הכנסת תחליט: האם אתרי קנאביס ייחסמו לגלישה?

וועדת הכלכלה של הכנסת תתכנס בכדי לדון בהצעת החוק שהגישה ח”כ אורלי לוי הקוראת לחסום גישה לאתרי אינטרנט העוסקים בין השאר בקנאביס. “לא נכריח לחסום אלא רק נאפשר זאת,” נמסר מלשכתה של לוי.

בשבועות האחרונים נודע כי רשתות תקשורת בישראל, בראשן חברת “פלאפון”, חוסמות הגישה לאתר ‘מגזין קנאביס’ וכן לאתרים מקבילים העוסקים בקנאביס רפואי – כל זאת בניגוד לחוק וכשבמקביל פתוחה הגישה לאתרי הימורים, שירותי ליווי ומשלוחי ‘נייס גאי’.

פניות לחברת “פלאפון” בדרישה להסביר את סיבת החסימה עלו בתוהו וכל שנמסר הוא כי יש לפנות למשרד התקשורת בדרישה להסברים.

אורלי לוי
ח”כ אורלי לוי, יוזמת החוק

כעת נראה שנושא חסימת אתרי הקנאביס מגיע גם לכנסת: וועדת הכלכלה של הכנסת תתכנס בכדי לדון בהצעת החוק שהגישה ח”כ אורלי לוי (ישראל ביתנו), הקוראת להכניס לפקודת חסימת האתרים גם אתרים “המעודדים שימוש בסמים מסוכנים”.

על פי הצעת החוק (1733), יחוייבו ספקי התקשורת בישראל להציע שירותי סינון תכנים ללקוחות פרטיים ועסקיים ללא תשלום. עם זאת, יוכל הלקוח לדרוש שלא לסנן את התכנים עבורו.

“לרשת האינטרנט צדדים ותכנים הנחשבים לשליליים דוגמת הימורים, אכזריות, פורנוגרפיה, פדופיליה ועוד, העלולים לפגוע ולהזיק לציבור הנחשף אליהם, ובעיקר לילדים,” נכתב בדברי ההסבר של הצעת החוק. “בשנים האחרונות יש גידול ניכר במספר הדיווחים אודות קטינים שנפגעו מחשיפה לתכנים מיניים ופוגעניים ברשת האינטרנט. מאות מחקרים בארץ ובעולם מתעדים ובוחנים את הפגיעות השונות שנגרמות כתוצאה מהחשיפה לאותם תכנים ואת השפעותיהן לטווח הארוך.”

מלשכתה של ח”כ אורלי לוי נמסר כי לא היתה כוונה ספציפית להתנכל לאתרי קנאביס אלא להגן על האזרחים מפני תוכן פוגעני בכלל. “לא לזה התכוון המשורר,” מסר דובר הלשכה. “אין כוונה לכפות אינטרנט מסונן אלא לספק אפשרות סינון למעוניינים בכך.”

ראו עוד: כמה ח”כים (באמת) עישנו מריחואנה?

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט