מריחואנה בבית המרקחת: סופר-פארם תמכור קנאביס רפואי

שחקנית חדשה נכנסת לעסקי הקנאביס הרפואי: סופר-פארם, רשת בתי המרקחת הגדולה בישראל, בדרך לקבל רשיון לאספקת קנאביס רפואי למטופלים. החברה תקבל מוצרי קנאביס ממפעלי ייצור שיקומו ותמכור אותו בבתי המרקחת שלה בכל רחבי הארץ.

הכותרת “קנאביס בבתי מרקחת” מלווה אותנו עוד משנת 2013 עת ח”כ יעל גרמן היתה שרת הבריאות. עם כניסתו של השר יעקב ליצמן לתפקיד לאחר בחירות 2015 הבטיח גם הוא שתוך זמן קצר יטמיע את הרפורמה שתפריד בין מגדלי הקנאביס למטופלים ותעביר את חלוקת התרופה אל בתי מרקחת.

למרות סקפטיות מצד הציבור, כולל כאן בכתבה במגזין, בתחילת 2016 כבר הבטיח ליצמן ש”בתוך חצי שנה” יוכלו המטופלים לרכוש את הקנאביס הרפואי בבתי מרקחת ולפני מספר חודשים אף אושרה הרפורמה באופן רשמי בממשלה.

יותר מחצי שנה כבר חלפה וטרם החלה החלוקה בבתי המרקחת, אך כעת נראה שהדבר קרוב מתמיד: רשת בתי המרקחת הגדולה בישראל ‘סופר-פארם’ מתעתדת להצטרף לענף המשגשג ומעוניינת למכור קנאביס רפואי ב-200 סניפיה הפזורים ברחבי הארץ.

סופר-פארם קנאביס

ממידע שהגיע למגזין קנאביס ופורסם הבוקר לראשונה בכתבתו של עידו אפרתי ב’הארץ’ נראה שהרשת מגששת בימים אלו אחר רשיון לאספקת קנאביס רפואי לחולים. הקנאביס יאוחסן בכספות בחנויות החברה ויימכר ל-26,000 המחזיקים ברשיון שימוש.

כזכור רפורמת הקנאביס הרפואי מחלקת את שרשרת הייצור ל-5 חוליות נפרדות: משתלות לגנטיקה, חוות גידול, מפעלי ייצור, נקודות מכירה (בתי מרקחת) ושירותי שינוע.

הבשורה הגדולה למטופלים במעבר לשיטת חלוקה זו (בניגוד לחלוקה כיום ישירות מהמגדל למטופל), היא שכל חולה יוכל לרכוש מוצרי קנאביס של כל אחד מ-9 היצרנים הקיימים ואלו שיצטרפו, ללא הגבלה למגדל אחד בלבד.

שווי המחזור הכספי של סופר-פארם, שנוסדה בשנת 1978 על ידי משפחת קופלר, עמד בשנת 2013 על מעל 1.35 מיליארד דולר וכעת צפוי לגדול אף יותר לאור ההתפתחויות בענף הקנאביס הרפואי.

מהחברה נמסר ל’הארץ’ כי “סופר־פארם מקפידה ליישם את הנחיות משרד הבריאות ולקחת חלק בקידום רפורמות המיטיבות את איכות חייהם של החולים בישראל. בימים אלו אנו למדים את הנושא לעומק, על כל היבטיו והשלכותיו, מתוך כוונה להשתלב בתחום בהמשך”.

200 בקשות הוגשו

פרסום זה מצטרף לפרסומים קודמים על הצטרפותם של גורמים פרטיים לענף – בעיקר בתחום הגידול. כפי שחשפנו לראשונה עד כה הוגשו למשרד הבריאות למעלה מ-200 בקשות לרשיונות עיסוק בענף החדש, בעיקר להקמת חוות גידול, כשלפחות 6 מהן כבר אושרו, כולל חקלאיות צעירות ממושב חצבה בערבה וכן אנשי עסקים מקיבוץ שדות ים.

כפי שחשפנו לראשונה בשנת 2014, יובל לנדשפט, מנהל היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות והאיש שאחראי על חלוקת הרשיונות החדשים בענף, היה בעבר בעלים של חברת-בת של ‘סופר-פארם’, לצד 8 חברות נוספות.

מהלך זה של רשת סופר-פארם דומה להודעה של רשת בתי המרקחת הגדולה בקנדה, ‘שופרס דראג מארט’ (Shoppers Drug Mart), שגם היא עתידה למכור קנאביס רפואי בחנויות הרשת לעשרות אלפי מטופלי הקנאביס הרפואי במדינה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר