לראשונה בכנסת ישראל: השדולה לקנאביס רפואי

הכוכבת החדשה של הליכוד, ח"כ שרן השכל, הודיעה על הקמת שדולה רשמית למען קנאביס רפואי בכנסת. אברי גלעד ינחה בשבוע הבא (ב') את טקס ההקמה החגיגי בהשתתפות מומחי קנאביס רפואי ישראליים. "הקמת השדולה היא בשורה לעשרות אלפי חולים בישראל," אומרת השכל וקוראת להתיר את ייצוא הקנאביס הרפואי לחו"ל לאלתר.

בכל הנוגע למטופלי הקנאביס הרפואי וצרכני הפנאי, ממשלת הליכוד איננה נמצאת בראש התמיכה בנושא הקנאביס בישראל, כשבראש המתנגדים היום עומדים גלעד ארדן השר הטרי לבטחון פנים ויו"ר אל סם לשעבר, איילת שקד שרת המשפטים שעל אף היותה תל אביבית ליברלית לכאורה לא מנצלת את המקום בו נמצאת כדי לקדם שינוי בעניין זה, וכמובן אורן חזן הצעיר, המצטרף הטרי לרשימה, שמצא את עצמו בשבוע שעבר מצליח להתנגד אפילו לחוקיות של המפ.

לאור היעדרם הבולט של הח"כים לשעבר משה פייגלין וינון מגל, נקודת אור נדירה במפלגת השלטון ובימין הפוליטי בישראל בכלל, היא גילה גמליאל, שהביעה תמיכה ברורה גם בחוק לאי הפללת צרכני הפנאי, ולצידה הכוכבת החדשה של הכנסת, והחיובית לשם שינוי, שרן השכל.

שרן השכל בנאום הראשון שלה במשכן הכנסת
ח"כ שרן השכל, מייסדת השדולה לקנאביס רפואי בכנסת ישראל בנאומה הראשון בכנסת

השכל, שכמו כל מי שניסה אי פעם לצרוך קנאביס מבינה את האבסורד שברדיפת הצרכנים, ואף נאמה באירוע הלגליזציה האחרון בכיכר רבין בעד, הופכת כעת לאחת הנציגות הבולטות של הדור הצעיר המתקדם בכנסת ישראל השמרנית כל כך.

ביום שני הקרוב (11.1.16) ייערך בכנסת טקס השקת השדולה הרשמית הראשונה לקנאביס רפואי בכנסת ישראל, אותה הקימה השכל.בשיתוף עם עמותת הקנאבוס הרפואי בישראל.

טקס פתיחת שדולת הקנאביס הרפואי בכנסת

"בשורה לעשרות אלפי חולים בישראל"

השדולה תקדם דיונים ופעילות הסברתית בנושא הקנאביס הרפואי ופוטנציאל הטיפול בו, ובמסגרתה ייערכו דיונים בהשתתפותם של רופאים ומטופלים, כל זאת במטרה לקדם חקיקה שתאפשר את הנגשתו לכלל החולים הזקוקים לו.

שרן השכל
ח"כ שרן השכל

"הקמת השדולה היא בשורה לעשרות אלפי חולים בישראל, וציון דרך בתהליך ארוך ומתמשך של שינוי הגישה הממסדית לקנאביס," מסרה ח"כ השכל, "המטרה היא לקדם את הסדרת התחום ולהשיג פתרונות למצוקת המטופלים – הן בהקלת הנגישות של הרופאים והמטופלים, והן בהקלת ההסדרים בתחום."

הבעיות שעומדות על שולחן השדולה, כוללות בין היתר מניעת גישה של חולים למרפאות מומחים, וכן מספר רב של חסמים בירוקרטיים רבים שמטיל משרד הבריאות על הטיפול הקנאביס ועל החולים עצמם, כמו שלילת זכות הנהיגה שנדונה החודש בוועדת הסמים בכנסת.

לשכתה של השכל הודיעה אמש (ה') כי אירוע ההשקה, שמיועד בעיקרו לקהילה הרפואית הבכירה ולאישי ציבור, ייערך ביום ב' בין השעות 10:00-12:00 באולם 'שפרינצק' במשכן הכנסת – בהשתתפותם של שרים וחברי כנסת נוספים, רופאים בכירים ומספר אישים מעולם הקנאביס הרפואי.

לאחר דברי הפתיחה שיישאו ח"כ השכל, מומחית הכאב ד"ר ברקת שיף קרן ויו"ר העמותה גיל לוקסנבורג, ייערך פאנל מקצועי בהשתתפות נציגי משרד הבריאות, שיעסוק בעתיד הטיפול והחקיקה בתחום הקנאביס הרפואי, הצורך המחקרי וכן עתיד התעשייה בישראל.

בין המשתתפים בפאנל: חוקרת הקנאביס פרופ' ברוריה בן זאב, הנוירואונקולוג ד"ר ג'וני גרינפלד, ראש המחלקה האונקולוגית בביה"ח איכילוב פרופ' יהודה קולנדר, מנהלת המסחור של קופת החולים 'כללית' ד"ר שרי שגיב, מנכ"ל חברת "שאיפה לחיים" ד"ר תמיר גדו ועוד.

גיל לוקסנבורג בצ'כיה
גיל לוקסנבורג, מנכ"ל עמותת הקנאבוס הרפואי בישראל

לאחר אירוע ההשקה, צפויה השדולה להחל בפעילותה על בסיס לו"ז שטרם פורסם. מלשכתה של חברת הכנסת השכל נמסר כי הדיונים בשדולה צפויים להתחיל בחודש פברואר הקרוב.

"מדובר בשדולה מהחשובות שהוקמו למען החברה בישראל," מסר לוקסנבורג, "אנו מקווים שבעזרתה של השדולה נוכל להמשיך ולקדם את תחום הקאנביס הרפואי לטובת כלל החולים."

פוטנציאל כלכלי אדיר

בהודעה שנמסרה לתקשורת, מבקרת השכל את המגמה של הגבלת ההתפתחות שמטילים השלטונות על תחום הקנאביס הרפואי בישראל, לא רק בפן הרפואי כלפי המטופלים אלא גם בפן הכלכלי כלפי כלל הציבור בישראל.

הדיונים בשדולה צפויים לעסוק גם בפונטציאל הכלכלי האדיר של פיתוח תעשיית הקנאביס הרפואי, תוך שימת דגש עיקרי על קידום חקיקה שתתיר את הייצוא לחו"ל. מהלך של אישור כזה יכניס למדינה סכום המוערך בכ-200 מיליון ש"ח בשנה.

"זהו לא רק שלב חשוב בשינוי התפיסה החברתית כלפי השימוש בקנאביס כתרופה, אלא הזדמנות לפיתוח ענף כלכלי משגשג שיעשיר את המשק הישראלי," מסרה ח"כ השכל, "השקעה כלכלית בתחום תמנע בריחת מוחות למדינות בהן תחום זה כבר מפותח, ויציב את ישראל בשורה אחת עם המדינות המתקדמות בעולם בתחום זה."

ראו עוד:
משרד החקלאות יקים חוות גידול המפ בישראל
חנויות קנאביס רפואי נפתחו בניו יורק
שנת 2015 בקולורדו: מכירות קנאביס במיליארד דולר
צעיר נתפס בנתב"ג עם 2 ק"ג חשיש עטוף בתבלינים

הממשלה הבטיחה "לגליזציה תוך 365 ימים" לפני:

חדשות
Back to top button
שינוי גודל פונט