מה המריחואנה רוצה לאכול? / ברי בלאנטמן

ברי בלאנטמן מציג בפנינו מאמר קצר וקולע הסוקר בכלליות את נושא תזונת המריחואנה בשלבים השונים של מחזור הגידול.

דשנים וחומרי הזנה הינם למעשה הלבנים שבונים אט אט את הצמח, מעניקים לו מבנה חזק ובנוסף תורמים להאצת קצב הגדילה שלו. בזמן שהקנאביס נמצא בשלב הצמיחה, היסוד החשוב ביותר עבורו הוא חנקן שסימנו “N”. יסוד המאקרו המדהים הזה עשוי לקבוע עד כמה הצמח שלכם יהיה חזק וחסון מספיק ודואג לכך שהעלים והענפים יהיו עמידים דיים כדי לתמוך בפרחים הגדולים והשמנים שיבואו בעתיד הקרוב.

בבקבוקי הדשנים של החברות האיכותיות אמור בדרך-כלל להיות מספיק חנקן עבור כל שלב הצמיחה אולם החנקן הינו יסוד שאינו מחזיק הרבה זמן בצמח, לכן צריך לקחת את הוראות המינון שנמצאות על אריזות הדשנים באופן לא מחייב.

חנקן - חשוב ביותר בשלב הצמיחה
חנקן – חשוב ביותר בשלב הצמיחה

בשלב הפריחה מחליף הצמח את “הרגלי הצריכה” שלו מכמות גדולה של חנקן ליסודות אחרים כמו זרחן ואשלגן. הוא אמנם עדיין זקוק לחנקן אך לא בכמויות המתקרבות למה שהוא היה צריך בשלב הצמיחה. כעת, משהחלפנו את מחזור שעות האור כך שיתאים לשלב הפריחה (12 שעות אור ו-12 שעות חושך גמור), יש לדאוג להחליף בהתאם גם את סוג הדשן לכזה שמתאים לשלב הפריחה של הצמח.

כעת זהו זמן טוב לתת לקנאביס כל מיני תוספי דשנים כאלה ואחרים שאולי יש לכם בנמצא בכדי להגביר את התפוקה, לשפר ולהעצים את הארומה, ולבנות מערכת חסינות חזקה שתוכל להתמודד עם מזיקים ומחלות.

צמח מריחואנה גדל בחוץ
צמח מריחואנה גדל בחוץ

במידה ואתם מגדלים גידול ביתי בשיטה הידרופונית ישנם מספר דברים שכדאי לדעת בשביל לקצור פרחים טעימים וריחניים. בין 4 ל-7 ימים לפני הקציר חשוב לבצע “שטיפה” של הצמחים מכל הדשנים שהאכלנו את הצמח במהלך הגידול. מומלץ לעשות זאת עם מים נקיים שנבדקו מבחינת חומציות לרמת PH מאוזנת (בסביבות ה-6.0 זה בסדר – בדרך כלל במי הברז בישראל אין בעיה רצינית של חומציות, תלוי כמובן איפה אתם ממוקמים). שלב זה הינו קריטי ביותר אולם מגדלים מסחריים נוטים לוותר עליו מאחר והם רק מעוניינים להזדרז ולהוציא את המוצר שלהם לשוק. כל עניין הטעם וכיצד הפרח יעבור בגרון פחות מעניין אותם.

אמנם תמיד יש לצמח צורך בהזנה של דשנים גם בשלב הצמיחה וגם בשלב הפריחה – אולם אם לא נבצע שטיפה לפני הקציר התוצר הסופי עלול להיפגם מעט כשזה מגיע לשלב של להישען לאחור, להירגע ולהנות מהטעם של העבודה הקשה שלנו.

יש שנוהגים ביומיים האחרונים של הגידול להפסיק לגמרי את אספקת המים לצמחים בשביל לשפר את רמת הדחיסות של הפרחים. על-ידי ביצוע צעדים אלו אנו מגבירים את השפעת הקנאביס, את הטעם והדחיסות של הבנות הצמאות ומלאות ההורמונים שלנו וכך למעשה מעלים את רמת הסוכר בצמח ואת השרף הדביק העוטף אותו.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר