בדרך ללגליזציה: 22 ח”כים חתמו בעד הצעת החוק של ינון מגל

פרסום ראשון: הצעת החוק של ינון מגל “שתיל קנאביס לכל אזרח”, זוכה לתמיכה רחבה: 22 חברי כנסת כבר חתמו עליה ורבים צפויים לתמוך בה לכשתעלה בעוד שלושה חודשים להצבעה..

ח”כ ינון מגל ממשיך במאמציו לקידום הצעת החוק להפסקת הפללת צרכני הקנאביס בישראל ולהתרת גידול עצמי של שתיל קנאביס אחד לכל אזרח. לאחר שהבטיח בקול רם וברור שבכוונתו להביא ללגליזציה “עוד בקדנציה הנוכחית” (צפו כאן), הגיש מגל את הצעת החוק ופועל מאז לשכנוע חברי כנסת מכל המפלגות.

בניגוד לחוק הנוכחי הקובע איסור מוחלט על החזקה של כל כמות קנאביס שהיא, אפילו 0.03 גרם, על פי הצעת החוק החדשה, הענישה הפלילית תוסר מעבירות שימוש עצמי עד 5 גרם, החזקת עד 15 זרעי קנאביס וגידול שתיל קנאביס אחד בבית. האיסור על החזקת ומכירת ‘באנגים’ יבוטל וקנסות יוטלו על צריכת קנאביס בציבור.

25 חברי כנסת חתמו על הצעת החוק לאי הפללה
ח”כ ינון מגל – יוזם החוק לאי הפללת צרכני הקנאביס בישראל

יחד עם מגל חתמו על הגשת הצעת החוק 7 ח”כים נוספים וכעת אנו מפרסמים לראשונה את רשימת חברי הכנסת שאישרו בחתימתם כי יצביעו בעד הצעת החוק.

בסה”כ תומכים בינתיים 7 ח”כים מ’המחנה הציוני’, 3 ח”כים מ’כולנו’, 3 ח”כים מ’מרצ’, 3 ח”כים מ’יש עתיד’, 3 ח”כים גם מ’ישראל ביתנו’, 1 מ’הליכוד’, 1 מ’הבית היהודי’ ו-1 מ’הרשימה המשותפת.

וזו הרשימה המלאה של התומכים (עד כה):

  • ינון מגל מ’הבית היהודי’
  • שרון גל, רוברט אילטוב וסופה לנדבר מ’ישראל ביתנו’
  • מירב בן ארי, רחל עזריה וטלי פלוסקוב מ’כולנו’
  • שלי יחימוביץ’, איציק שמולי, איילת נחמיאס-ורבין, דני עטר, חיליק בר, קסניה סבטלובה ויואל חסון מ’העבודה’
  • תמר זנדברג, מיכל רוזין ואילן גילאון מ’מרצ’
  • עפר שלח, יעקב פרי וחיים ילין מ’יש עתיד’
  • יואב קיש מ’הליכוד’
  • ג’מאל זחאלקה מ’הרשימה הערבית’

יש לציין כי ח”כ גילה גמליאל מ’הליכוד’ הצהירה כבר גם היא כי תתמוך בהצעת החוק – ונראה שגם ח”כ עיסאווי פריג’ מ’מרצ’ והשר חיים כץ מ’הליכוד’. יתמכו אף הם.

רבים מחברי הכנסת שטרם חתמו על המסמך של ח”כ מגל צפויים להצביע בעד ההצעה גם הם, לכשתגיע להצבעה בכנסת בעוד כשלושה חודשים – מיד לאחר החזרה של הח”כים מפגרת הקיץ אליה הם יוצאים בחודש הבא.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר