למען הלגליזציה: נותנים לציפורים לאכול זרעי קנאביס

פעילי לגליזציה באנגליה הודיעו על מבצע מחאה מקורי: נותנים לציפורים לאכול זרעי המפ (קנבוס) כדי שאלו יפזרו אותם בכל רחבי אנגליה.

זרעי המפ (קנבוס) ידועים כאחד המוצרים המזינים והבריאים ביותר בעולם והם נחשבים – יחד עם עוד מספר מצומצם של מרכיבים – כ"מזון על". למרות שאינם מכילים חומר פסיכואקטיבי ולמרות שהצמח הנותר מהם משמש בעיקר לתעשייה ואינו גורם ל"היי", ה'המפ' אינו חוקי בישראל.

באנגליה מנגד, זרעי הקנבוס הם חוקיים לחלוטין, ופעילים למען לגליזציה מארגון 'מועדוני הקנאביס של לונדון' החליטו לארגן מחאה יוצאת דופן במסגרתה הם ייתנו לציפורים לאכול את הזרעים כדי שיפזרו אותם דרך הלשלשת בכל רחבי אנגליה.

האכל את הציפורים בזרעי קנבוס
קמפיין "האכל את הציפורים בזרעי קנבוס"

במסגרת הקמפיין המקורי, הנקרא Feed The Birds ("האכל את הציפורים"), קוראים המארגנים לפעילים אנגלים לפנות אליהם לקבלת זרעים להפצה. "אם אתם גרים בלונדון פשוט תגיעו ליום המריחואנה ב-20 באפריל ותקבלו זרעים להפצה," כתבו בהודעה שפרסמו באתרם.

ראו גם: פצצות זרעים – גינון גרילה

"המפ הוא צמח בריא שהיה בשימוש במשך שנים רבות ולכל אורך ההיסטוריה," הם אומרים. "ניתן להפיק ממנו מגוון רחב של מוצרים איכותיים, תרופות, דלק, נייר ועוד. אחרי שנים בהן הפוליטיקאים בזבזו את כספי הציבור על 'המלחמה בסמים', הגיע הזמן לפתח תעשייה חדשה שתוביל לפתיחת מקומות עבודה חדשים ולשיפור הכלכלה והסביבה."

עם זאת, מדגישים המארגנים, המחאה היא לא רק בנוגע ל'המפ'. "קמפיין 'האכל את הציפור' בא להביע תמיכה בהפסקת רדיפת והפללת צרכני הקנאביס ובמיסוד השוק באופן חוקי הן לשימוש רפואי והן לשימוש למטרות פנאי," כתבו.

עוד מחאות לגליזציה מקוריות כאן.

ראו גם: חלב המפ טבעוני – ותהיה לי בריא!
ראו גם: תוכי מגלגל ג'וינט
ראו גם: יונק הדבש וקנאביס – תמונות

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט