מכונית העתיד: מיוצרת מהמפ ומתודלקת בקפה

חוקרים באוניברסיטת ירדן מאמינים שפולי קפה משומשים – אשר מכילים 10% אחוזי שמן – יכולים להיות מקור לביו-דיזל (דלק טבעי) שיניע רכבים בעתיד. במקביל, חוקרים באוניברסיטת וורוויק בבריטניה, מאמינים כי סיבי המפ (קנאביס תעשייתי) יכולים להחליף את סיבי הפחמן כמרכיב העיקרי בגוף הרכב.

מצמח הקנאביס ניתן לבנות בתים חזקים ועמידים יותר מאלו הבנויים בטון
מצמח הקנאביס ניתן לבנות בתים חזקים ועמידים יותר מאלו הבנויים בטון

הגארדיאן (The Guardian) מדווח כי קבוצת החוקרים מאוניברסיטת ירדן, בראשותו של ד”ר זאיד אל-חמאמרה, טוענת שבעזרת פולי קפה משומשים, ניתן להפיק כ-1,000 טונות של ביו-דיזל בשנה.

החודש פורסמו תוצאות המחקר האחרון וכן נתוני הבדיקות שערכו החוקרים אשר מתמקדים כעת במציאת הדרך הטובה ביותר להפקת השמנים מפולי הקפה.

במקביל, ג’יימס מרדית’ וקבוצת מדענים מאוניברסיטת וורוויק בבריטניה, מחפשים אחר תחליפים טבעיים לסיבי הפחמן המשמשים היום כחומר הגלם העיקרי לייצור רכבים.

מוקדם יותר השנה דיווחה קבוצת החוקרים כי בבדיקות איכות ועמידות שנערכו לחומר אשר יוצר מסיבי המפ זולים, נראה שזה עמד באותם התקנים של סיבי הפחמן היקרים.

רכב המפ
רכב המפ של תעשיות Motive בקנדה

רכבים המיוצרים מהמפ הם לא רק תיאוריה של מדענים. תעשיות “Motive” בקנדה כבר ייצרו אבטיפוס של רכב חשמלי הבנוי כולו מרכיבי המפ ושנקרא -“קסטרל” (Kestrel). כעת מחפשים בחברה ספונסרים שיתנו חסות להפקת סדרת רכבים שלמה.

גם זה בטח יעניין אותך

כידוע, “Motive” אינם הראשונים לייצר רכב מהמפ. הנרי פורד, מי שייסד את חברת הרכב הנודעת “פורד”, מצא כבר בשנות ה-30 של המאה הקודמת, כי המפ יכול לשמש כחומר גלם מעולה עבור תעשיית הרכבים.
פורד לא רק תכנן אלא גם בנה בפועל רכב אשר היה עשוי מסיבי המפ ואף הונע בעזרת את’נול אשר הופק מהמפ.

רכב ההמפ של הנרי פורד:

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר