“עשב השדה” – סרט דוקו-קנאביס ישראלי חדש

“עשב השדה” הוא שמו של סרט דוקומנטרי חדש בעברית המציג את העובדות בנוגע לסגולותיו הרפואיים של הקנאביס כמו גם את בורות הציבור בנוגע לצמח.

הסרט “עשב השדה” הופק ובוים ע”י תומר לוי ונוי מעודי, שני תלמידים במגמת תקשורת של ביה”ס “נופי הבשור” בדרום הארץ. השניים החליטו לצאת למסע ולחקור מה עומד מאחורי הקנאביס – הצמח המוגדר כסם הנפוץ ביותר בעולם.

מעשן ג'וינט

“אני מפיק את הסרט כדי לנפץ את המיתוסים שנפוצים בחברה שלנו בנושא הקנאביס,” סיפר לוי למגזין קנאביס. “הרבה זמן רציתי להפיק סרט שכזה ועכשיו ההזדמנות הגיעה.”

בסרט משוחחים השניים עם סעדיה כהן, חולה סרטן המטופל בקנאביס רפואי. כהן מספר את סיפור מחלתו ומתאר כיצד הקנאביס הציל את חייו. “בבקרים לא יכולתי לקום מהמיטה,” מספר כהן. “לקחתי תרופות לכאבים שלא עזרו לי ואז שמעתי על קנאביס רפואי.”

“הפסקתי לקחת תרופות כימיות נגד כאבים,” מוסיף כהן. “אני כבר לא משתמש במקל ההליכה שלי. נהייתי בנאדם שוב.”

בסרט מתארחים גם פרופסור רפאל משולם, זוכה פרס ישראל ומי שגילה לראשונה את הקנבינואידים, החומרים הפעילים בקנאביס והפסיכיאטר דוקטור אהרון פלשמן.

יוצרי הסרט עובדים בימים אלו על הפקת הסרט באורך מלא ומקווים שיצליחו לגייס תקציב לצורך השלמתו ופרסומו באחת מרשתות הטלוויזיה הגדולות.

קיראו עוד: “דוקו-מריחואנה – סרטים תיעודיים על קנאביס”

הסרט המלא יעסוק בין השאר גם ברקע להוצאת הקנאביס מהחוק בארה”ב בשנות ה-30 של המאה הקודמת והאינטרסים הכלכליים והפוליטיים מאחורי המהלך וכן התייחסות הממשלה והרשויות השונות בישראל לצמח, המאבק הציבורי להסדרת השימוש בקנאביס ועוד.

עד שיצליחו לאסוף את התקציב הנדרש להפקת הסרט, פירסמו השניים “טיזר” לסרט.

ב-17 דקות של וידאו, מצליחים לוי ומעודי להציג את תמונת הקנאביס בישראל באופן מושלם. מהבורות הקשה בציבור הרחב בכל הנוגע לצמח ועד הסגולות הרפואיות של הקנאביס שמצליח לרפא ולהגן על בריאותם של אלו הצורכים אותו.

צפו בחלק הראשון של הסרט:

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר