טוען...

נרצחה המדריכה שהצילה ישראלים בסיור קנאביס בקולומביה

אותרה גופתה של מוניקה, מדריכה שהצילה השבוע שני ישראלים שיצאו לסיור קנאביס באזור עמק “קאלי” בקולומביה ונחטפו על ידי מיליציות לג’ונגל. .

בתחילת השבוע דווח על שני ישראלים צעירים, עומר יפת וגל-אל יעקב, שנחטפו לג’ונגל בקולומביה במהלך סיור בחוות קנאביס בעמק “קאלי”.

יפת ויעקב הצליחו לדבריהם להיחלץ ברגע האחרון מהחטיפה ומדרישת כופר של 200 אלף דולר ששמו החוטפים על ראשם, בעזרת מדריכה בשם מוניקה ברניס בלנקו ששכנעה את החוטפים שלשניים אין כסף.

למרות שבתגובות לידיעה היו טוקבקיסטים שטענו כי מדובר במן “תרגיל” שמוניקה המדריכה היתה שותפה לו, הבוקר מסתבר שלא כך בכלל.

מוניקה - המדריכה שנרצחה
המדריכה מוניקה ברניס בלנקו – הצילה את הישראלים מחטיפה, ונרצחה

גופתה של המדריכה בת ה-47 אותרה ביום ד’ בעיירה קורינטו כשהיא ירויה בכל חלקי גופה, ככל הנראה על ידי בדלנים מהחזית השישית של FARC, כך על פי הודעת הרשויות כפי שפורסמה בבתקשורת הקולומביאנית.

המורדים שחררו את הישראלים כאמור, אבל הותירו בידיהם את מוניקה תוך שהם דורשים ממשפחתה כופר בסך 100 אלף דולר.

בתיאור האירוע שפירסם יפת בפייסבוק הוא תיאר את רגעי הפרידה מהמדריכה: “מוניקה חוזרת לרכב ומעדכנת אותנו בלי להסתיר דבר, בגרון חנוק מעט ופנים לבנות כסיד ‘אלו הם חברי הגרילה של הג’ונגל, אל פטרון אומר שאנחנו לא יכולים לחזור לקאלי היום ואם אנחנו רוצים לצאת מהג’ונגל הזה עלינו לשלם לו 500 מיליון פסו קולומביאני’. לא האמנתי למה שאני שומע. אני מוחזק על ידי לוחמי גרילה קולומביאנים חמושים בתוך ג’ונגל ללא קליטה שעה וחצי מקאלי, ועל הראש שלי מונח פתק עם מחיר של 50 אלף דולר. זה לא יכול להיות”.

יפת כתב עוד כי המדריכה הסבירה לראש הכנופייה “שאנחנו תיירים ושאין לנו את הכסף הזה. היא מציעה לשלם לו 500,000 פסו קולומביאני על כולנו. זה מה שיש לה. אל פאטרון מסרב ואומר ‘כסף או שאתם לא יוצאים מפה, את יכולה לדבר עם המשפחה שלך שיביאו כסף’. הוא אף לא הסכים שמוניקה תיסע להביא את הכסף, מבחינתו שהמשפחה תביא”.

“מוניקה עשתה הכול כדי להבטיח שאנחנו בסדר וכדי להגן עלינו בתהליך. לצערי אני לא יודע מה קרה לה”, אמר יפת בריאיון לאחר השחרור. “זה לא מצב שבו אתה יכול לשאול משהו, אחרי שהיית חטוף במשך שבע שעות. כשעזבנו את מוניקה היא אמרה לנו בחיוך – ‘אני מכירה אנשים שיודעים להוציא אותי מזה, הכול בסדר'”.

וואינט מדווח כי על פי הסכם השלום ב-2010, כל 7,000 לוחמי המחתרת FARC התפרקו מנשקם והמחתרת הפכה לתנועה פוליטית. אבל בממשלה הקולומביאנית אמרו כי כ-1,200 לוחמים דחו את הסכם השלום ועדיין מעורבים בהברחת סמים ובכרייה בלתי חוקית.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר