ברצלונה: תיאסר פתיחת מועדוני קנאביס חדשים

עיריית ברצלונה הודיעה כי תיאסר פתיחה של מועדוני קנאביס נוספים, מלבד אלו הקיימים כבר, למשך השנה הקרובה לפחות. זאת במטרה לאפשר פיתוח והטמעה של תכנית רגולציה שתנסה לעשות סדר בתחום הפרוץ.

הדיווח שפורסם השבוע על מועדון הקנאביס הראשון בברצלונה שנסגר עקב חשד לעבירה על החוקים, היה כנראה רמז לבאות. עיריית ברצלונה הודיעה אתמול (ו’) כי תיאסר פתיחת מועדוני קנאביס חדשים מלבד אלו הקיימים כבר, וזאת במשך שנה לפחות.

תופעת מועדוני הקנאביס בברצלונה הפכה את העיר לדבר החם ביותר בקהילת חובבי הקנאביס בעולם. עם זאת, מה שהיה אמור להיות מועדוני קנאביס פרטיים לשימוש סגור, חברתי ואינטימי, הפך לחנויות מריחואנה שפועלות במסווה של מועדונים סגורים, לפחות בחלקם.

כפי שפורסם ב’מדריך מועדוני הקנאביס של ברצלונה‘, המועדונים מנצלים את החוק המתיר גידול ביתי פרטי של קנאביס ואת החוק התיר הקמת איגודים פרטיים, לצורך הקמת מועדונים המספקים את התוצרת לחברי המועדון בשיטת ‘חבר מביא חבר’.

מועדון קנאביס ברצלונה
אחד ממועדוני הקנאביס בברצלונה

לרשויות לא היתה בעיה עם העניין, עד שבעלי אינטרסים כלכליים נכנסו לתמונה ומועדוני קנאביס החלו להיפתח בקצב מסחרר. מה שהיה אמור להיות מועדונים סגורים, הפך למעשה לחנויות לממכר מריחואנה וחשיש, שבעליהן שולחים עובדים כדי שיזמינו תיירים להגיע, להתרשם ולקנות.

בעקבות התפשטות התופעה הודיע השבוע סגן ראש עיריית ברצלונה, חואקין פורן, כי תיאסר פתיחת מועדוני קנאביס חדשים נוספים על אלו הקיימים למשך שנה לפחות. “איננו יכולים לאפשר לאנשים לאיים, במסווה של עסקים, על בריאות ואיכות החיים של התושבים,” אמר והדגיש עוד כי הם מודאגים מכך שברצלונה הפכה להיות יעד תיירותי לצרכני הקנאביס. “אנו מודאגים מבריאות הציבור שעלולה להיפגע ובמיוחד מההשפעה על הצעירים”.

מועדוני הקנאביס הותיקים בעיר שמחים על החלטת העירייה. פטרישיה אמיגט, חברת הנהלת ‘איגוד צרכני הקנאביס בקטלוניה’, אמרה: “אנו זקוקים לרגולציה. ההתפשטות של המועדונים משחיתה את המערכת והרשויות איבדו שליטה על מספר המועדונים. הם חושבים שיש כ-150 מועדונים, אבל בפועל יש לפחות פי שניים בברצלונה לבדה. בקטלוניה יש כבר למעלה מ-400 מועדונים.”

“אם תלך בשדרות ‘לה-ראמבלה’ תמצא בנות שמנסות להזמין תיירים למועדונים,” הוסיפה. “אתרי אינטרנט מזמינים את כל מי שרוצה להתקבל למועדונים אלו. אנשים מצאו דרך לעשות כסף קל…”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר