מומחה הגמילה מסיגריות: “אפשר להמשיך לעשן מריחואנה”

מנכ”ל חברת ‘אלן קאר’, המפעילה סדנת גמילה מסיגריות, טוען כי חוקי האיסור אינם עובדים, כי הוא תומך בלגליזציה של קנאביס וכן כי אפשר להיגמל מסיגריות ולהמשיך לעשן ג’וינטים כרגיל – “רק לא לערבב טבק עם המריחואנה”.

ג’ון דייסי, 50, מנכ”ל חברת ‘אלן קאר’ המומחית בעזרה לגמילה מסיגריות בסדנאות בכל העולם ומשווקת הספר “הדרך הקלה להפסיק לעשן” שהפך לרב מכר בינלאומי עם 14 מיליון עותקים שנמכרו ממנו, טוען שחוקי איסור אינם עובדים, מציין כי הוא תומך בלגליזציה של קנאביס ומדגיש כי שימוש במריחואנה לא אמור להפריע לגמילה מסיגריות.

ג'ון דייסי
ג’ון דייסי, מנכ”ל חברת ‘אלן קאר’ (צילום: זיו שדה – MAKO)

“בערך 20% מהאנשים שבאים אלינו לסמינר בלונדון מעשנים ג’וינטים,” מסביר דייסי בראיון ל-MAKO. “תמיד עולה השאלה אם אפשר להיגמל מסיגריות ולהמשיך לעשן ג’וינטים והתשובה שלנו היא כן. באנגליה לא מערבבים בג’וינט טבק, אז אין בעיה, אבל שמעתי שבישראל כן – אז החוק היחיד שאתה צריך לקבל אחרי שאתה נגמל הוא שאסור לך יותר לערבב טבק בג’וינט.”

“אני ממליץ להשתמש במקטרת או בבאנג או בכל צורה אחרת שלא מערבבת טבק ואז אפשר להמשיך בלי כל בעיה,” הוסיף. “רק אל תעשן ג’וינט על כל סיגריה שאתה לא מעשן, כי אז אשתך תעזוב אותך, תאבד את העבודה שלך וגם לא יהיה לך אכפת מכל זה”.

כשנשאל דייסי מה דעתו על המאבק ללגליזציה של המריחואנה השיב: “זו שאלה קשה. אני חושב שכשאני עישנתי קנאביס כשהייתי ילד זה היה סם אחר מאשר היום. אני רואה את אלה שמעשנים היום במשחקי כדורגל שאני הולך אליהם, והם נהיים מאוד אגרסיביים. בזמני אגרסיביות לא הייתה פועל יוצא של זה, להפך.”

אלן קאר - הדרך הקלה להפסיק לעשן
אלן קאר – הדרך הקלה להפסיק לעשן

“מצד אחד, אני חושב שמיליוני הפאונדים שמושקעים במאבק נגד הקנאביס מבוזבזים, כי זה לא עוזר,” המשיך. “מצד שני, אני לא רוצה לחיות בעולם שבו ילדיי יוכלו לבחור בין סוכריה לבין ג’וינט”.

על אף התנגדותו לחברות הטבק, אותן הוא מכנה “פסיכופטים”, דייסי מדגיש כי הוא מתנגד לחוקים נגד עישון סיגריות: “אנחנו נגד חוקים נגד עישון, כי אנחנו לא מאמינים שזה עוזר”.

“נכון,” הוא מסביר, “אם מישהו עובד במסעדה או בבר זה באמת יכול למנוע ממנו עישון פסיבי וחשוב שזה יימנע, אבל לפני עשור חוקקו באנגליה חוקים נגד עישון ואחוז המעשנים בציבור לא השתנה, כך שזה פשוט לא עובד. אנחנו כארגון מאוד מגוננים על המעשנים, יש לנו אמפתיה גדולה אליהם וזה שיחוקקו נגדם חוקים לא יעזור להם. צריך לספק להם פתרון אמיתי”.

ראו עוד:
קנאביס לגמילה מסיגריות וניקוטין
סדנת גמילה מקנאביס – “לסטלנים בלבד”
פטריות קסם יעילות לגמילה מעישון סיגריות

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר