מסע 420: רוכבי אופניים מגייסים כסף לחקר סרטן המוח

קבוצת רוכבי אופניים מהולנד יצאו בסוף השבוע הקרוב למסע של 420 קילומטר במטרה לגייס כספים למען מחקר קליני ראשון מסוגו שיבחן את הפוטנציאל של הקנאביס כטיפול בסרטן המוח.

“מסע האופניים האירופי למען קנאביס רפואי” הוא שמו של פרוייקט מיוחד שנערך זו השנה השנייה ואותו ארגנו קבוצת מתנדבים חובבי רכיבה על אופניים מהולנד. במהלך המסע הם צפויים לגמוע 420 קילומטר במטרה לגייס כסף למחקר קליני בבני אדם שיבחן את הקנאביס כטיפול אפשרי בסרטן המוח.

גיירמו ולסקו
ד”ר גיירמו ולסקו

המחקר הייחודי לכבודו הופק האירוע ייערך – לאחר גיוס הכספים – על ידי ד”ר גיירמו ולסקו מאוניברסיטת מדריד, שלמד את השפעותיהם של הקנבינואידים על גליומה, צורה קשה ביותר של גידולים סרטניים במוח. ”

בניגוד למחקרים הנפוצים, במחקרו בודק ד”ר ולסקו את הפוטנציאל הרפואי של הקנאביס כטיפול תרופתי לסרטן ולא רק לטיפול בתופעות הלוואי של המחלה – וזאת בהמשך למחקרים קודמים שנערכו באוניברסיטה ותמכו בממצאים אליהם הוא שואף כעת להגיע.

צפו: איך קנאביס הורג סרטן – ד”ר כריסטינה סאנצ’ז

“חשבנו לבנות פרוטוקול טיפול בחולי גליומה בעזרת שילוב של קנבינואידים וכימותרפיה,” מספר ד”ר ולסקו בראיון למגזין VICE. על פי הדיווח את המחקר תנהל קבוצת המחקר GEINO (ארגון בריאות בספרד) ויהיה ‘טיפול קו ראשון’, כלומר שהמטופלים יקבלו את הטיפול בקנבינואידים יחד ובמקביל לטיפול בתמוזולומיד (תרופת כימית לטיפול בגליומה).

גם זה בטח יעניין אותך
מסע אופניים 420 קילומטר
מסע האופניים האירופי למען קנאביס רפואי – תמונות מהמסע הקודם 2014

לפני שנתיים כבר דווח על מחקר קליני ראשון בבני אדם שיבדוק את הפוטנציאל של קנבינואידים כטיפול בסרטן המוח, אך זה נערך על ידי חברת התרופות GW Pharmaceuticals, יצרנית ה’סאטיבקס‘ (“החיקוי של הקנאביס”). כעת רוצים קבוצת רוכבי האופניים לקדם מחקר נטול אינטרסים שלא ימומן על ידי חברות תרופות. “הם רצו לעשות מחקר עצמאי לחלוטין,” הסביר ד”ר ולסקו את הסיבה להפקת מסע האופניים המיוחד.

עד כה הצליחו הרוכבים לגייס כבר 200,000 יורו בעזרת חסויות והם זקוקים כעת ל-85,000 יורו נוספים כדי להתחיל את המחקר. לצורך גיוס הסכום פתחו הרוכבים עמוד גיוס כספים באתר המימון החברתי-מדעי Walacea – אותו אתר בו הצליחה לאחרונה קבוצת חוקרים אחרת לגייס סכום כסף למימון מחקר שיבחן את השפעת ה-LSD על המוח.

המסע יצא לדרכו ביום חמישי, 18.6, בעיר מאסטריכט, ייערך שלושה ימים. בשבת, אחרי 420 קילומטר, יגיעו הרוכבים לאמסטרדם, שם יסיימו את הרכיבה בדיוק בזמן ל”יום שחרור הקנאביס” הנחגג בכל שנה בעיר הקנאביס הבינלאומית.

הוידאו הרשמי של הפרוייקט:

כבר בשנת 2000 גילו חוקרים מאוניברסיטת מדריד כי הרכיבים הפעילים בקנאביס הצליחו להרוג תאים סרטניים באופן “נקי” ביותר וללא תופעות לוואי הנגרמות מטיפולי כימותרפיה. מאז בוצעו עוד מספר מחקרים ורובם ככולם הראו תוצאות דומות.

ראו עוד:
בגלל גניבות: שלטי דרך 420 מייל הוחלפו ב-419.99
מחקר: קנאביס ‘מעלים’ גידולים סרטניים במוח
ישראלים רושמים פטנט על קנאביס כתרופה לסרטן המוח

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר