מגלגל...

מדריך קניית סמים בדארק-נט (דרך המשי)

בעולם זה כבר הפך לנוהל קבוע: בוחרים מה רוצים לעשן, מקליקים וממתינים שהחומר יגיע – האם מהפכת הזמנות הקנאביס ברשת תגיע גם לישראל?

* עדכון: מדריך זה נכתב בשנת 2012. למדריך המעודכן (2016) לחצו כאן.

ייתכן מאוד שבעתיד הלא רחוק יוכלו צרכני הקנאביס בישראל ליהנות מרכישה נוחה בטוחה ואנונימית של קנאביס וחשיש עד הבית – כאשר כל תהליך ההזמנה מבוצע דרך המחשב. במידה והפרויקט המדובר באמת ייצא לפועל (בימים אלו עובד צוות ישראלי על פיתוח מערך ההפצה ברחבי הארץ) ניתן להעריך שעשרות אלפי ישראלים ישנו את הרגלי הקניה שלהם ויעדיפו לבצע את ה”התארגנות” הקבועה דרך האינטרנט במקום בדרכים המקובלות איתם הם נהגו לרכוש את המוצר עד כה.

אין ספק שעבור צרכן הקנאביס הישראלי זהו פרויקט מסביר פנים אך גם יומרני ביותר אשר ממשיך למעשה “פרויקטים בינלאומיים” הקיימים ברחבי העולם – אותם פרויקטים ומערכות מחתרתיות מנצלות שני אלמנטים חשובים בעזרתם מצליחים מיליוני אנשים מכל העולם לרכוש בבטחה את הקנאביס שלהם:

1. ביטקוין (Bitcoin) – מטבע וירטואלי חדש יחסית המאפשר לבצע עסקאות באינטרנט באופן אנונימי וללא כל צורך בגורם שלישי מקשר כגון בנק או חברת אשראי.

2. דפדפן TOR – דפדפן ייחודי המאפשר גלישה אנונימית מבלי כל אפשרות לזיהוי פרטי הגולש ומקום מושבו. בנוסף מאפשר דפדפן ה-TOR לגלוש במה שמכונה “הרשת העמוקה” (The deep web) – זוהי למעשה רשת מקבילה לרשת האינטרנט שכולנו מכירים אלא שכאן תוכלו למצוא דפים ומידע שלא תמצאו בגוגל ולא משנה כמה קשה תחפשו…
להורדת הדפדפן
אחרי התקנת הדפדפן יש להיכנס לכתובת: http://silkroadvb5piz3r.onion

ביטקוין – מטבע וירטואלי “עצמאי”

המשברים הכלכליים בשנים האחרונות גרמו ללא מעט אנשים לתחושת בלבול וחוסר יציבות. אזרחים רבים מחפשים כעת דרכים מקוריות כדי לא להיות תלויים אך ורק על המערכת הכלכלית הנוכחית – חלקם פנו לאפיקים כגון פרויקטים של בנק זמן או התארגנויות חברתיות כאלו ואחרות – וחלקם בכלל חושבים שהפתרון טמון בהנפקת מטבע וירטואלי כלל עולמי שלא יהיה כפוף לאף גוף או גורם חיצוני – לא קשור לשום בנק ואף ממשלה.

בתחילת שנת 2009 פרסם מייסד מטבע ה”ביטקוין” – סאטושי נקאמוטו מאמר באתר המטבע בו יזם את הרעיון וכתב אודותיו – שלוש שנים אחרי אותו מאמר ומאות מיליונים ברחבי העולם כבר אימצו את הרעיון ומחזיקים באופן קבוע מטבעות “ביטקוין” ב”ארנק האלקטרוני” שלהם. מאות עסקים בארה”ב ואירופה (אפילו בישראל יש מספר חלוצים) מוכנים לקבל תשלום ב”ביטקוין” כמטבע לכל דבר.

לא שייך לאף מדינה בעולם - הביטקוין
לא שייך לאף מדינה בעולם – הביטקוין

ה”ביטקוין” הוא כאמור מטבע וירטואלי שיצא לשימוש הציבור ב-3 בינואר 2009. מייסד המטבע, סאטושי נקאמוטו, הוא חידה גדולה בפני עצמו – בעבר טענו שהבחור ממוצא יפני אולם כנראה שהשתמש בשם זה כשם בדוי. נכון להיום איש אינו יודע דבר עליו והפעם האחרונה שבכלל שמעו ממנו הייתה בסוף שנת 2010. מאז צצו כל מיני תאוריות על האיש וסיבות היעלמותו. עסקאות המבוצעות עם המטבע עובדות בשיטת ה-Peer to Peer דרך האינטרנט ללא כל תיווך של גורם שלישי כמו הבנקים או חברות האשראי וכדומה – מה שמבטיח עמלות נמוכות באופן משמעותי, שימוש פתוח בכל מקום בעולם ובנוסף לא ניתן “להקפיא” את החשבון שלך.

כרטיס אשראי מיוחד למטבעות "ביטקוין"
כרטיס אשראי מיוחד למטבעות “ביטקוין”

המטבע נוצר בקצב קבוע מראש בתהליך המכונה “כריה” שבו למעשה בעלי מחשב מתקינים אפליקציה הנקראת “Bit Minor” וזו תפקידה לפתור בעיות מתמטיות מסובכות – כל בעיה שהמחשב מצליח לפתור מזכה את בעליו ב-50 “ביטקוין” וכך “נולד” המטבע לעולם. כיום יש למעלה מ-8 מיליון “ביטקוינים” כאשר בכל עשר דקות “נכרים” עוד 50 ביטקוינים. עם זאת, ככל שהמטבע ימשיך לגדול כך קצב הצמיחה שלו יואט בהדרגה – נקאמוטו דאג לכך שלא יהיה ניתן לעבור את מכסת ה-21 מיליון מטבעות – מגבלה זו הכרחית על-מנת למנוע אינפלציה וירידת ערך הכסף. מעריכים כי בסביבות שנת 2140 תגיע מערכת הביטקוין לגבול ה-21 מיליון מטבעות.

ניתן לרכוש את המטבע גם בישראל, למשל כאן וכאן.

לפני מספר ימים הגיעו ידיעות לכלי התקשורת השונים על כך שחברת מאסטר-קארד מתכוונת להפיץ כרטיס אשראי מיוחד שבו יהיה ניתן לשלם באמצעות ה”ביטקוין”.

עדכון נוסף: השבוע (9.12) פורסם במגזין “דה-מרקר” על כך שהביטקוין קיבל מעמד של ספק אמצעי תשלום רשמי וקידומת בנקאית עולמית.

דפדפן ה-TOR: אף אחד לעולם לא ידע…

בתחילת המאמר הזכרנו את מה שמכונה “הרשת העמוקה” (The deep web) ומכונה גם בשם הפחות אטרקטיבי – “Darknet” – מיד תבינו כיצד היא זכתה לכינוי המפוקפק הזה. מומחים מעריכים כי התוכן הקיים ב”רשת העמוקה” גדול פי 400 (!!) מהתוכן הקיים ברשת הרגילה.

האתרים באינטרנט העמוק בנויים כך שלא ניתן למצוא אותם במנועי חיפוש רגילים כמו גוגל. ניתן להגיע אליהם רק בקישורים ישירים וגם אז צריך דפדפן מיוחד – דפדפן “טור” – שרק דרכו ניתן לגלוש באותם אתרים. בנוסף הדפדפן יודע לטשטש את זהות הגולש כך שלא ניתן לדעת היכן הוא נמצא. גרסת ה”אלפא” של התוכנה יצאה לאור ב-20 לספטמבר 2002. במקור “פרויקט TOR” פותח ע”י הצי האמריקני ונתמך כלכלית ע”י ממשלת ארה”ב בתחילת שנות ה-90 במטרה ליצור הגנה על המסרים האישיים וזהותם של מרגלים במדינות זרות. כיום רוב מוחלט של המתנדבים אשר לוקחים חלק ב”פרויקט TOR” הינם תומכים נלהבים של זכויות האדם וחופש הפרט.

השכרת רוצח שכיר ב"אינטרנט העמוק"
השכרת רוצח שכיר ב”אינטרנט העמוק”

בזמן המהפכות בעולם הערבי נעזרו המורדים בדפדפן ה-Tor על מנת להעביר מסרים ולתקשר אחד עם השני מבלי שהרשויות יצליחו לעלות עליהם ולאסור אותם. עד כאן הכל טוב ויפה – הבעיה מתחילה ברגע שהאנשים הלא נכונים משתמשים בטכנולוגיה הזו לרעה – ולצערנו הרב יש הרבה מאוד רוע בעולם הזה.

תוך כדי שיטוט סתמי ב”רשת העמוקה” תוכלו להיתקל ב”פורום הפדופילים הישראלי” ולהחליף תמונות פדופיליה מזוויעות. תוכלו להזמין שפחת מין או לחילופין אפילו ילד קטן במגוון האתרים המציעים סחר בבני אדם. יש מישהו שעולה לכם על העצבים? לא בא לכם טוב בעין? אין בעיה – ברשת העמוקה תוכלו להשכיר את שירותיו של רוצח שכיר מקצועי כולל תעריף מעודכן עבור כל מטרה. פוליטקאים אגב נמצאים בדרך-כלל בראש טבלת המחירון אז אלא אם כן יש לכם מאה אלף יורו לשרוף עדיף שתרדו מהעניין. באתר אחר הלכו לא פחות רחוק ובו מציעים הזמנת ניסויים בבני-אדם. בקיצור, הבנתם את הרעיון.

מה בין זה לקנאביס?

ובכן כמו שכבר הסקתם מכל הנאמר כאן – בהחלט ניתן לעשות שימוש לרעה בטכנולוגיה הזו אולם אין הרבה דברים שניתן לעשות בנידון – מה שכן, אפשר לנסות ולנצל את הטכנולוגיה הזו גם לדברים חשובים ומועילים לחברה – כמו שירות משלוחים של קנאביס וחשיש עד הבית:

האתר הישראלי “סמים.בצל” (samim.onion) נפתח במילים הללו:

“נמאס לך שהדילר יבוא בשעה שמונה? רוצה מחירים שפויים לגאנג’ה שלך? אנחנו עובדים בשביל להביא לישראל את מהפיכת הסמים הקלים ישירות לצרכן. בלי ארגוני הפשיעה בדרך, בלי תמיכה בטרור בשביל סוטול נורמלי, ובלי הסיכונים הכרוכים בקניית סמים.”

נשמע מבטיח לא? ובכן נכון לכתיבת שורות אלו האתר עדיין נמצא באותה מתכונת והפרויקט עוד לא התחיל לרוץ – אבל אם אתם ממש חסרי סבלנות להזמין צ’ופרים באינטרנט היינו ממליצים לנסות את “דרך המשי”…

“דרך המשי” – השוק השחור הגדול ביותר בעולם

אתר “דרך המשי” (או באנגלית “silk road” ) כונה בעבר ה”אמזון של הסמים הלא חוקיים”. בכניסה לאתר תדרשו להכניס שם משתמש וסיסמא (במידה ואין לכם אחת כזו תוכלו להירשם בתהליך מזורז שלא לוקח יותר מדקה). גולשים המתחברים לאתר כקונים יכולים להירשם בחינם לאתר בזמן שמוכרים נאלצים לרכוש מעין “זכות מכירה” – זאת במטרה למנוע את התופעה של מוכרים פיקטיביים.

מיד כשתעברו את מסך שם המשתמש והסיסמא תגיעו לעמוד הראשי בו יקבלו את פניכם מגוון רחב של מוצרים שאת חלקם כנראה שלא תוכלו למצוא באף מקום אחר. מבחינת הסמים הלא חוקיים יש שם הכל – תוכלו להזמין הביתה קוק מבוליביה, אקסטזי, LSD, הרואין, תרופות עם מרשם וכמובן שגם קנאביס וחשיש.

מלבד שוק הסמים המשגשג ב”דרך המשי” תוכלו להתעניין גם ברכישה של דברים נוספים כגון סיסמאות ומנויים לאתרי פורנו, מוצרים מזויפים (שעונים, משקפי שמש, חגורות וכ’…) ציוד אלקטרוניקה ומחשב, תכשיטים, ציוד מעבדה ואפילו ספרים שחלקם הגדול הוא על גבול ה”לא חוקי” מבחינת תוכנם. בין מגוון הספרים תוכלו למצוא “ערכת סינתוז” הכוללת 25 ספרים בנושא: “כיצד לבנות מעבדת סמים”, “100 דרכים להיעלם ולחיות חופשי” וספרים נוספים בתחום שיכולים לבוא לעזר עבור כל עבריין מתחיל (או מתקדם).

"כל סחורה - אירופה" או דרום אמריקה, או אפגניסטן... אתר "דרך המשי"
“כל סחורה – אירופה” או דרום אמריקה, או אפגניסטן… אתר “דרך המשי”

השוק השחור העצום הזה לא נעלם מעיניי הממסד וביוני 2011 הסנטורים צ’ארלס שומר וג’ו מאנשין כתבו מכתב לראש ה-DEA (מחלק הסמים האמריקאי) מישל ליאונהארט ובו דרשו לסגור לאלתר את ‘דרך המשי’: “האתר מהווה תחנת עצירה עבור כל מי שמעוניין לרכוש סמים ברשת – זהו אתר חתרני וחסר בושה באופן חסר תקדים” כתבו הסנאטורים.

בעקבות המכתב פרסמו מנהלי אתר “דרך המשי” הודעת תגובה לדברי הסנטורים בה הם כותבים: “כעת אנו נשקיע אפילו עוד יותר מאמץ על מנת למנוע את ההתקפות ולהפוך את האתר ליציב יותר מאי-פעם… וכשננצח בקרב עידן חדש יבוא לעולם – וגם אם נפסיד, השד כבר יצא מהבקבוק – והם נלחמים מלחמה שאבודה מראש גם ככה…”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר