מפקד משטרה באנגליה הודיע לתושבים: מותר לגדל קנאביס

בניגוד לחוקי בריטניה ובניגוד לאמנת האו”ם, הודיע מפקד משטרת מחוז דורהם באנגליה כי החל מהשבוע מותר לתושבי העיר לגדל קנאביס לצריכה עצמית כאוות נפשם. “הממשלה אחראית לשינוי החוק אבל אני רוצה לעורר דיון,” אמר מפקד המשטרה.

תושבי מחוז דורהם (Durham) שבצפון אנגליה יכולים החל מהשבוע לגדל קנאביס באופן חופשי בביתם לשימוש אישי ופרטי, כך על פי הודעתו של המשטרה המחוזית שהחליטה להתעלם מהעבירה באופן חד צדדי ובניגוד לחוקי בריטניה ולאמנת האו”ם. עם זאת האיסור על גידול חוות קנאביס עומד כמובן בעינו, כך על פי הדיווחים בבריטניה.

רון הוג מפקד משטרת דורהם אנגליה
רון הוג, מפקד משטרת דורהם

את ההודעה המשמחת סיפק רון הוג (Ron Hogg), מפקד המשטרה במחוז דורהם, שהסביר מדוע החליט להוריד מסדר העדיפויות את מגדלי הקנאביס הביתיים. “לא נשים בראש סדר העדיפויות שלנו את אלו שמגדלים מספר קטן של צמחי קנאביס בביתם לשימושם האישי,” אמר. “במקרים כאלה אנחנו מעדיפים לעבוד יחד איתם ולא נגדם.”

הוג אף טוען כי החליט על שינוי המדיניות במטרה לעודד שינוי מדיניות דומה גם ברמת המדינה. “ברור שזה בידי הממשלה האם לשנות את החוק או לא, אבל אני מנסה לפתוח את הדיון בנוגע לסמים ולמדיניות סמים,” אמר.

דייויד ריינס, נציג הרשות האנגלית למלחמה בסמים, הביע כמובן את התנגדותו: “הם עושים את זה על דעת עצמם והם לבדם בסירה,” אמר, “גם אם מפקד המשטרה והאחראי על הפשיעה בדורהם רוצה לנקוט במדיניות כזו, אין זו סיבה להודיע על כך בפומבי. ברור שהודעה מסוג זה תעודד אנשים לעשות זאת.”

ראו עוד:
מפקדת המשטרה: “מעצרי הקנאביס גורמים לכולם לשנוא אותנו”
איטליה: אושרה לגליזציה של קנאביס בעיר טורינו
בכיר במשטרה: “ישראל הפכה למעצמת גידול קנאביס”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר