מלזיה: מוות בתלייה לסטודנט ניגרי שסחר במריחואנה

בית המשפט במלזיה פסק עונש מוות בתלייה לסטודנט ניגרי שנמצא אשם בסחר בסמים לאחר שנתפס עם למעלה מ-26 ק”ג מריחואנה באמתחתו.

אוצ’צ’וקו נלסון אוהצ’סי, 37, נעצר באוקטובר 2010 בקואלה לומפור, בירת מלזיה, כשבאמתחתו 26.533 קילוגרם מריחואנה ולאחר משפט שערך כמעט 4 שנים גזר עליו השופט עונש מוות בתלייה, בהתאם לפקודת הסמים במדינה.

אוצ'צ'וקו נלסון אוהצ'סי
אוצ’צ’וקו נלסון אוהצ’סי

על פי הדיווח במלזיה קבעה השופטת כי אוצ’צ’וקו לא הצליח לשכנע את בית המשפט בחפותו. “בעקבות טיעונים מנוגדים בחקירתו ולאחר שלא המציא אישורים לטענתו כי הגיע למלזיה בכדי ללמוד אנגלית ולשחק כדורגל, בית המשפט מוצא כי הנאשם אינו דובר אמת,” כתבה בפסק הדין.

“לאור הנתונים מוצא בית המשפט את הנאשם כאשם ועל כן הוא ייתלה מצווארו עד שימות,” קבעה.

לפני מספר חודשים הטיל בית המשפט עונש זהה על טיטאפה צ’ארואנצ’ויאה, בת 36, אזרחית תאילנד, שנתפסה בחודש פברואר 2012 עם למעלה מ-18 קילוגרם מריחואנה וחשיש בתחנת אוטובוס בעיר סונגאי פטאני.

מלזיה היא אחת המדינות עם חוקי הקנאביס הנוקשים בעולם: החזקה של קנאביס יכולה להסתיים בעונש של עד 5 שנות מאסר וקנס של עד 20,000 רינגיט (בערך 6,500 דולר). אם נתפסת כשברשותך יותר מ-50 גרם מריחואנה אתה צפוי להיכנס לכלא לתקופה של 5 שנים לפחות ואם הואשמת בגידול צמח מריחואנה אתה כנראה תבלה את שארית חייך מאחורי סורג ובריח. במקרה הגרוע ביותר – סחר בקנאביס בכמויות גדולות – העונש עלול להיות עונש מוות.

גם זה בטח יעניין אותך

בשנה שעברה הוצגה לראשונה במלזיה תכנית דה קרימינליזציה להפסקת הפללת צרכני הקנאביס במדינה, אך טרם אושרה.

ראו: המדינות עם חוקי הקנאביס הקשוחים ביותר בעולם
ראו גם: בריטי בן 74 נידון לעונש מוות על הברחת 3 טון חשיש למצרים

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר