לאחר הפרסום במגזין: פוטר השותף המוזר של חברת 'קנביט'

שון דולינג'ר שעלילותיו בתחום הקנאביס נחשפו לפני כחודש במגזין, פוטר לפני שעה קלה מתפקידו כמנהל חברת הוופורייזרים הקנדית 'נמסטה', המנסה להיכנס לעסקי הקנאביס הרפואי בישראל יחד עם חברת 'קנביט'.

מניית החברה הקנדית "נמסטה" (Namaste), העוסקת במכירת וופורייזרים ומנסה להיכנס לענף גידול וייצור הקנאביס הרפואי, צונחת בכ-20%, זאת לאחר הודעה על פיטורי מנכ"ל החברה, שון דולינג'ר, עקב חשד לשחיתות.

שלל עבירות שביצע לכאורה דולינג'ר בשנים האחרונות פורסמו רק לפני כחודש במגזין קנאביס בהמשך לחשיפה של אתר Citronresearch. המרכזית שבהן היא זו שהובילה לפיטוריו כעת.

היזם הקנדי מואשם בכך שמכר חברה-בת של "נמסטה" לקבוצת רוכשים מאירלנד בניגוד לחוקי ניירות ערך. הוא הודיע לרשויות כי מדובר עסקה בלתי תלויה, אך לבסוף התברר שהקונים הם שותפיו בחברת "נמסטה".

על מנת לנסות להאט את צניחת שווי המניות הקפידו הבוקר (ב') מנהלי "נמסטה" להודיע כי פתחו בהליכים משפטיים נגד דולינג'ר בגין נזקים.

את מקומו יתפוס לפחות בינתיים צעיר ישראלי בשם מני מורים, שהיה עד כה מנהל המוצר של החברה. מורים הצטרף לנמסטה רק לפני כחצי שנה לאחר שהחברה רכשה סטארטאפ שלו בשם "פיינדיפיי" (Findify).

בשנה האחרונה ניסה דולינג'ר להיכנס שוב ושוב לעסקי הקנאביס הרפואי החדשים בישראל. הניסיון הכושל הראשון לפני כשנה עם חברת "בר לב" ובחודשים האחרונים פעם נוספת עם חברת "קנביט" (Cannbit).

לאחר השקעה של 2.5 מיליון ש"ח קיבל דולינג'ר 10% מחברת "קנביט" ויחד השניים תכננו להקים בישראל את מה שהם כינו "רשת קופישופס לקנאביס רפואי". במקביל חתמה "קנביט" על הסכם גידול קנאביס עבור חברת "תיקון עולם".

בנוסף פירסם דולינג’ר הודעה לפיה “נמסטה” תרכוש קנאביס מ”קנביט” לטובת שיווקו בקנדה. הודעה זו נראתה כבר אז כמשוללת יסוד שכן לפי הודעת ממשלת קנדה, גם היא נחשפה לראשונה כאן במגזין, קנדה כלל לא מאשרת יבוא של קנאביס למטרות שיווק.

לפני כמה שבועות הוא סיפר בראיון לעיתון “גלובס” גם על כוונתו לרשום את “נמסטה” לבורסה הישראלית בחודש פברואר 2019. “למה שאהיה דג קטן (בקנדה) אם אני יכול להיות דג גדול (בישראל),” אמר.

אך במקום לרשום את החברה לבורסה הישראלית פוטר כאמור היזם מתפקידו הבוקר.

"קנביט" נמצאת בבעלות יזם ישראלי ללא רקע בקנאביס בשם ירון רצון, לשעבר מנהל השירות הבולאי, שמסרב בתוקף להשיב לשאלות. לאחרונה בעל השליטה בקנדה ישראל, ברק רוזן, הודיע כי יוביל קבוצת משקיעים שיזרימו 24 מיליון שקל לחברת קנביט ויקבלו בתמורה נתח של 52% בחברה.


ערוץ קנדוק ערוץ פיס נטורלס
ערוץ פיס נטורלס
ערוץ קנדוק

חדשות
Back to top button
שינוי גודל פונט