החולים יחכו: נדחתה הצעת החוק 'קנאביס במרשם רופא'

וועדת השרים לענייני חקיקה התכנסה הבוקר לדיון בהצעת החוק של ח"כ משה פייגלין להתרת אספקת קנאביס רפואי על ידי רופאים מומחים. השרים חברי הוועדה החליטו להענות לדרישת 'ישראל ביתנו' ולדחות את הדיון בעוד כחצי שנה.

לפני שעה קלה דחו חברי וועדת השרים של הכנסת את הצעת החוק שהגיש ח"כ משה פייגלין, הקוראת להתיר לרופאים מומחים לאשר שימוש בקנאביס על פי אבחנתם המקצועית בדומה לתרופות מרשם אחרות ומשככי כאבים אופיאטיים, להצבעה נוספת בעוד כחצי שנה.

יאיר שמיר
השר יאיר שמיר – ביקש לדחות את ההצבעה

הצעת החוק, שזכתה לתמיכה מסויימת בקרב אחדים מן השרים והיתה בעלת סיכוי סביר ביותר לעבור, נדחתה לאחר שהשר יאיר שמיר ('ישראל ביתנו') אמר כי "רק לפני חצי שנה נכנסה לתוקפה הצעת המחליטים של משרד הבריאות" וכי "יש להמתין זמן נוסף לפני שקובעים סדר חדש".

מדיווחים שהגיעו לכתב המגזין נמסר כי ציפי לבני לא הגיעה לישיבה, שנוהלה במקומה על ידי לימור לבנת. גלעד ארדן וגדעון סער הביעו תמיכה בהצעתו של פייגלין ויעל גרמן התנגדה כמובן.

הצעת החוק של פייגלין (1242), אשר עלתה לראשונה כבר לפני כשנה ונדחתה מאז פעם אחת ופעם נוספת, נדחתה עתה שוב – בפעם השלישית.

כפי הנראה, מפלגת 'ישראל ביתנו', על נציגיה השונים, היא מהפועלות המסורות ביותר כנגד הקנאביס – הן הרפואי והן לשעות הפנאי. לאחר שח"כ פאינה קירשנבאום יצאה נגד הלגליזציה, השר יאיר שמיר, גם הוא מהמפלגה, מוביל כעת את ההתנגדות לקנאביס הרפואי.

"שוב הפקירו היום השרה יעל גרמן וועדת השרים לענייני חקיקה את החולים ופצועי צה"ל הזקוקים בדחיפות לטיפול בקנאביס הרפואי," מסר פייגלין. "הצעת החוק שהגשתי ושהיתה עשוייה להקל באופן מיידי על חולים אלו – נדחתה בחצי שנה נוספת. אין יום בו לא מגיעות ללשכתי בכנסת פניות כואבות של אנשים המשוועים לטיפול ושהמערכת כיום לא נותנת להם מענה."

צריך לשים לדבר הזה סוף," הוסיף. "לא יתכן שמדינה ששלחה את בניה להילחם למענה בשדות הקרב- מפקירה אותם כעת עם פוסט טראומה, יחד עם חולים נוספים, ומונעת מהם את הטיפול לו הם זקוקים. בכוונתי להמשיך ולהילחם למען החולים ופצועי צה"ל ולא להרפות מהעניין."

במקביל אישרה הוועדה ברוב קולות את הצעת חוק "מוות במרשם רופא" של חבר הכנסת עפר שלח (יש עתיד). הצעת החוק קובעת כי חולה המוגדר "נוטה למות" על פי החוק הקיים יוכל לקבל מרשם לסם מרדים במינון ממית, מבלי שהרופא יישא באחריות פלילית לנתינתו – כלומר המתת חסד.

ראו גם: ממשלת ישראל: תמות ולא תקבל קנאביס
ראו גם: פייגלין לשרים: "הקנאביס הרפואי – בידיכם"
ראו גם: יהודה ברוך: "אולי צריך להתיר שימוש חופשי במריחואנה"


ערוצים מומלצים

ערוץ קנדוק ערוץ פיס נטורלס
ערוץ פיס נטורלס
ערוץ קנדוק

חדשות
Back to top button