ליצמן: “המון משתמשים בקנאביס – זה לא מקובל עליי”

“בישראל יש יותר משתמשים בקנאביס מבגרמניה – אני לא יכול להסביר את זה וזה לא מקובל עליי,” אומר שר הבריאות ליצמן ומאשים את המגדלים בזליגה לשוק הפנאי: “את זה צריך לעצור”.

למרות שזכה לתשבוחות רבות על רפורמת הקנאביס הרפואי, שר הבריאות ליצמן לא עומד בינתיים בהבטחתו “למכור קנאביס בבתי מרקחת תוך חצי שנה” כפי שהצהיר בתחילת שנת 2016.

ליצמן: "אני נגד לגליזציה - לא רוצה שיאכלו קנאביס"
“הזליגה שיש בין המגדלים לבין הרחוב – את זה צריך לסגור”

שר הבריאות הוא גם אחד המתנגדים הקולניים ביותר ללגליזציה של קנאביס או אפילו לאי הפללה – וגם דואג לציין זאת בכל הזדמנות. “אני נגד לגליזציה ולא אתן לזה לקרות,” אמר השנה.

הבוקר בראיון לגלי צה”ל הבהיר שוב ליצמן שהוא אינו מרוצה ממספר “המשתמשים בקנאביס”, שלדבריו גדול יותר בישראל מאשר בגרמניה.

“לצערי בארץ יש המון משתמשים בקנאביס,” אמר. “אני לא יכול להבין את זה, לא יכול להסביר את זה – וזה לא מקובל עליי.”

“יש כאן יותר משתמשי קנאביס ממה שיש בגרמניה וזה לא סביר,” הוסיף והתייחס גם לנושא הזליגה של הקנאביס לשוק הפנאי תוך שהוא מאשים את המגדלים בהפצה בלתי חוקית: “הזליגה שיש בין המגדלים לבין הרחוב, שהיתה גדולה מאוד – את זה צריך לסגור.”

מאחר וליצמן יודע בודאי שבגרמניה יש הרבה יותר צרכני קנאביס מישראל, סביר שהתכוון למספר המשתמשים בקנאביס רפואי ברישיון – ענף שמפותח בגרמניה הרבה פחות מבישראל – ולא לכלל הצרכנים.

מה ששר הבריאות שוכח, כמו רבים מהמחוקקים בישראל, הוא שבמדינות ליברליות כמו גרמניה ואחרות, הקנאביס הבלתי חוקי נגיש למדי עבור מי שחפץ בו ועל כן יש פחות דרישה לקנאביס “רפואי” ברשיון משרד הבריאות. אדם שרשאי לגדל קנאביס בעצמו לא ימהר לגשת לרופאים ולהתחיל תהליך מייאש עד קבלת הרשיון מהמדינה.

דקה 15:34:

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר