יופיטר: לראשונה אפשר לעשן קנאביס דרך הסמארטפון

חברת סטארט אפ אמריקנית החלה לשווק וייפורייזר סלולארי – סמארטפון הראשון בעולם שאפשר לעשן דרכו קנאביס, בעל מסך של 5.3 אינץ’ ומערכת הפעלה של אנדרואיד, עם חיבור אחורי למחסניות תמצית קנאביס ופיית אידוי נשלפת – והמחיר? 1,100 ש”ח בלבד.

ביום קיצי חמים ונעים אני יושב בפארק ומגלגל לי ג’וינט שמנמן ועסיסי, כשפתאום מהספסל לידי אני שומע בחור צעיר אומר לי בפליאה: “היי סבאל’ה! מי משתמש בריזלות בימינו?!”. האם סצינה כזאת עשויה להתרחש בעתיד הקרוב מאוד?

וייפורייזר סלולארי

אולי לא מתחרה ל’אפל’ ו’סמסונג’, אבל בהחלט מוצר נחמד לצרכני קנאביס: חברה אמריקנית בשם ‘Vaporcade‘ לוקחת את טכנולוגיית צריכת הקנאביס צעד קדימה ומשיקה את הסמארטפון-וייפורייזר הראשון בעולם.

‘יופיטר IO 4’, כפי שנקרא ה”וייפורייזר הסלולארי” החדש, הוא למעשה טלפון חכם רגיל בעל מערכת הפעלה ‘Andorid KitKat 4.4′ ומסך בגודל 5.3 אינץ’, הכולל כיסוי פלסטיק נשלף בחלקו העליון. תחת הכיסוי ניתן להכניס למכשיר מחסניות של תמצית קנאביס לאידוי, אותן ניתן לאדות באמצעות פיה נשלפת.

'יופיטר' IO 3 - הסמארטפון וופורייזר הראשון בעולם
המכשיר פועל באמצעות מערכת ‘קיט קט’ 4.4, וכולל גם פנס לד – בדומה לסמארטפונים זולים

המכשיר החדש כולל 2 סוללות מובנות המיועדות לטלפון ולמכשיר האידוי המצורף אליו. לדברי החברה המייצרת חיי הסוללה של המכשיר עומדים על כ-16 שעות, עם תלות בכמות השימוש במכשיר האידוי. במכשיר הסלולארי המתקדם ניתן כמובן גם לבדוק בעזרת אפליקציה פשוטה את היסטוריית צריכת הקנאביס, הכמויות, הסוגים, הטעמים ועוד.

גם זה בטח יעניין אותך

נכון להיום החברה מציעה טלפונים בגרסאות ה-3G וגם ה-4G החדש יותר. דגם ה-3G עולה 1,200 ש”ח ודגם ה-4G עולה 2,000 ש”ח. שניהם ניתנים לרכישה באתר החברה.

סמארטפון וופורייזר - יופיטר

מידע מפורט או ביקורות מקיפות על המוצר טרם זמינות ברשת, אך סביר להניח כי אלו לא יאחרו להגיע בקרוב מקהל הגולשים בארה”ב, אך גם ללא מידע זה, ברור מאד כי המכשיר החדש אינו מהווה תחרות לאף אחת מיצרניות המכשירים הגדולות, וודאי לא לענקיות כמו ‘אפל’ ו’סמנסונג’, אך תג המחיר הנמוך יחסית יכול להפוך אותו לאלטרנטיבה נחמדה עבור צרכני קנאביס שמוכנים להתפשר על חזית הקידמה הטכנולוגית.

לפי הפרסומים בארה”ב, חלק מהשותפים בפרויקט קשורים לחברות המייצרות סיגריות אלקטרוניות. ייתכן כי אם המוצר החדש יעלה יפה, יתווספו מכשירי האידוי גם למותגים סלולאריים נחשבים יותר.

סמארטפון וופורייזר - יופיטר

לא מדובר כמובן בנסיון הראשון להטמיע מכשירי אידוי קנאביס במוצרים אחרים. לאחרונה פורסם גם על קפוצ’ון-וופורייזר, המאפשר לצרוך קנאביס דרך צינור בתוך החולצה.

ראו עוד:
סטארטאפ ישראלי מייצר טעמים וריחות מקנאביס
חדש: נרות קנאביס וגינליים – להקלה על כאבי מחזור
חדש: אינדקס “קנאפדיה” – זני ומגדלי קנאביס רפואי בישראל

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר