יוון אישרה הקמת ענף קנאביס רפואי

“מהיום הופכים דף”: ראש ממשלת יוון אלכסיס ציפראס חתם ואישר אתמול (ו’) יבוא, מסחר ומכירה של מוצרי קנאביס רפואי לחולים. הסובלים מכאב, סרטן ואפילו אנורקסיה יוכלו לקבל רשיון שימוש מהמדינה. בהמשך צופים כי יאושר גם גידול קנאביס מקומי.

משרד הבריאות היווני פועל מאז חודש אפריל להטמעת יוזמה להקמת ענף קנאביס רפואי חדש, עליה שקדו בחודשים האחרונים אקדמאים, פסיכיאטרים, מדענים, משפטנים ואנשי משרד הבריאות והמשפטים.

אלכסיס ציפראס, ראש ממשלת יוון
אלכסיס ציפראס, ראש ממשלת יוון

אתמול (ו’) אישרה ממשלת יוון את התכנית, שתאפשר לראשונה במדינה הים תיכונית יבוא של מוצרי קנאביס רפואי, מסחר בהם ולבסוף מכירתם לחולים ומטופלים ברשיון.

“זוהי יוזמה חשובה שתוביל להשפעה חיובית, הן בפן השימוש הרפואי והן בשדה ההשקעות,” אמר במסיבת עיתונאים מיוחדת ראש ממשלת יוון אלכסיס ציפראס, מהדוחפים לאישור התכנית.

“מהיום המדינה הופכת דף ומצטרפת למדינות בהן אספקת קנאביס רפואי למטופלים הזקוקים לכך הוא לגיטימי,” הוסיף.

על פי הודעת משרד הבריאות היווני הקנאביס הרפואי יינתן כטיפול במגוון בעיות בריאותיות כגון כאב כרוני, כאב נוירופתי, תופעות לוואי של כימותרפיה ואפילו אנורקסיה.

אחת הסיבות להסדרת ענף הקנאביס הרפואי החדש ביוון, כך על פי מנסחי הצעת החוק חברי מפלגת ‘סיריזה’ (Syriza), היא שכאשר מוצרי הקנאביס אינם חוקיים, משפחות של חולים נאלצות להשיגם באמצעים בלתי חוקיים.

חלק מהדיווחים בתקשורת מציינים כי הקנאביס צפוי לעבור כעת מטבלה א’ ברשימת הסמים המסוכנים של יוון – הרמה הגבוהה ביותר לצד הרואין, LSD ו-MDMA – לטבלה ב’ הכוללת חומרים כמו מתאדון, קוקאין ואופיום.

משמעות העברת הקנאביס לקטגוריה השנייה ברשימה, היא שסביר שמלבד יבוא, מסחר ומכירה, יאושר בהמשך גם ענף גידול קנאביס מקומי, בו תומכים חברי ‘סיריזה’ מפלגתו של ראש הממשלה, שמאמינים שמהלך זה “יביא להשפעה חיובית על כל הסקטורים בכלכלה המקומית”.

על פי ההודעה הרשמית באתר משרד הבריאות היווני, הקמת הענף החדש תדרוש כעת התנעת הליכים רגולטוריים נוספים, שם נקבע כי זה אמור לקרות “בהקדם האפשרי”.

יוון נחשבת כיום לאחת המדינות בעלות חוקי הקנאביס הנוקשים ביותר במערב ובדומה לישראל אוסרת לחלוטין על כל שימוש ו/או גידול קנאביס, המוגדר במקום הגבוה ביותר ברשימת הסמים המסוכנים ונחשב לעבירה פלילית.

בשונה מישראל אישרה יוון בשנת 2013 לגליזציה של ‘המפ’ – קנאביס בעל פחות מ-0.2% THC המשמש לתעשייה, קוסמטיקה ומזון. חוק ההמפ נכנס לתוקפו באפריל השנה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר