דייויד קמרון: “המלחמה בסמים עובדת”

ראש ממשלת בריטניה מתעלם ממצאי המחקר הרשמי של משרד הפנים הבריטי שפורסם השבוע, עונה לטיעונים נגד המלחמה בסמים ומגונן על מדיניות הממשלה. “מה שאנחנו עושים עובד ואני לא מאמין בדה קרימינליזציה,” הוא מסביר.

דייויד קמרון, ראש ממשלת בריטניה מטעם המפלגה השמרנית, שעלה לכותרות השבוע לאחר שאזרח אנגלי רץ והתנגש בו ללא סיבה ברורה, התייחס לממצאי מחקר רשמי שפירסם משרד הפנים אמש ומצא כי מדיניות הענישה אינה משפיעה על אחוזי השימוש בסמים.

דייויד קמרון
דייויד קמרון, ראש ממשלת בריטניה: “מה שאנחנו עושים עובד”

תוצאות המחקר, שהשווה את המדיניות באנגליה לאלו של 13 מדינות אחרות, הוחזקו במשך חודשים ארוכים ופורסמו רק לאחר דיון והסכמה כי יפורסמו בצמוד לדו”ח על נזקי השימוש בסמים סינטטיים.

אמש, בעת שהופיע בפני קהל באירוע פרטי, דחה קמרון את הטענות על פיהן ממצאי הדו”ח מצביעים על צורך בשינוי מדיניות הסמים. “העובדה היא שמה שאנחנו עושים עובד,” אמר. “אני לא מאמין בדה קרימינליזציה של סמים שאינם חוקיים היום.”

קמרון לא הסביר על סמך אילו נתונים הוא מבסס את דבריו, אך הציג טיעון רגשי הנוגע לילדיו: “אני הורה עם שלושה ילדים,” אמר, “אני לא רוצה שהם יקבלו את המסר כאילו זה בסדר לקחת סמים וכאילו זה בטוח, בגלל שהאמת היא, שזה לא.”

יריבו של קמרון מהמפלגה הליברל-דמוקרטית, ניק קלג, הצהיר לא אחת כי המלחמה בסמים נכשלה וכי הוא תומך בלגליזציה של מריחואנה לשימושו אישי.

גם זה בטח יעניין אותך

ראש ממשלת בריטניה נופל כמו פוליטיקאים רבים אחרים אל הטיעון האחרון שנותר למתנגדי הלגליזציה והוא טיעון הילדים. בשנה שעברה, כשנתגלה כי יאיר לפיד שיקר כשאמר שלא עישן ג’וינט מימיו, ניסו נציגים ממפלגתו להסביר את השקר בכך ש”הוא אינו רוצה להעביר מסר בעייתי לילדים”.

ראו עוד:
בריטניה: חברי פרלמנט בכירים קוראים ללגליזציה של מריחואנה
המומחים לענייני סמים בממשלת אנגליה ממליצים על דה-קרימינליזציה

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר