ערבוב סמים – מה מותר לשלב ומה אסור

חוקי הסמים הנוקשים גורמים לכך שחלק מאלו הצורכים את הסמים אינם מודעים לא לאיכות המוצר שרכשו, ולא לסכנות שהוא עצמו עלול לגרום. אך גם אם בדקנו שהחומר הוא אכן טהור וגם אם אנו יודעים היטב את השפעותיו השונות, חשוב לדעת גם איזה סמים אפשר לקחת במקביל, ובעיקר איזה מהם עדיף שלא.

לאחרונה עלה שוב נושא השימוש בסמים לכותרות וגם כאן פורסמו מדריכים לשימוש נכון ב-MDMA למשל, או הסברים כיצד לבדוק שהחומר שנמצא בידיכם ורכשתם או קיבלתם ממישהו אחר, הוא אכן אותו החומר אותו רציתם וקיוויתם לקבל.

בנוסף בדקנו אילו סמים אחרים מותר ואסור לערבב עם קנאביס, אך שאלה חשובה לא פחות – גם עבור אלו שבדקו שהחומר נקי וטהור ומודעים היטב להשפעות הפיזיות והנפשיות להם גורמים הסמים – היא אילו מהסמים מותר לערבב עם סמים אחרים ואיזה מהם עדיף להרחיק ולא לערבב.

חשוב ביותר להדגיש: לא מדובר בטבלת “המלצות” לערבוב, אלא בסיכון פיזי בלבד. באופן כללי ההמלצה היא לא לערבב שום דבר בשום מקרה.

טבלת ערבוב סמים: מה מותר לערבב ומה עדיף שלא
ערבוב סמים: מה מותר לערבב ומה עדיף שלא – לחצו להגדלה (מתוך מגזין “טיימאאוט” תל אביב)

כפי שניתן לראות קנאביס הוא ה”סם” הכי פחות מסוכן לערבוב עם סמים אחרים והינו בעל סיכון נמוך בלבד. גם פטריות קסם אינן מסוכנות יחד עם סמים אחרים, אך שילובן עם קוקאין, קפאין וסמים ממריצים הוא מיותר לגמרי.

באופן כללי נראה שלמעט עם קנאביס, קוקאין הוא סם שעדיף לא לערבב עם שום דבר אחר. הערבוב הנפוץ ביותר שלו עם אלכוהול כמובן, נמצא ברמת הסיכון השנייה בחומרתה.

אך המונח “סמים” מתייחס כמובן לא רק לסמים הבלתי חוקיים, אלא גם לאלו הנמכרים באופן חופשי למדי על ידי כל רופא: אופיואידים ונוגדי חרדה הנמצאים בשימוש שכיח ביותר כמעט בכל בית בישראל – ושילובם בינם לבין עצמם או עם אלכוהול הוא מסוכן במיוחד.

ראו גם:
לא הסמים הם שגורמים להתמכרות
איך משפיע ערבוב מריחואנה וטבק על הזיכרון
מה קורה כשמערבבים מריחואנה ואלכוהול ביחד

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר