כיצד לאחסן קנאביס נכון – 4 טיפים חשובים

אחסון נכון של פרחי הקנאביס הוא חשוב ביותר לשמירה על איכותם ועל איכות השפעתם, אך מרבית הצרכנים לא טורחים לייחס לו חשיבות מספיקה. הנה מספר עקרונות מנחים לאחסון נכון שישמור על הפרחים שלכם בשיאם לאורך זמן.

חלק נכבד מהשפעת הקנאביס נובעת מהימצאותן של הטריכומות, קריסטלי השרף הקטנים והדביקים המכסים את פרחי הקנאביס ומכילים ריכוז גבוה במיוחד של קנבינואידים – החומרים הפעילים בקנאביס.

טריכומות - סוד הקסם של הקנאביס
טריכומות – סוד הקסם של הקנאביס

הטריכומות רגישות ופגיעות לאור (קרני UV), לחום, ללחות גבוהה או ליובש מוחלט ואפילו לתנועה. אחסון לא נכון של פרחי הקנאביס שלכם עלול להרוג את הטריכומות ולפגוע באופן משמעותי באיכות ההשפעה שהם יקנו לאחר הצריכה.

אמנם לקנאביס אין מועד ‘פג תוקף’ אם יובש ויושן באופן מקצועי ונכון, אך רצוי להקפיד על עקרונות חשובים לאחסון נכון של התפרחת כדי לשמר את איכותה לאורך זמן.

אז הנה מספר עקרונות מנחים לאחסון נכון שישמור את הפרחים בשיאם לאורך זמן.

1. בלי שקיות פלסטיק

קודם כל, אל תשתמשו בשקית פלסטיק בהן מקבלים בדרך כלל את הפרחים. צרכנים רבים נוטים לשמור את הפרחים בשקיות לאחר הקנייה מתוך עצלנות לחפש פתרון אחסון ביתי או חוסר רצון להשקיע כסף באחד מהחנות, אך שקיות אלו הן הפתרון הגרוע ביותר.

גם זה בטח יעניין אותך
שקיות פלסטיק הן פתרון האחסון הגרוע ביותר - השתמשו בצנצנת
שקיות פלסטיק הן פתרון האחסון הגרוע ביותר – השתמשו בצנצנת

מלבד העובדה ששקיות אלו אינן שומרות על לחות אחידה ואינן חסינות לאור וחום, ישנו חשמל סטטי שמצטבר על השקית משפשוף בתור כיס הבגד. חשמל זה יוצר מצב של פיזור ושבירת הטריכומות בפרחים ופוגע באיכותם עוד לפני שחלף זמן.

הבחירה הטובה ביותר לאחסון הפרחים היא צנצנת זכוכית אטומה, השומרת על טריות הפרחים באופן המיטבי ואינה מכילה חומרים שעלולים לגרום לשינוי בריחם או בטעמם.

ניתן למצוא צנצנות אחסון כאן.

2. אחסנו בצנצנת בצבע כהה

קרני אור אולטרא סגולות (UV) שפוגעות בפרחים כתוצאה מחשיפה לאור שמש, גורמות לחוסר יציבות כימית ולקריסה של הכימיקלים בטריכומות.

כמו בירה טובה, תמיד כדאי לשמור על הפרחים בצנצנת בצבע כהה. הצבע הכהה מסנן כמות מספיקה של קרני UV כדי למזער ואף למנוע את הפגיעה בפרחים.

בשוק קיימות צנצנות אחסון מיוחדות המכילות מסנן UV בתוך זכוכית או פלסטיק שקופים (בדומה לעדשת משקפיים למשל), אך אין זה סביר שתמצאו אחת כזו בבית לאחר שהיא מילאה תפקיד כצנצנת ריבה או קפה.

3. שמרו על לחות נמוכה

בתנאי לחות קבועים, עומדים הפרחים בסכנה להיווצרות פטריות עובש מסוגים שונים. מלבד העובדה שהעובש יהרוג את הפרחים ויפחית את טעמם והשפעתם כמעט לחלוטין, חשוב לציין כי עובש מסוגים מסויימים הוא רעיל ביותר ועלול לגרום אפילו למוות.

פרחים נגועים בעובש רעיל - עישון עלול להוביל למוות
פרחים נגועים בעובש רעיל – עישון עלול להוביל למוות

כמו כן, אל תאחסנו את הפרחים בחלל יבש מדי. רמת הלחות המומלצת לשימור ארוך טווח היא בין 59 ל-63 אחוזי לחות. מעבר לכף, הסיכון להתפתחות עובש עולה בצורה משמעותית.

גם אם אתם נאלצים להחביא את הפרחים במקום מוסתר, הקפידו לבחור בחלל יבש ולא מתחת לכיור למשל.

4. שמרו במקום קריר, אבל לא קפוא

מרבית סוגי העובש הגדלים על צמחים משגשגים בטמפרטורה של בין 25 ל-30 מעלות צלסיוס. לכן יש לשמור תמיד את הפרחים במקום קריר בטמפרטורה של מתחת ל-20 מעלות צלסיוס.

הרבה צרכנים ותיקים, בעיקר כאלה שקונים בכמויות גדולות יותר, טוענים שהקפאת העשב היא דרך מצוינת כדי לשמור על טריותו. חשוב לדעת: אסור להקפיא את הטריכומות!

כמו בכל חלק בצמח, גם בטריכומות יש אחוז גבוה של מים. לאחר ההקפאה, המים בטריכומות מתרחבים ובלוטות השרף מתנפצות והופכות לנטיפי קרח. ככל שזמן ההקפאה ארוך יותר כך הפרחים ייפגעו יותר.

לסיכום: שמרו את הפרחים בתוך צנצנת זכוכית או פלסטיק אטומה ככל האפשר במקום קריר ויבש כדוגמאת ארון פנימי. ככלל, הפתרון הביתי האידיאלי הוא מקרר עם לחות נמוכה. עדיף שלא יהיה מקרר בו יש דברים נוספים, מאחר ומוצרי מזון למשל עלולים להשפיע על פרחי הקנאביס. ניתן להוסיף פיסת נייר שתספוג את הלחות, ובכל מקרה רצוי לפתוח את הקופסה אחת ליום בערך, כדי לאפשר אוורור.

אחסון קנאביס במקרר עם לחות נמוכה
הפתרון הביתי האידיאלי: מקרר עם לחות נמוכה

ראו עוד:
מה התוקף של פרחי קנאביס – ואיך להאריך אותו
אחסון זרעים: שלושה דברים שזרעי קנאביס מאוד אוהבים

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר