חדש: “על הכיפאק” – טלגראס אוטומטי ב-7 שפות

טלגראס – הדור הבא: מערכת חדשה של ‘בוטים’ אוטומטיים ב-7 שפות שונות מאפשרת רכישת קנאביס ללא צורך בחיפוש אחר סוחרים בקבוצות פומביות. בשתי לחיצות מקבלים את רשימת הסוחרים המומלצים ביותר והקרובים ביותר למקום מגוריכם. “בהמשך תהיה גם רכישה בביטקוין,” מבטיחים המפתחים.

עד היום כדי לרכוש קנאביס ב’טלגראס’, מערכת המסחר המקוון בקנאביס ושאר ירקות באפליקציית ‘טלגרם’, יש לתור אחר סוחר מתאים באחת הקבוצות הפומביות ולבדוק בקבוצה אחרת את הדירוג וההמלצות שקיבל מרוכשים קודמים.

כעת, מערכת חדשה שקיבלה ממפתחיה את הכינוי ‘על הכיפאק‘, מאפשרת לקצר את תהליך הרכישה וכן לשמור על אנונימיות מוחלטת ללא צורך להיות אפילו חבר באחת מקבוצות ‘טלגראס’. היא מציעה לגולשים שימוש ב’בוטים’ אוטומטיים לחלוטין שגם בוחרת עבור הגולשים את רשימת הסוחרים הקרובים ביותר ומציגה אותם לפי ציון הביקורות הכולל שלהם.

כל הביקורות ‘נמשכות’ מתוך מערכת טלגראס המקורית, אך בניגוד לטלגראס ובדומה לנהוג בשוק הסמים המקוון ב’דארק נט’ (דרך המשי וכד’), מערכת הרייטינג של ‘על הכיפאק’ עובדת גם בכיוון ההפוך ומאפשרת לסוחרים לדרג את לקוחותיהם בחזרה ואף לצפות בדירוגי סוחרים אחרים שהזינו הלקוחות – כך שגם הם יכולים לשמור על בטחון ולהעדיף למכור רק ללקוחות ותיקים ואמינים.

“כמו דארקנט”

“לקחנו את כל מאגר המידע המאוד ייחודי שנצבר בערוץ הביקורות של טלגראס ואנו מציגים אותו ללקוחות ולסוחרים בדרכים מעט שונות,” מתארים המפתחים בשיחה עם כתב קנאביס. “כיום אין אפשרות להשוות מי הסוחרים הטובים ביותר ומי הפחות טובים, כמות המידע בקבוצות טלגראס מציפה ואין אפשרות להבין. אצלנו סדר הופעת הסוחרים הוא לפי הניקוד הממוצע, מספר הביקורות שקיבל והמרחק היחסי מהאזור שהזין הלקוח. זה משנה את כללי המשחק ומשיחות שניהלו עם סוחרים הם אפילו לא יודעים למשל שהם מובילים בדירוג הביקורות.”

“עמוס סילבר ומערכת ‘טלגראס’ עשו מהפכה עסקית ותודעתית מדהימה אבל בתחום הטכנולוגי טלגראס היא לא בשורה של ממש,” הם מסבירים. “זה סה”כ אין ספור ערוצים בטלגרם שמציפים את הלקוחות ואת הסוחרים במידע שרובו לא רלוונטי. הלקוחות נאלצים לקרוא הרבה מאוד פרסומים של סוחרים עד שהם מוצאים מה שנראה להם מתאים ומהצד השני הסוחרים מפרסמים את המודעות שלהם שוב ושוב כדי שהלקוחות לא יצטרכו לגלול יותר מדי אחורה.”

“מודל מוצלח יותר מזה כבר קיים ברשת ה-Darknet, אתרי מסחר כמו Silkroad לשעבר או Alphabay פתחו מודל מוצלח שעוזר גם ללקוחות וגם לסוחרים להשלים את העסקה ביניהם באופן אופטימלי. אנחנו לוקחים את אותו המודל ומביאים אותו לטלגרם בשילוב המידע מטלגראס – למען הקהילה. המידע בטלגראס היום מבולגן ללא מבניות וזרוק בהודעות בעשרות ערוצים שונים ו’על הכיפאק’ בא בין השאר לפתור את זה.”

7 שפות ובעתיד גם ביטקוין

מלבד ה’סידור מחדש’ של אופן הרכישה, המאפשר אנונימיות ויתר בטחון, המערכת החדשה גם מוצעת בתרגום ל-7 שפות שונות (ספרדית, צרפתית, אנגלית, עברית, פורטוגזית, רוסית וגרמנית) – מה שמתאים במיוחד לתיירים. בעתיד הלא-רחוק הם מבטיחים, תתאפשר לראשונה גם רכישה במטבעות ‘ביטקוין’ אנונימיים המאפשרים לדבריהם “להקפיץ את המסחר שלב אחד קדימה”.

“התשלום באמצעות הביטקוין הוא פשוט כדי למנוע מהמשטרה את היכולת להפליל סוחרים על מסחר בסמים,” הם מסבירים. “הקנאביס יעבור ללקוח כמו שעובר היום, במפגש אישי, אך התשלום על העסקה יעבור בצורה דיגיטלית, כך שלא יהיה ניתן להוכיח שבוצע סחר בשום שלב. המסחר בביטקוין עדיין בגדר חזון כי המון אנשים עוד לא מכירים את המטבע ומרגישים חוסר בטחון גדול בכל מה שנוגע לעולם הזה. כך או כך האפשרויות העתידיות שהוא פותח לנו הן גדולות: נוכל לתת לסוחרים ודאות שיקבלו את התשלום על כל עסקה ושללקוח יש את הסכום לפני הפגישה הפיזית – יעיל בעיקר לעסקאות גדולות היקף. בנוסף זה יאפשר לסוחרים לפתוח מועדוני חברים למשל ולתת מחירים מיוחדים ללקוחות במועדון שמשלמים באופן קבוע. לסוחרים לא יהיה צורך להתעסק בגביית כסף מזומנת מלקוחותיהם.”

מהצצה שקיבלנו למסמך טיוטה שיפורסם בקרוב על ידי מנהלי המערכת ובו מדריך מפורט על ‘ביטקוין’ בעברית, ניתן ללמוד למשל איך ואיפה קונים מטבעות ביטקוין, איך עוסקים עסקאות נאמנות (Escrow), עסקאות תשלום מראש (FE – Finalize Early), עסקאות קרדיט (Credit), איך בונים מועדוני לקוחות, איך מתלוננים על עסקה וכן הלאה.

לבקשתנו שלחו לנו מפתחי המערכת כמה נתונים סטטיסטיים מעניינים מחודשיים פעילות במסגרת ‘פיילוט’, בה ניתן למשל לראות שבסוף חודש מאי ובאמצע חודש יוני עקף קצב הצטרפות הסוחרים את קצב הצטרפות הלקוחות, מה שלדבריהם ‘יכול להסביר את התחרותיות שגדלה ולאותת על הופעת ניצנים ראשונים של ירידות מחירים’:

קצב הצטרפות לטלגראס

למרות ירידה בקצב הצטרפות לקוחות חדשים נראה שיש עלייה בכמות הביקורות שנכתבות מדי שבוע על סוחרים:

ביקורות טלגראס

בגוש דן – כנראה בגלל כמות הסוחרים הגדולה הרבה יותר – נמצא מדד האמינות הגבוה ביותר בארץ:

דירוג אמינות סוחרי טלגראס

עוד ניתן לראות שהיחס בין קנאביס לחשיש הוא בפער גדול מאוד לטובת הירק:

חשיש מול גראס - טלגראס

חברי מערכת ‘על הכיפאק’ שלחו לנו גם טבלה המציגה את רשימת הסוחרים המומלצים ביותר על ידי הקהל הרחב נכון להיום – אלו שקיבלו הכי הרבה המלצות בטלגראס:

הסוחרים המדורגים ביותר בטלגראס

ראו עוד:
חדש – טלגראס חו”ל
8 סוגי סוחרים שפגשתי בטלגראס

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר