מגלגל...

טלגראס: עד המדינה ניסה להתאבד לאחר חשיפת עבירות שביצע

א', עד המדינה בפרשת טלגראס אשר שימש כסוכן סמוי של המשטרה בתוך הארגון ואף היה זה שהביא למעצר הנהלת הארגון ולהפסקת פעילותו, ניסה לאחרונה לשים קץ לחייו בנטילת כדורים. הסיבה, ככל הנראה, סדרת עבירות שביצע לכאורה כולל עבירות מין ופדופיליה וגניבת ביטקוין מהמשטרה

לאחר הדיווחים אודות הכוונה להעמידו לדין בגין עבירות מין ופדופיליה והפרסומים על כך שהמשיך למכור סמים בזמן שהופעל כסוכן סמוי על ידי המשטרה ואף גנב מהמשטרה ביטקוין בשווי 100 אלף דולר, ניסה לאחרונה א’ (47), עד המדינה בפרשת טלגראס ומי שהביא ללכידתם של מנהלי הארגון, עמוס סילבר ואחרים, להתאבד על ידי נטילת כדורים.

בעוד כשבועיים היה אמור א’ להעיד לראשונה בבית המשפט אך בשלב זה נראה שהוא לא יהיה כשיר לכך. הבוקר (ב’) הותר לפרסום כי לפני ניסיון ההתאבדות הוא השאיר מכתב התאבדות שהיה מעין צוואה בו הוא כתב כי את כל רכושו יש למכור ולחלק שווה בשווה בין משפחתו.

עורכי הדין של החשודים בפרשת טלגראס טוענים כי לא’ היה חלק מהותי בתיק ולאור ההתפתחויות התיק למעשה קורס כך שיש לשחרר את העצורים שנותרו כולל את מנהל הארגון סילבר.

סוכן סמוי הסגיר את טלגראס
א’, בן 47 היום, עד מדינה בפרשת טלגראס ומי ששימש כסוכן סמוי של המשטרה והביא להפלת הרשת ומעצר מנהלה עמוס סילבר – חשוד בעבירות מין

כזכור, הדיווח על עבירות פדופיליה שעבר לכאורה א’ נחשף לראשונה במגזין קנאביס בחודש יולי, ימים ספורים בטרם היה אמור להיות מוגש נגדו כתב אישום בעניין זה. זמן קצר לאחר מכן הסתבר שהוא המשיך למכור סמים גם כאשר היה בתפקיד סמוי מטעם המשטרה ובחלוף זמן מה עלה כי הוא אף גנב ביטקוין בשווי 100 אלף דולר מהמשטרה.

כנראה בעקבות סדרת פרסומים אלו ניסה כאמור א’ לפני כחודשיים לשים קץ לחייו על ידי נטילת כדורים. הדיון שהיה אמור להיערך בתיק בחודש ספטמבר נדחה לבקשת הפרקליטות “מסיבות בריאותיות” מבלי שפירטו במה מדובר. כעת הותר לפרסום דבר נסיון ההתאבדות אם כי לא הותר פרסום המקום בו א’ מאושפז בימים אלו.

מדובר באחד מתיקי הדגל של משטרת ישראל ויחידת להב 443 לאחר שבאמצעות א’ ששימש כסוכן סמוי לאחר שגויס לשמש ככזה בעת שהיה מנהל “צוות עוקץ” בטלגראס ונתפס מגדל קנאביס. הוא הסכים לעסקה בה ישמש כעד מדינה בתמורה למחיקת כתבי האישום נגדו וכן בתמורה לסכום של כרבע מיליון שקל שיקבל כשכר עבור עדות נגד מנהלי הארגון.

ואכן, בחודש מרץ 2019 נעצרו עשרות חשודים בעבירות של סחר בסמים, הלבנת הון ועבירות של ארגון פשיעה, כאשר על פי הנטען הם שימשו כחברים וכמנהלים ב”טלגראס”, אותה קהילת רשת שהוקמה על ידי עמוס סילבר בשנת 2017.

כחודש לאחר מכן הוגשו לבית המשפט המחוזי מרכז בלוד שני כתבי אישום כנגד 28 מעורבים – כתב אישום אשר בו טוענת המדינה כי טלגראס הינו למעשה ארגון פשיעה אשר עסק בתיווך לסחר בסמים מסוכנים, הדחת קטינים לסמים מסוכנים, שיבוש מהלכי משפט, הלבנת הון ועוד. עוד נטען בכתב האישום כי באמצעות טלגראס נמכרו גם סמים מסוגים נוספים, כגון LSD ו-MDMA.

מרבית חומר החקירה שעליו בוססו שני כתבי האישום מקורו בראיות אשר אסף א’ שלאחר שנעצר והיה צפוי לעונש מאסר לא קצר, החליט לספר את כל הידוע לו לחוקרי משטרת ישראל והפך לסוכן משטרתי אשר תיעד במהלך תקופה ארוכה את כל ההתכתבויות בקבוצות טלגראס ובקבוצת המנהלים בשם “ניהול גבוה”. הוא הקליט את חברי קהילת הרשת ואף רכש במספר מקרים סמים פסיכדליים מחברי הקהילה. 

א’ אף היה אחראי כאמור גם על הבאת המנהל הראשי סילבר מארה”ב לאוקראינה בתואנה של הזמנה לחתונה ובכך למעשה הביא למעצרו.

א’ חתם על הסכם עד מדינה לאחר שהתחייב שלא לבצע עבירות פליליות נוספות על אלה שבהן הודה בפני חוקרי המשטרה, אך למרות ההסכם, כאמור, הסתבר בחודשים האחרונים כי הוא עבר מספר עבירות חמורות. כשהתגלו הדברים ניסה כאמור א’ לשים קץ לחייו.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר