סקר ספקי קנאביס רפואי בישראל – תוצאות

בחודשים האחרונים התנהל סקר שנערך בעילום שם בקרב מטופלי קנאביס בעלי רשיון ממשרד הבריאות שמטרתו לבדוק את רמת השירות ואיכות התרופה אצל ספקי הקנאביס השונים. בסקר ספקי הקנאביס הרפואי בישראל לקחו חלק 51 מטופלי קנאביס רפואי המחזיקים ברשיון מטעם משרד הבריאות וחברים בפורום המטופלים הסגור 'מקר"ב'.

בתחילת השבוע פרסמנו כאן כתבה על דיון שנערך בכנסת בנוגע למצב הקנאביס הרפואי בישראל נכון לקיץ 2012. המסקנות מאותו דיון לא מבשרות טובות ונראה כי נושא רגיש זה מאבד כיוון מרוב אינטרסים ופעילויות נסתרות מאחורי הקלעים.

שמן קנאביס

רצינו לבדוק מה חושבים המטופלים עצמם על ספקי הקנאביס הרפואי בישראל ולצורך כך פרסמנו סקר זה בפורום המטופלים מקר"ב. לפניכם מופיעות התוצאות הכלליות של 6 השאלות אותן נשאלו המטופלים.

מי ספק הקנאביס הרפואי שלך?

השאלה הראשונה אותה נשאלו המשתתפים בסקר היתה "מי ספק הקנאביס הרפואי שלך?". מהנתונים ניתן לראות בבירור כי רוב מוחלט של המטופלים בקנאביס רפואי – כמעט 50% אחוזים – שייכים לחברת IMC. למקום השני הגיעה חברת "תיקון עולם" הוותיקה ולמקום השלישי "קנדוק-מחקר". על פי נתוני הסקר נראה כי היתרון הגדול של חברת IMC, שמושך אליה לקוחות רבים כל כך הינו מבחר רב במיוחד של זנים שונים ומגוונים לבחירה. לתשומת לב הספקים האחרים…

מי ספק הקנאביס שלך?

מה רמת השירות בטלפון / במשלוח / במרכז החלוקה?

השאלה השנייה בסקר התייחסה לרמת השירות אצל הספק. לפי התוצאות נראה כי מרבית המטופלים מרוצים בסה"כ מרמת השירות הן בטלפון, הן במרכז החלוקה והן משירות המשלוחים.

מה רמת השירות?

מה איכות הפרחים ושאר המוצרים?

השאלה השלישית בסקר התייחסה לאיכות התרופה. על אף שלמען האמת קשה לסמוך על תוצאה זו שכן היא סובייקטיבית בסה"כ ולמרבית המטופלים אין מקור נוסף להשוואה, נראה כי מרבית המטופלים מרוצים בסה"כ מאיכות התרופה. עם זאת ישנם לא מעט מטופלים אשר חושבים שהאיכות איננה מספקת.

מה איכות הפרחים?

כמה זנים שונים לבחירה?

השאלה הרביעית התייחסה למגוון זני הקנאביס המוצעים למטופלים. רוב מוחלט של המשתתפים בסקר ענו כי הספק שלהם נותן מעל 5 זנים לבחירה אך יש לסייג זאת בכך שמרבית המטופלים חברים ב-IMC. נראה ששאר הספקים אינם מציעים מגוון מספק של זני קנאביס שונים לבחירה.

כמה זנים לבחירה?

האם מבחר הזנים מספק?

בשאלה החמישית רצינו לדעת האם מבחר ומגוון הזנים המוצעים מספק את המטופלים. מהתוצאות נראה כי שוב, מרבית המטופלים מרוצים מהמבחר אך יש לסייג את הנתונים באחוז המטופלים השייך לספק IMC כאמור.

האם מבחר הזנים מספק?

האם ניתן מידע מקצועי מספק?

השאלה האחרונה בסקר התייחסה למקצועיות החברה המספקת קנאביס רפואי. המטופלים נשאלו האם קיבלו מידע מספק והאם אותו מידע ניתן מבלי שביקשו או רק לאחר שפנו לעזרה. התוצאות מאכזבות במיוחד. רוב מוחלט של המטופלים לא קיבלו מידע כלל או קיבלו מידע חלקי ורק לאחר שפנו לעזרה.

האם ניתן מידע מקצועי?

תוצאות הסקר מייצגות את הרעיון הכללי אך אינן מדוייקות מספיק שכן הן כוללות 51 משתתפים מתוך קרוב ל-10,000 מטופלים בעלי רשיון קנאביס רפואי בישראל. אם אתם בעלי רשיון קנאביס רפואי ומעוניינים להצטרף לפורום המטופלים הסגור, אנא שילחו אימייל לכתובת: [email protected]. לאימייל יש לצרף פרטים מזהים, פרטי רשיון וקישור לדף הפייסבוק שלכם.

גורמים מקצועיים מטעם הספקים אשר מעוניינים בפרטים המדוייקים על כל ספק, מוזמנים ליצור קשר דרך טופס יצירת קשר באתר.

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט