מדריך: איך להכין שמן קנאביס BHO משאריות הצמח בעזרת גז מצתים

אחת השיטות הקלות הפשוטות והזריזות ביותר להכין שמן חשיש מיוחד (Honey Oil Butane Hash) ממה שנשאר מעציץ המריחואנה שלנו.

הכנת שמן חשיש בעזרת גז מצתים

הכנת חשיש בעזרת גז מצתים אמנם נשמע לא בריא וקצת זול, אבל התוצר הסופי נקי מרעלים ואיכותי מעל למצופה! בנוסף לזה, גז המצתים, בגלל תכונותיו הכימיות, ממצה בצורה יעילה יותר מאלכוהול את החומר הפעיל בקנאביס ובגלל טמפרטורת הרתיחה הנמוכה שלו קל יותר להיפטר ממנו בסוף התהליך.

מצרכים

1. מיכל גז למילוי מצתים
2. מיקסר / מעבד מזון
3. קערת זכוכית “פיירקס”
4. רשת נפה / פילטר נייר לקפה
5. בקבוק נסטי קטן
6. לפחות 25 גרם של עלים וגזם

אופן ההכנה

יש כמה שלבים לתהליך אך הוא מאוד פשוט:

1. ניקח מיכל חלול כלשהו (בקבוק לדוגמא). בתחתית הבקבוק נעשה חור שמתאים בגודל בדיוק לפיה של מיכל גז למצתים, החור צריך להיות בגודל שבו הפיה נכנסת ונלחצת כך שהגז זורם לתוך הבקבוק.

מחדירים גז מצתים לבקבוק/מיכל
מחדירים גז מצתים לבקבוק/מיכל

אחרי שעשינו את החור בתחתית הבקבוק ובדקנו שהגז זורם כשמכניסים את הפיה של גז המצתים פנימה, אפשר להמשיך לשלב הבא.

2. השלב הבא הוא מילוי הבקבוק בשאריות העלים והגזם שנותרו מהעציץ שלנו. אפשר להוסיף גם מעט פרחים, אבל בגדול גם העלים יעשו את העבודה.

שימו לב: כל הגזם צריך להיכנס במצב יבש לגמרי ולאחר טחינה טובה במעבד מזון. הטחינה הכרחית למיצוי כל החומר הפעיל.

3. עכשיו כל מה שצריך לעשות זה לעטוף את פיית הבקבוק במסנן כלשהו – כמה שהמסנן יהיה בעל חורים קטנים יותר טוב (גם פיסת בד יכולה לעשות את העבודה). ההמלצה היא פילטר נייר לקפה, או רשת נפה שאפשר להשיג בכל חנות לציוד ביתי. יש לעטוף את פיית הבקבוק בדף פילטר או שניים ולאטום עם אזיקון או שתי גומיות.

כמה דגשים לפני המשך התהליך:

* מומלץ לעבוד עם כפפה למניעת כוויות קור
* כדאי לפתוח חלון ולהפעיל מאוורר בחדר (לא באופן ישיר על משטח העבודה)
* אסור בשום פנים ואופן להדליק אש! הניצוץ הקטן ביותר עשוי להוביל לפיצוץ!

4. בשלב זה קורה הקסם, ניקח את כלי הפיירקס ונניח אותו במשטח העבודה שלנו. כעת ניקח את הבקבוק שהכנו עם גזם הקנאביס בתוכו, נהפוך אותו כך שהפייה של הבקבוק תהיה כלפיי מטה ומעל לכלי. עכשיו נתפוס את הבקבוק ביד אחת בעזרת כפפה עמידה לחום (כזאת של תנורים) –

ביד השניה נחזיק את מיכל הגז למצתים. נדחוף את פיית המיכל גז למצתים לתוך החור שעשינו בבקבוק בשלב הראשון. הבקבוק אמור להתמלא בגז המצתים ולאחר כמה שניות שבהן הגז זורם לבקבוק הגז יטפטף כנוזל מפיית הבקבוק העטופה בפילטרים. הנוזל שיטפטף יראה בצבע זהוב או צהוב, כאשר הנוזל נהיה שקוף נחלץ את מיכל הגז מהחור שבתחתית הבקבוק וננער היטב את הבקבוק בכדיי לנצל כל טיפה. שימו לב שהנוזל מטפטף לתוך כלי המתכת ולא מתפזר בכל מקום.

לאדות ולקלף - חשיש המיוצר מגז מצתים
לאדות ולקלף – חשיש המיוצר מגז מצתים


5. אחרי שהבקבוק הפסיק לטפטף לגמרי, נשים אותו במקום בטוח מוגן מחום ואש, את כלי הפיירקס נניח בתוך קערה או כיור עם כמה ס”מ של מים חמים – שימו לב שגובה המים לא גבוה מידי – שלא ישפכו פנימה על החשיש שלנו). הגז יתנדף לו אט אט, תוך כדיי החימום אפשר לעבור עם סיכה משרדית על התוצר בתנועת גירוד בכדיי לפוצץ בועות שיווצרו. נוכל לדעת שתהליך האידוי הסתיים כאשר נשאר עם נוזל סמיך וצהוב שנמתך כמו סוכריית טופי.

שמרו את התוצר הסופי בכלי קטן ונוח.

את החשיש הזה אפשר לצרוך בכל דרך מקובלת. אם בעישון ההמלצה היא לדחוף סיכה רחבה לתוך הכלי עם התוצר ולמרוח אותו בעזרת הסיכה ובעדינות על נייר הגלגול. שימו לב שהתוצר חזק במיוחד!

צפו במדריך המצולם של “מגזין קנאביס” – כיצד להכין חשיש בעזרת גז מצתים:

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר