בריטניה: כרטיסי ריח חולקו לאזרחים לזיהוי בתי גידול מריחואנה

כרטיסי גירוד בריח מריחואנה חולקו לאזרחי אנגליה בכדי לעזור בזיהוי של בתי גידול קנאביס ודיווח לרשויות.

בישראל נחנך לא מזמן “קו הצדק” הקורא לאזרחים להלשין על בעלי מקצוע אשר מתנהלים בתשלום מזומן ללא רישום. בבריטניה מדווחים הבוקר כי בכוונת הרשויות להתחיל בחלוקת כרטיסי גירוד המפיקים ריח מריחואנה – זאת במטרה “לעזור” לאזרחים לזהות בתי גידול קנאביס באזור ולדווח לרשויות.

הארגון הבינלאומי “CrimeStoppers” (בולמי הפשע), ארגון גג בין-לאומי שפועל להקמת ארגונים מקומיים במדינות העולם בכדי למגר את הפשיעה באמצעות פעילות קהילתית למאבק בפשיעה, שלח אלפי כרטיסים אשר לאחר גירודם עולה ניחוח מריחואנה. זאת במטרה לעזור לאזרחים לזהות ולהכיר את ריחו של צמח הקנאביס בכדי שיוכלו לדווח לרשויות על כל חשד לגידול מריחואנה בסביבתם. את הרעיון כנראה לקחו מהולנד בה לפני שנתיים חולקו כ-30,000 כרטיסי ריח לגילוי בתי גידול של מריחואנה.

על כרטיסי הגירוד, אשר נשלחו בצמוד לתמונה בה מוצגים עציצי קנאביס בהם שתולים אקדחים, נכתב “בתי הגידול מגדלים יותר מסתם סמים. האם יש אחד כזה מתחת לאפך?”.

כרטיס גירוד בריח מריחואנה
כרטיסי הגירוד שחולקו לאזרחים

אחוז הגידולים הביתיים באנגליה עלה ביותר מ-15% אחוז במהלך השנתיים האחרונות וגורמים מעריכים כי מעל למיליון שתילי מריחואנה בשווי כולל של 200 מיליון ליש”ט נתפסו במהלך השנתיים האחרונות.

“מרבית האנשים אינם מבינים שהדירות הריקות ברחוב שלהם משמשות למעשה כחוות גידול קנאביס,” אומר אנדי בליס מאיגוד קציני המשטרה באנגליה. “סגירת אותם בתי גידול ותפיסת העבריינים המנהלים אותן נמצאת בראש סדרי העדיפויות של המשטרה.”

קמפיין כרטיסי הגירוד החדש של ארגון “בולמי הפשיעה” באנגליה מפרט כיצד לזהות בית גידול למריחואנה וקורא לאזרחים לשתף פעולה ולהתקשר ולדווח על כל חשד – האם החלונות מכוסים רוב שעות היום? האם מגיעים מבקרים בשעות בלתי סבירות, האם נגלה אור חזק מתוך הבית בשעות הלילה? האם מתרחשת פעילות ערב בסביבות הדירה והאם אנשים לא מוכרים נכנסים ויוצאים ממנה? נכתב בכרטיס הגירוד.

ארגון ה-Crime Stoppers פועל כיום בארצות הברית, קנדה, דרום אמריקה, האיים הקריביים, אוסטרליה, מערב האוקיינוס השקט ואירופה ונמצא בתכניות משרד הפנים הישראלי עוד משנת 2009.

עוד מאנגליה: כוכב נבחרת הלקרוס הצעירה התאבד לאחר שנתפס עם מריחואנה
עוד מאנגליה: שלוש שנות מאסר לפנסיונרים שגידלו מריחואנה למען כפר ילדים בקניה

הדיווח בעיתונות האנגלית:

כרטיסי גירוד מריחואנה

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר