איטליה: 60 חברי פרלמנט חתמו על תמיכה בלגליזציה

הצעה חדשה להסדרת שוק הקנאביס במדינה זוכה לתמיכה רחבה בקרב פוליטיקאים איטלקים.

האם בקרוב ייפתח ה-‘קופי שופ’ הראשון בארץ המגף? עשרות מחוקקים באיטליה החליטו לקחת עמדה “נועזת” בנוגע למריחואנה ולחתום על הצהרת תמיכה בלגליזציה של הצמח ברחבי המדינה.

ההצעה, אותה יזם הסנטור בנדטו דלה ודווה, זכתה כאמור לתמיכתם של לא פחות מ-60 חברי פרלמנט, רובם ממפלגת המרכז-שמאל הדמוקרטית השולטת בימים אלו, אך גם חלק מחברי המפלגה הימנית בצידו השני של המתרס הפוליטי הביעו תמיכה בנושא וחתמו על ההצעה.

"אפילו באיטליה הגישה המעשית פופולרית יותר". בנדטו דלה ודווה
“אפילו באיטליה הגישה המעשית פופולרית יותר”. בנדטו דלה ודווה
“זו הצעה ‘דו-מפלגתית’ שחתומים עליה חברה פרלמנט בעלי רקעים פוליטיים שונים לגמרי” אמר דלה ודווה לעיתונאים “זה מוכיח שאפילו באיטליה הגישה המעשית אשר מעדיפה פתרון יעיל ומציאותי היא פופולרית יותר בשיח הפוליטי והתרבותי – לא רק מחוץ אלא גם בתוך הפרלמנט”. המסמך עוד לא גובש לכדי הצעת חוק רשמית, אך דלה ודווה מבטיח כי מהלך זה יקרה בקרוב.

למעשה באיטליה כבר הוכרזה דה קרימינליזציה של הצמח, אך הקנאביס נותר בגדר ‘לא חוקי’ לשימוש רפואי או אישי. החזקה של כמות קטנה של מריחואנה נחשבת במדינה לעבירה בדרגה נמוכה כאשר האשמים נאלצים ברוב המקרים להתמודד מול קנס כספי או החרמה זמנית של רשיון הנהיגה או הדרכון, אולם מי שנתפס מגדל קנאביס עדיין עשוי למצוא את עצמו בכלא.

בפברואר 2014, בית המשפט העליון באיטליה ביטל החלטה שעברה בשנת 2006 תחת שלטונו של ראש הממשלה לשעבר סילביו ברלוסקוני, המגדירה את הקנאביס באותה קטגוריה של קוקאין והרואין. המהלך התרחש לאחר שארגונים לזכויות אדם באיטליה מחו כנגד מספר האסירים הגואה בבתי הכלא במדינה, שחלק ניכר מהם יושבים על פשעים לא אלימים הקשורים לעבירות סמים בלבד.

גם זה בטח יעניין אותך

חודש אחד לפני כן, העיר הצפונית טורינו הפכה לעיר המרכזית הראשונה באיטליה שהצביעה בעד לגליזציה של קנאביס רפואי. ההחלטה אמנם לא הפכה את המכירה והקנייה של הקנאביס במקום לחוקי, אך היא הקלה רבות על ההחזקה של הצמח בקרב חולים ומטופלים שאינם מוטרדים יותר מגורמי האכיפה בעיר.

מקור

ראו גם:
איטליה: פוליטיקאית תחלק מריחואנה שגידלה בביתה
איטליה: ראש עיריית רומא בעד לגליזציה
איטליה: נתפס משלוח של 1.4 טון מריחואנה בדרכו מאלבניה

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר