אבא מתוק: איך קנאביס עוזר לחולי סוכרת

אבא של תמיר הוא מתוק במיוחד: רמות הסוכר שלו גבוהות באופן חריג עקב מחלת הסוכרת. אייל בר פגש את השניים, שמע כיצד החליפו את תרופות המרשם בטיפול טבעי בקנאביס, וחזר עם חיוך גדול. צפו בוידאו המתאר את הסיפור:

מאת: אייל בר

לפני כמה חודשים קראתי מחקר שמצא שקנאביס יכול להגן מפני התפתחות סוכרת. מאחר ואני במקרה מכיר את התחום מקרוב, עניין אותי לבדוק את הנושא הלכה למעשה. כששמעתי את סיפורו של תמיר, שאביו חולה הסוכרת נעזר בקנאביס להתמודדות עם המחלה, החלטתי לצאת ולראות זאת במו עיניי.

דקה אחרי שנפגשנו, אומר לי תמיר בגאווה גדולה: “תראה את זה”, ומגיש לי טופס מקופת חולים ובו רשימה לא מבוטלת של תרופות, 15 במספר.

אבא של תמיר חולה בסוכרת ובאלצהיימר כבר 5 שנים. “זה גלגל שמאוד קשה לעצור אותו” הוא מתוודה. “לכל תרופה יש את ההשלכות ואת תופעות הלוואי שלה ולכן כשאתה מתחיל עם תרופה אחת אתה לא ממש יודע אם זה ייגמר שם או שזו התחלה של מציאות חדשה – חיים שלמים שמבוססים על כדורים.”

את הטיפול בסוכרת הם התחילו עם כדור אחד של אינסולין ליום, משם לפעמיים ביום, לשלוש וכן הלאה. עד שבסופו של דבר הוא נטל 15 תרופות שונות ביום. דבר זה הוביל להסתיידות חמורה של העורקים, ובעיקר של הרגליים, בעיות בלחץ דם, בצקות ועוד. ועם כל זאת, רמות הסוכר נשארו גבוהות.

מתרופות לקנאביס רפואי

“כל צעד שאבא עשה היה מלווה בכאבים עזים וצעקות רמות, כאבי תופת של ממש,” אומר תמיר, שהחל לחפש פתרונות אלטרנטיביים בדמות מוצרים מן הטבע, שינוי בהרגלי התזונה ועוד. “כבר לא ידעתי מה לעשות. התרופות לא עזרו. פשוט ניסינו הכול. היאוש היה גדול.”

“יום אחד נפגשתי עם חבר, הוא הציע לנסות טיפול בעזרת קנאביס רפואי,” ממשיך תמיר. “היה לי קצת קשה עם זה בגלל שלא ידעתי איך אבא יגיב לזה. הוא איש מלח הארץ ולדבר איתו על לקחת קנאביס היה קשה, אך החבר התעקש ונתן לו עוגייה.”

תמיר נתן את העוגיה לאביו וישב לידו שעה ארוכה. לפתע הוא שם לב שיש שינוי בהבעת הפנים שלו והחליט לראות עד כמה זה עוזר באמת. “פשוט ביקשתי ממנו לקום ולבוא איתי החוצה. טיילנו בערך 400 מטר עד שאבי פנה אליי ושאל אותי מה המטרה של ההסתובבות בחוץ.”

תמיר ואביו משחקים
תמיר ואביו משחקים. “הקנאביס החזיר אותו לחיים”

העיניים של תמיר מנצנצות במיוחד כשסיפר לי את זה. ניצוץ ששמור לאלה שידעו הצלחה גדולה במיוחד. “זה היה מדהים,” הוא מחייך, “הדבר הראשון ששמתי לב אליו זה שהוא קם בלי בעיה בכלל, בעוד שבעבר זה היה מלווה בהמון כאבים וצעקות. בכלל כל הטיול הקצר הזה שעשינו הוא לא התלונן פעם אחת ולא אמר שכואב לו. פשוט רואים תוצאות חיוביות באותו הרגע.”

מאז ניסה תמיר לתת לאביו עוד מספר פעמים עוגיות ואף נתן לו לעשן פעם או פעמיים. התוצאות תמיד היו טובות.

הדרך לקבלת אישור

“התחלנו בתהליך הארוך והמייגע לקבלת רשיון לקנאביס רפואי. לקח לנו שנה וחצי עם הוצאה של 20,000 ש”ח והמון בקשות, תחנונים ופרוטקציות, עד לקבלת אותו רישיון מיוחל.א בל העיקר שזה הגיע. בתחילת אותה תקופה היינו יום אחד במרפאה לבדיקות ולאבא היתה נפילה מאוד רצינית של סוכר. רצתי מהר למכולת והבאתי לו משהו מתוק. הבנו שהשילוב של האינסולין עם הקנאביס גורם לירידה משמעותית בערכי הסוכר אפילו מעבר לנורמה, אז פשוט החלטנו להפסיק עם הכדורים ולהישאר רק עם הקנאביס.”

“התוצאות הן מדהימות ומיידיות,” מספר תמיר, “אני יכול למדוד לו סוכר עם ערכים של 400 ויותר ולאחר כמה שאיפות של קנאביס אתה מחכה 2 דקות והערכים יורדים במאה.”

“אך גם פה היתה לי בעיה,” הוא מתוודה. “לאבא היה קשה לעשן. הוא היה נחנק ומשתעל והרצון שלי היה שיהיה לו טוב עם זה ושהוא לא יסבול מזה. אז היתה תקופה שהייתי מחליף לו את הפרחים בשמן, וזה עבד לתקופה ארוכה עם הוצאה כספית לא מבוטלת (כל בקבוק עולה 160 ש”ח – והוא היה קונה לו ב-3200 ש”ח בכל חודש). לא היתה בעיה או הגבלה על כמות השמן. לפני 3 חודשים שינו את השיטה וכיום ניתן לקבל עד שלושה בקבוקים וכך שוב היינו צריכים לחפש פתרונות יצירתיים.”

תמיר פותח את המגירה ושולף משם שקית גדולה מלאה בקפסולות ריקות. “מה שאני עושה,” הוא מסביר, “אני לוקח את הקנאביס, מעביר אותו במסננת וממלא לו את הקפסולות האלה. יוצא לי בערך למלא בין 350 ל-400 קפסולות, כאשר הוא נוטל בין 10 ל-14 קפסולות ביום. בחישוב קל זה יוצא בין 1.5 – 2 גרם ביום).”

התוצאות מדברות בעד עצמן

“עברה כבר שנה וחצי מאז שהפסקנו את הכדורים ואנחנו מטופלים אך ורק בקנאביס. ערכי הסוכר נעים היום בין 120-150 (לאדם בריא הערכים בד”כ על 100), בעוד שבעבר זה תמיד היה בין 300-400. הבדיקות של אבא אמנם לא אופטימליות, אבל אחרי 10 שנים, התוצאות שלהן היום טובות מאי פעם. מעבר לזה שהוא כמעט לא סובל מכאבים והכי חשוב – הוא פשוט חזר לחיות. הוא הולך למועדון שלו באופן קבוע, נהנה מחיי חברה, צפייה בטלוויזיה ועוד. הוא פשוט חזר לחיים… חיים נקיים ובריאים ללא תרופות.”

אבא מתוק
אבא מתוק

“בעקבות כל השתלשלות האירועים עם אבי התחלתי להתעניין בכל הנושא של הקנאביס הרפואי ואני פעיל מאוד בתחום,” ממשיך תמיר. “בפרט לכיוון של הלגליזציה. אני רואה את הניסים שזה עשה לאבי ולמשפחתי ולא מן הנמנע שזה יכול לעזור לעוד הרבה מאוד אנשים. אני מאמין שצריך לגליזציה ולו רק בשביל אותם חולים שאינם יכולים להשיג את אותו רשיון עקב מצב בריאותי, נפשי וכספי. הצמח הזה יכול רק לעזור לאותם חולים ולהחזיר אותם חזרה לחיים. אין דבר יותר חשוב מזה.”

הדף של רשימת התרופות עדיין נמצא בידיי ואני מעיף מבט אחד נוסף. חיוך גדול מתפשט על פניי. לצד רשימת התרופות הארוכה נכתב בכתב יד: “לא נוטל תרופות קבועות מאז התחלת הטיפול בקנאביס רפואי, על החתום ד”ר ברודו – מומחה לרפואת משפחה.”

אז, יותר מתוק מזה יש?

לא נוטל תרופות
“לא נוטל תרופות”

ראו גם: איך קנאביס הציל לי את החיים / יהונתן וינברג
ראו גם: מיומנו של מסומם בחסות המדינה / עמית ברקוביץ’
ראו גם:“הילדה שניצחה את הסטטיסטיקה” / נעמה ציפורי
ראו גם: “קנאביס לחולי טורט זה כמו אדוויל לסובלים ממיגרנה” / אסף שלונסקי
ראו גם: “אל תקראו לי נרקומנית!” / נוית שטראוס סלמן

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר