המומחים לענייני סמים בממשלת אנגליה ממליצים על דה-קרימינאליזציה

“אחזקה ושימוש של סמים מכל סוג שהוא לשימוש עצמי צריכים להיות מוגדרים כלא-פליליים”, ממליצים היועצים הרשמיים של ממשלת אנגליה לענייני סמים.

עשרות אלפי אנשים אשר נאסרו על שימוש בסמים מקנאביס ועד להרואין יקבלו השכלה בנוגע לשימוש בסמים במקום להישלח לכלא אם תתקבלנה המלצות הוועדה כפי שדווח ב”לונדון טיימס” הבוקר (שישי, 14.10.11).

ע”פ המלצת הוועדה, “אנשים אשר נתפסו בגין אחזקה של סם לשימוש עצמי צריכים להישלח לשיעורים בנוגע לסכנות שבשימוש בסמים והשכלה כללית ולא אל בתי הסוהר. שינוי הגישה יהיה אפקטיבי ויעיל הרבה יותר בטיפול בהתמכרות לסמים קשים”.
הוועדה הממליצה אמרה כי השינוי יחסוך למשטרה, לבתי המשפט ולבתי הסוהר את ההתעסקות עם עשרות אלפי אנשים וכמובן כספים רבים אשר מוזרמים באופן קבוע עבור המלחמה הכושלת בסמים.

דגל אנגליה מריחואנהרוג’ר הווארד, מנהל בכיר בוועדה אמר: “אני חושב שהוועדה הממליצה מבינה ומכירה, דה-פאקטו, במה שהוא כבר מזמן התחלה של מה שעומד לקרות בכל העולם. הוועדה תמליץ על דה-קרימינאליזציה לאחזקה של כמות סם מכל סוג לשימוש עצמי. מדינות אחרות כבר עשו את השינוי הזה והבולטת בהן – פורטוגל. בכולן הוכח כי זו השיטה היעילה ביותר והנכונה ביותר”.

פורטוגל הפכה למדינה האירופית הראשונה אשר ביולי 2001 הציגה את “העונש המנהלתי” – כגון דוח חנייה – בתגובה על שימוש בסמים מכל סוג.

המלצה זו של וועדת המומחים הביאה אותה להתנגשות חזיתית עם הממשל באנגליה אשר מתנגד בכל תוקף לכל שינוי או התעוררות בנוגע לחוקי הסמים הנוכחיים.

“אין לנו כל כוונה לשנות את החוקים בנוגע לסמים מכל סוג שהוא” אמר דובר הממשל והוסיף: “סמים הם מחוץ לחוק בגלל שהם מזיקים. הם הורסים חיים של אנשים וגורמים לסבל של משפחות וקהילות שלמות”.

כיום, אחזקה של סמים מדרגה א’ כגון קוקאין תגרור עונש של עד 7 שנים בבית הסוהר או קנס גבוה.
אחזקה של סמים מדרגה ב’ כגון קנאביס עלולים לגרור לעונש מאסר של עד 5 שנים או קנס.
אחזקה של סמים מדרגה ג’ כגון ספיד יגררו לעונש של עד שנתיים מאסר או קנס.

יושב הראש הקודם של הוועדה הממליצה, דייויד נאט, פוטר מתפקידו באוקטובר 2009 לאחר שאמר כי קנאביס הינו פחות מסוכן מאלכוהול וטבק וכן שהסם הוכנס לרשימת הסמים מדרגה ב’ בשל שיקולים פוליטיים.
בנוסף אמר נאט כי נטילת אקסטזי (MDMA) הינה לא יותר מסוכנת מאשר “התמכרות” לרכיבה על סוסים.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר