מחאת לגליזציה בגרמניה: פעילים פיזרו זרעי קנאביס – שתילים צצים להם בכל פינה

העיר גטינגן שבגרמניה הופכת בשבועות האחרונים ליותר ויותר ירוקה – שתילי מריחואנה צצים בפארקים, באיי-תנועה ובגנים בכל רחבי העיר.

עיר האוניברסיטה גטינגן בגרמניה מוצפת בשבועות האחרונים בשתילי מריחואנה שצצים להם בכל פינה – מאחורי התופעה נמצאת קבוצת אקטיביסטים תומכי לגליזציה שפיזרו זרעי מריחואנה בכל רחבי העיר בכדי לעורר דיון ציבורי בנושא החוקיות של הצמח. רשויות העיר לא התלהבו מהרעיון.

קבוצת פעילים תומכי לגליזציה החליטו לנקוט בצעד מחאתי יוצא דופן – לפני מספר שבועות פשטו חברי הקבוצה על עיר מגוריהם גטינגן ופיזרו קילוגרמים רבים של זרעי קנאביס. “ילדי הפרחים האוטונומיים” – כך הם מכנים את עצמם – עברו בין איי תנועה, גינות ציבוריות, פארקים וחצרות בתים ופיזרו זרעים של מריחואנה בכל פינה ברחבי העיר. כעת הם צופים בפירות עבודתם צומחים להם מהאדמה.

שתילי מריחואנה בגטינגן

“אסור לנו אפילו להסתכל על הצמח היפה והשימושי הזה בגלל שבגרמניה אסור לגדל אותו,” רשמו חברי הקבוצה במכתב רשמי בו נטלו אחריות על הפעולה. “זוהי מחאה על מדיניות הסמים הנוקשה של גרמניה.”

חברי הקבוצה ביקשו לציין כי הצמחים ששתלו הם צמחים בעלי אחוז נמוך מאוד של THC, החומר הפסיכואקטיבי בקנאביס. “מדוע קנאביס אינו חוקי בעוד אלכוהול ניתן להשיג בכל רגע,” שאלו הפעילים במכתב. “האיסור על גידול קנאביס – האוסר גם על גידול של המפ אשר אינו מכיל חומרים פסיכואקטיביים – הוא מגוחך. הממשלה שותפה לדמוניזציה של הצמח.”

“ילדי הפרחים” קיבלו גם גיבוי מהפורום הצעיר של המפלגה הירוקה. חברי הפורום קראו לציבור לשלוח להם תמונות של שתילים שנמצאו ברחבי העיר והעלו את התמונות לאתר האינטרנט שלהם. “כל העיר מלאה בשתילי מריחואנה כמחאה על חוקי הסמים הנוקשים במדינה,” אמר דובר הפורום. “לגליזציה היא אינטרס של כולנו.”

דובר העירייה, דטלף ג’והנסון, מסר כי עובדי העירייה הונחו לעקור כל שתיל מריחואנה שנמצא בשטחים ציבוריים. “הסרנו כבר למעלה מ-70 שתילים,” אמר בראיון לדר-שפיגל.

המשטרה גם כן לא ראתה את העניין בעין יפה והכריזה על פתיחת חקירה בנוגע לעבירות על חוקי הסמים. “זה עניין רציני ביותר ואנשים השקיעו מאמצים רבים כדי לגרום לו לקרות,” אמרה דוברת משטרת גטינגן, ג’סמין כץ. “הצמחים צצים להם בכל פינה בעיר וכבר הורינו לשוטרי הסיור לעקור כל שתיל כזה בו הם נתקלים.”

ראו גם: מחאה עם ביצים: סגר עצמו בתוך כלוב וגידל המפ מול הבית הלבן

שתילי מריחואנה בגטינגן

שתילי מריחואנה בגטינגן

שתילי מריחואנה בגטינגן

שתילי מריחואנה בגטינגן

שתילי מריחואנה בגטינגן

שתילי מריחואנה בגטינגן

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר