מחקר בריטי: קנאביס הורס תאי דם סרטניים (לוקמיה)

מחקר חדש שנערך באוניברסיטת לונדון באנגליה מצא כי הרכיבים הפעילים בקנאביס יכולים לתרום למלחמה בלוקמיה, סרטן של תאי הדם.

במחקר, שנערך במחלקה האונקולוגית של אוניברסיטת לונדון, נמצא כי שישה קנבינואידים (הרכיבים הפעילים בקנאביס) שונים, הינם בעלי סגולות אנטי-סרטניות ותורמות למלחמה בסרטן תאי הדם – לוקמיה.

ד”ר וואי ליו, מנהל המחקר, פירט את תוצאות המחקר בהודעה לעיתונות שפורסמה בתחילת החודש.

“רכיבים אלו מסוגלים להפריע להתפתחות תאים סרטניים ולמנוע מהם לגדול,” אמר. “במקרים מסויימים הם אף יכולים להרוס לבדם את התאים הסרטניים.”

תוצאות המחקר מחזקות את תוצאותיהם של מחקרים קודמים שמצאו גם הם תכונות דומות וגילו שהקנבינואידים THC ו-CBD מסוגלים לעצור התפתחות סרטן (ראו: קנאביס מרפא סרטן – 20 מחקרים שמוכיחים זאת).

עם זאת, במחקר הנוכחי ניסו החוקרים לבדוק גם את חלק מהקנבינואידים האחרים, ביניהם גם CBG ו-CBGV, ולבחון האם גם הם בעלי סגולות אנטי-סרטניות.

תוצאות המחקר הראו שאותם קנבינואידים, אשר אינם גורמים להשפעה פסיכואקטיבית כלל, הצליחו לעצור תאי דם סרטניים מלהתפתח – בכל שלבי הטיפול. החוקרים הגיעו לתוצאות טובות אף יותר כאשר ערבבו מספר קנבינואידים יחדיו.

“הרכיבים הללו אינם יקרים לייצור וניצול טוב יותר של סגולותיהם יכול להביא לתוצאות טובות יותר במלחמה בסרטן,” אמר ד”ר ליו. “בשילוב עם טיפולים קיימים, מצאנו פתרונות יעילים ביותר לעצירת הסרטן.”

תוצאות המחקר מחזקות את הטענה שהטיפול הטוב ביותר בקנאביס הוא דרך שימוש בפרחים עצמם, המכילים את כל הקנבינואידים (בערך 80 שכבר זוהו), ולא בשמנים ומיצויים אחרים אשר מרכזים מספר בודד של קנבינואידים מתוך הפרח (בעיקר THC ו-CBD).

בתמונה הראשית: מיקלה קומסטוק – בת 7 חולת לוקמיה מטופלת בקנאביס רפואי

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר