובים ואיכותיים – ומנסה להבין מה קורה לאוכלוסייה שלמה שחיה בלחץ בלי אמצעים נרקוטיים שיעזרו להם לפרוק אותו.

צפו: איך הכיבוש הישראלי בשטחים מקשה על הפלסטינאים להתארגן

“תנאים נוראיים, ללא גישה לקוקאין”

בפתיחת הפרק מספר הקריין על המצב הקשה בשטחי הרשות: “קשה לדמיין כמה קשים החיים תחת שלטון צבאי כמו זה הקיים על אדמות פלסטין הכבושות. שלחנו את כתבנו לשטח הרשות הפלסטינאית כדי לבדוק איך, בכל המצב הנוראי וחסר התקווה הזה, מצליחים הפלסטינאים להשיג סמים.”

“כבר ברגע המעבר משטח ירושלים אל תוך הגדה המערבית ניתן לראות את המצב הקשה באזור,” מדווח ניק מוס, הכתב מהשטח אשר צולם באזור שכונת פסגת זאב הירושלמית הגובלת בשכונת שועפת. “אנשים חיים בתנאים נוראיים, ללא גישה לקוקאין, סמי הרגעה או אפילו מריחואנה.”

“אפשר להרגיש שאף אחד כאן לא ב’היי. זה מבאס,” הוא אומר, ושואל עוברת אורח איך היא מרגישה. אחרי סיפור על מחסומים ומעצרים הוא שואל אותה: “אז מתי היית ב’היי’ בפעם האחרונה?”. כשהיא לא עונה הוא נדהם “היא אפילו לא זוכרת…”

“בירושלים קטמין, בשטחים אין מה לעשן”

הכתב נתקל במחסומים, בורח מהחיילים ומדגיש את ההבדל המהותי בין הצד הישראלי של החומה לבין צידה הערבי: “רק אתמול הייתי בירושלים ודפקתי את הראש עם קטמין. פה בשטחים הפלסטינאים המצב יותר יבש ממזג האויר ואין מה לעשן.”

הכתבה החדשה עוררה פחות התלהמות מהמצופה ורק מספר קטן של גולשים סיפקו את תגובות הנאצה האנטי-ישראליות המוכרות. מנגד, על פי התגובות הטובות שעלו מקהל הצופים, נדמה שרוב הקהל דווקא מאד נהנה מהבדיחה.

“המצב במזרח התיכון הוא בעייתי מאד,” אמר ג’ורג’ זווירזינסקי, אחד מיוצרי הסדרה בריאיון לאתר הבידור Splitsider. “המטרה היא להעלות חיוך לאנשים ועל הדרך לירוק למציאות בפרצוף.”

בשטחים הפלסטינאים - המצב יבש יותר ממזג האויר
בשטחים הפלסטינאים – המצב יבש יותר ממזג האויר

בניגוד לסרטון הפארודי ולתוכנו, גורמים ברשות הפלסטינית נוהגים לציין דווקא את ההפך וטוענים כי ישראל מחדירה סמים לשטחי הרשות כדי לפגוע בבני הנוער. דובר כוחות הבטחון ברשות הפלסטינית אף מגדיל לעשות וטוען ש”ישראל הופכת מריחואנה להרואין כדי לפגוע בצעירים”.

כזכור רק בשבוע שעבר העלתה המשטרה בחברון 3 טון מריחואנה באש. עם סיום ה”טקס” הודיע מושל חברון, כמאל אחמד, כי יש להילחם ב”מגיפת הסמים שמקורה בכיבוש הישראלי שמנסה לפגוע ביציבות החברה הפלסטינית.” ראיד דודין, ראש היחידה למלחמה בסמים במשטרת חברון, אמר שהמריחואנה שהושמדה “חזקה פי 30 ממריחואנה רגילה”.

ראו עוד:
חומר מסוכן: עוברים את הקו הירוק
High Maintenance: סדרת המריחואנה ששוברת שיאים ברשת
חשיש תמורת קסאם: המלחמה בקנאביס מממנת את החמאס

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר