מניות הקנאביס צונחות לשפל חסר תקדים

שפל של יותר מ-24 חודשים בשווי מניות הקנאביס הישראליות בבורסה, במקביל לירידה דומה גם בחו"ל ובשאר ענפי התעשייה והמסחר - כל זאת על רקע התפשטות נגיף הקורונה בארץ ובעולם.

בתום שבוע המסחר ועל רקע משבר נגיף הקורונה נרשמו היום (ה') ירידות חדות, מעל 10% בממוצע, בשווי מניות הקנאביס הישראליות בבורסה – זאת בהמשך לירידה קבועה ורוחבית במניות אלו בימים ובשבועות האחרונים.

מובילות את גרף הירידה בישראל היום הן חברות הקנאביס "טוגדר" (23%-), "קנביט" (22%-), "קנדוק" (21%-), "יוניבו" (15%-). מעט אחריהן "שיח" (14%-), "קנאשור" (9%-), "פנאקסיה" (2%-) ועוד.

מדובר בשפל חסר תקדים של יותר משנתיים. בינואר 2018, עם ההצטרפות הראשונה של חברות קנאביס לבורסה הישראלית, החל שוויין לנסוק לשיאים שהוערכו כבועה. מאז נרשמה ירידה קבועה עד לשפל היום שחתך את חלקן ביותר מ-50%.

באחוזים דומים ירדו גם מניות הקנאביס המובילות בעולם, למשל "אורורה" (20%-), "אפריה" (14%-), "קרונוס" (11%-), "קיורליף" (11%-), "קנופי" (10%-), "טילריי" (8%-), ועוד. המסחר בבורסה האמריקאית בניו יורק נעצר, ואז חזר, אך הירידות נמשכו.

המשקיעים מתלבטים בימים אלה האם השווי הנמוך יחסית של חברות הקנאביס שווה דווקא השקעה, או שמא הירידה עוד צפויה להימשך בימים הקרובים. יש המעריכים כי גם כשהמצב יירגע לא ישובו החברות לשוויין הקודם.

משבר הקורונה כן עשוי להשפיע על פעילות חברות הקנאביס בישראל, למשל עצירת ייבוא קנאביס מחו"ל, עיכובים באספקה לחולי קורונה השוהים בבידוד, עובדים שיידבקו בוירוס, ועוד, אך חלק מהחברות מבהירות כי תמשכנה אספקה כרגיל.

שמועות ופייק-ניוז על כך שרכיבים בקנאביס עשויים להיות יעילים לטיפול בקורונה נפוצו בימים האחרונים ברשתות החברתיות. דיווחים אלו נמצאו כמזוייפים, כך על פי קביעת מומחים, כפי שפורסם במגזין קנאביס הבוקר.


ערוץ קנדוק ערוץ פיס נטורלס
ערוץ פיס נטורלס
ערוץ קנדוק

חדשות
Back to top button
שינוי גודל פונט