לונדון: שתילי מריחואנה צצים בכל פינה בעיר

אנגליה: מבצע "האכל את הציפור" עליו הכריזו פעילי לגליזציה בלונדון לפני שלושה חודשים נחל הצלחה כבירה, וכעת ניתן למצוא ברחבי העיר עשרות שתילי מריחואנה בגדלים שונים.

לפני שלושה חודשים הכריזו פעילי לגליזציה מארגון 'מועדוני הקנאביס של לונדון' על מבצע "האכל את הציפור" (Feed The Birds), במסגרתו נתנו לציפורים לאכול זרעי קנאביס והמתינו בסבלנות עד שאלו תוצאנה את הזרעים מהכיוון השני. המבצע נחל הצלחה כבירה כאשר בימים אלו, שלושה חודשים אחרי, נצפים בכל רחבי לונדון שתילי מריחואנה בגדלים שונים.

"אם אתם גרים בלונדון פשוט תגיעו ליום המריחואנה ב-20 באפריל ותקבלו זרעים להפצה," כתבו הפעילים בהודעה שפרסמו באתרם בחודש מרץ השנה. "המפ הוא צמח בריא שהיה בשימוש במשך שנים רבות ולכל אורך ההיסטוריה וניתן להפיק ממנו מגוון רחב של מוצרים איכותיים, תרופות, דלק, נייר ועוד. אחרי שנים בהן הפוליטיקאים בזבזו את כספי הציבור על 'המלחמה בסמים', הגיע הזמן לפתח תעשייה חדשה שתוביל לפתיחת מקומות עבודה חדשים ולשיפור הכלכלה והסביבה."

עם זאת, הדגישו המארגנים, המחאה היא לא רק בנוגע ל'המפ'. "קמפיין 'האכל את הציפור' בא להביע תמיכה בהפסקת רדיפת והפללת צרכני הקנאביס ובמיסוד השוק באופן חוקי הן לשימוש רפואי והן לשימוש למטרות פנאי," כתבו.

שתילי מריחואנה לונדון

כעת, בעקבות ההצלחה ולאחר שבכל רחבי לונדון נמצאו שתילי מריחואנה בגדלים שונים, מספר פין המינגווי (Finn Hemingway), אחד הפעילים, על הפרוייקט. בראיון שנתן למגזין VICE הוא אומר: "על ידי שתילת הזרעים במרחב הציבורי אנו מראים לציבור כיצד החוק נכשל. אנחנו גם יוצרים מחאת גרילה לא אלימה שעובדת 24/7."

"חילקנו זרעי קנאביס לפי שנים ואזורי הפצה," סיפר עוד. "למשל בסקוטלנד חילקנו זנים היעילים נגד קור וכאלו שזמן הפריחה שלהם קצר יותר. למטופלים בקנאביס רפואי חילקנו זרעים אוטומטיים בעיקר. עד כה חילקנו כבר אולי מליון זרעים ובינתיים לא נתקלנו בבעיות עם הרשויות."

"חלק מהזרעים שנשתלו בחודש מרץ הם היום שתילים בגובה מטר שגדלו להם בנחת במשך שלושה חודשים עד שנעקרו רק בימים האחרונים," סיכם.

אחד הפעילים מסביר על היוזמה:

שתילי מריחואנה לונדון

שתילי מריחואנה לונדון

שתילי מריחואנה לונדון

ראו גם: גרמניה: פעילים פיזרו זרעי קנאביס – שתילים צצים בכל פינה
ראו גם: ישראל: שותלים גראס בכיכר רבין

הממשלה הבטיחה "לגליזציה תוך 365 ימים" לפני:

חדשות
Back to top button
שינוי גודל פונט